Български пощи се подиграват с мен

spy

Active Member
Български пощи не са мръднали от времето на соца и услугата им е дори по-лоша.

Август върнах за Лондон едни обувки за смяна с по-голям номер.
След около месец и половина не бяха пристигнали все още и пуснах рекламация. Това как се пуска рекламация там няма да обяснявам, но е все едно да попълниш документи за откриване на фирма.

След месец и половина (срока им за отговор е 3 месеца) ми отговориха, че не можели да намерят пратката и ще ми изплатят обезщетение. Пак попълних един формуляр, прикрепих още документи към него и го изпратих в централата им. И о чудо, преди 2 дена получавам запис с обезщетението. Но!!! Но сумата не е тази на пратката от 170 лева, а 78 лева. Ето отговора им защо:

[FONT=&quot]Здравейте, [/FONT]
[FONT=&quot]Обезщетението е изчислено както следва за този вид пратка /малък пакет/:[/FONT]
[FONT=&quot]30 [/FONT][FONT=&quot]SDR [/FONT][FONT=&quot]/специално право на тираж – универсална единица за пощенските администрации/+12,50 сума за изпращане, като не се връщат 3-те лева за препоръката.[/FONT]
[FONT=&quot]Общата Ви сума е 78,28 лв. -това е максимума за този вид пратки.[/FONT]

[FONT=&quot]Лек ден [/FONT]
[FONT=&quot]Д.Калчева [/FONT]

Аз не разбрах много защо, но все пак долавям подтекста "Абе щото така..."

Тези имат уникална система за размотаване и отказване на нещастника клиент от опит да търси компенсация. Сами са си определили правилата и сроковете и се подиграват с клиентите си
 
От: Български пощи се подиграват с мен

Ако беше ползвал куриер, може да е по-скъпо ама поне обувки щеше да имаш, сега ни обувки, ни 100 лв. В България евтиното винаги излиза по-скъпо. Вероятност да те удари гръм е по-голяма от тази държавна институция да пропусне да те прецака. :)

PS: Нищо чудно и да е нарочно загубена и сега някои служител от пощата да си ходи с нови обувки за 170лв. :wink:
 
Последно редактирано:
От: Български пощи се подиграват с мен

Тези имат уникална система за размотаване и отказване на нещастника клиент от опит да търси компенсация. Сами са си определили правилата и сроковете и се подиграват с клиентите си

Сам го каза... Може би точно това целят и в повечето случаи явно успяват, за да продължават да го практикуват.
Жалко е, че ни тъпчат отвсякъде. Затова онлайн пазаруването в България е на такова ниво. Осъзнати хора, които искат да го практикуват - има, но просто всичко е толкова замотано, че човек си казва "Абе к'во ш' са занимавам с тия балъци нашите. Я да ходя да си купя еди-к'во-си от магазина и да се свършва...".
 
От: Български пощи се подиграват с мен

Spy, на въпросът ти "Защо?" отговорът е тук:
чл.53 от общите им условия:
"53. За загубена, напълно ограбена или напълно повредена международна препоръчана пратка със или без предимство БП дължат обезщетение равно на левовата равностойност на 30 СПТ /Специално право на тираж/, както и сумата на платените при подаване на пратката цени, с изключение на цената за препоръка."

Тъжното е, че за вътрешна пратка възстановяват целия размер на обявената стойност-двойни стандарти
 
От: От: Български пощи се подиграват с мен

PS: Нищо чудно и да е нарочно загубена и сега някои служител от пощата да си ходи с нови обувки за 170лв. :wink:

Сигурно е педал, защото обувките бяха за жена ми :)
 
От: От: Български пощи се подиграват с мен

Ако беше ползвал куриер, може да е по-скъпо ама поне обувки щеше да имаш, сега ни обувки, ни 100 лв. В България евтиното винаги излиза по-скъпо. Вероятност да те удари гръм е по-голяма от тази държавна институция да пропусне да те прецака. :)

PS: Нищо чудно и да е нарочно загубена и сега някои служител от пощата да си ходи с нови обувки за 170лв. :wink:

Искаш да кажеш за 78 лева? ;)

абе дежа ву ли имам или тази тема се пуска за втори път?
 
От: Български пощи се подиграват с мен

Тъжното е, че за вътрешна пратка възстановяват целия размер на обявената стойност-двойни стандарти

А още по-тъжното е, че ми се случва за втори път. Преди година ми загубиха едни бордшорти за 50 паунда. Тогава сложната им система ме накара да ги прежаля. А този път надъхано си казах "Е сега вече ги накарах да ми платят тези". Да, ама не...

Оставам с впечатлението, че някъде по веригата крадат на общо основание, понеже знаят, че системата за прецакване работи и никой на никого не търси сметка.
 
От: Български пощи се подиграват с мен

Можеш да ги съдиш, ама не се знае какво ще излезе. Платил си за услуга която не е извървена и освен това е извършен грабеж от техен служител.
 
От: Български пощи се подиграват с мен

Използвайте FedEx, за да сте сигурни, че ще ви е мирна главата ;-) .
 
От: Български пощи се подиграват с мен

Леле... как не съм се сетил. Мерси!

За неща, които струват над 350-400 лева е обосновано. Но и тогава няма да използвам FedEx, защото са ми късали нервите и те, а по-скоро DHL.
 
От: Български пощи се подиграват с мен

DHL и те са едни обирджии, за едни документи до Англия ,ми взеха 50лв.
 

Горе