Промяна на пътя към вътрешните страници-какво се прави сега?

vedi78

Member
Здравейте направих промяна на пътя към вътрешните страници (ввв.123.ком/123/456.хтм) на (ввв.123.ком/нови/456.хтм) сега гугъл не ми е индексирал вече 4-ти ден новите урл-та а старите си стоят.?!въпреки, че изтрих целия сайт,направих нов ситемап и го изпратих.
Какво трябва да се направи? Дали според гугъл новите урл-та се явяват дублирано съдържание? ако е така как да махна от индекса старите урл-та?
 
От: Промяна на пътя към вътрешните страници-какво се прави сега?

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
rewritecond %{http_host} ^domain.com [nc]
rewriterule ^(.*)$ хттп://ввв.домейн.кор/$1 [r=301,nc]

дококлкото разбирам това е за пренасочване от вида 123.ком към ввв.123.ком как може да се напише във формата който ми трябва?
 
Ако нямаш много адреси за пренасочване, най-лесния вариант е ръчно да опишеш всичките.
Най-отгоре в .htaccess файла слагаш тези три реда:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteBase /

По-надолу си описваш всичките адреси във вида:

rewriterule 123/456.хтм$ нови/456.хтм [r=301,nc,L]

Ако за всички адреси 123 = нови, може да пробваш и така:

rewriterule 123/(.*)$ нови/$1 [r=301,nc,L]
 
От: Промяна на пътя към вътрешните страници-какво се прави сега?

Хиляди багодарности на "vbTK" :) всичко работи на 6,, само ме интересува този .htaccess файл времнно ли ще се ползва, или след време примерно месец два няма да има нужда от него, понеже тези странички ще са в индекса на гугъл с "новия път"?
 
Моля, пак заповядай. :) Като ти преиндексира всички страници може да го разкараш, но най-добре го дръж колкото е възможно по-дълго време.
 
От: Промяна на пътя към вътрешните страници-какво се прави сега?

А има ли лесен начин с htaccess да пренасоча автоматично с redirect 301 страници от рода на:
/archives/12345 (някакъв номер от 1 до 50 000) към:
/?p=12345 (същия тоя горния номер с голям интервал)
Говорим за WP сайт. Засега ръчно съм се справил с 1600+, малко остана.
 
От: Промяна на пътя към вътрешните страници-какво се прави сега?

А има ли лесен начин с htaccess да пренасоча автоматично с redirect 301 страници от рода на:
/archives/12345 (някакъв номер от 1 до 50 000) към:
/?p=12345 (същия тоя горния номер с голям интервал)
Говорим за WP сайт. Засега ръчно съм се справил с 1600+, малко остана.

RewriteEngine on
RewriteRule ^/?folderA/(.*)$ /folderB/$1 [R,L]

(тва го ползвам, като сменям пътя на папки, категории и т.н., в твоя случай пробвай)

RewriteRule ^/?archives/(.*)$ /p=$1 [R,L]
 
От: От: Промяна на пътя към вътрешните страници-какво се прави сега?

RewriteEngine on
RewriteRule ^/?folderA/(.*)$ /folderB/$1 [R,L]

(тва го ползвам, като сменям пътя на папки, категории и т.н., в твоя случай пробвай)

RewriteRule ^/?archives/(.*)$ /p=$1 [R,L]
Не, та не.. не ебават тия трикове... Не зная защо така.. От години търся решение и нищо не заработва.
Ето един може би малък, но съществен жокер: Неща с "RewriteCond" % мотед-а работят. :)
 

Горе