За линкването между сайтовете

AMOUN

Well-Known Member
Сега иска ми се някой да каже долу-горе с точност :) За линкването между сайтове.
Примерно да кажем че линкването от един сайт към друг е 100% КПД
С колко спада този процент ако и двата сайта имат връзки един към друг?
С колко спада този процент ако сайтовете които се линкват са на един и същи хостинг?
С колко процента спада ако нямат нищо общо помежду си като тематика?

Има ли полза от това линкване?

Примерно имам 30 сайта.
как да направя 10->10->10 ? ли да се линкват или 30 <-> 30 ? ако са на един хостинг? Има ли полза от това?

Ако разменям линкове с други сайтове - да правя ли тройна врътка?

Все чета че не е хубаво да се линкват един друг или да са на едно място и това намаляло ползата, ама с колко я намаля?
наполовина? с 10% с 90% ?
 
то цялата идея е да не прекалиш за да не те хване някои филтър иначе то почти всичко изброено може да се прави в малки количества за бг спецялно доста филтри не работят затова се правят повечко неща :)

иначе целта на цялото това криене е да изглежда максимално натурално ако се стигне до ръчна проверка :)
 
От: За линкването между сайтовете

Хм, може ли и аз да питам нещо- а ако говорим са 5 тематични блога и два сайта, които си разменят линкове или пък само от блоговете сочат линковете към сайтовете? Има ли вариант да се наспамят така сайтовете? Или при блоговете ще е по-различно?:)
 
От: За линкването между сайтовете

Ето тук имам една схема, http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9846 която приложих преди 2 години, резултата беше следният сайтовете "Г" и "Д" са с ПР3, сайтовете от групите "А" и "Б" с ПР2 всички сайтове са на един хостинг.
 
От: За линкването между сайтовете

Както каза coolice, целта е да не те хванат. Г иска натурални линкове, а не манипулирани. Ако разбере че сайтовете са твои би било логично ти да си ги манипулирал тези линкове.
Затова се правят големи схеми и линквания на няколко нива.

Вече като проценти само гугльо може да каже. Предполагам е доста различно в различните ниши и при различни обстоятелства, така че едва ли има точни цифри някъде.
 
Последно редактирано:
От: За линкването между сайтовете

Ето тук имам една схема, http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9846 която приложих преди 2 години, резултата беше следният сайтовете "Г" и "Д" са с ПР3, сайтовете от групите "А" и "Б" с ПР2 всички сайтове са на един хостинг.


ООООО МАЙСТОРЕ- БАШ МИЙЙ ДРАГО ДА ТЕ ВИДЯ:) още ли си слаботелесен или се оправи :)
 
От: За линкването между сайтовете

Както каза coolice, целта е да не те хванат. Г иска натурални линкове, а не манипулирани. Ако разбере че сайтовете са твои би било логично ти да си ги манипулирал тези линкове.
Затова се правят големи схеми и линквания на няколко нива.

Вече като проценти само гугльо може да каже. Предполагам е доста различно в различните ниши и при различни обстоятелства, така че едва ли има точни цифри някъде.
де е логиката- те са си мои - нормалнмо е да си им правя мрежова реклама :)
 
От: За линкването между сайтовете

Абе ако е сайт на кирилица - блъскай - гугъл хич не ебава да наказва БГ сайтове. Веднага ви давам пример -

[samo.bg] - WP MU - правете си изводите.

Не се сещам, но имаше 4-5 сайта за обяви, които се налинкваха чрез 3way exchange във фуутера и пак правеха някаква схема. Примерите са много за БГ.
 
Последно редактирано от модератор:

Горе