Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

ReminD

Well-Known Member
Бих го направил на български, ама не разбирам от гадния фотошоп хич.

ГЛЕДАЙТЕ ИЗОБРАЖЕНИЯТА С "view image" ( цели ) за да ги виждате в реалният им размер!


1 > Отивате в google keyword tool и си пишете думата

step1wp.png



2> Отидете в търсачката и напишете същата дума, обградена в кавички, за да разберете каква е конкуренцията в общи линии:

step2ii.png



3.1> Поставете &start=990 за да видите колко страници гугъл ще покажа с твоя кейуорд


step3yy.png



3.2 >

step4r.png



4 > Напишете си intitle:"keyword" за да видите колко страници са сложили вашата дума като title ( заглавие ) на страницата си.

step5ue.png



5 > Напишете inurl:"keyword" за да видите колко страници има с вашата кл.дума в урл адреса им.

step6m.png




6 > Повторете стъпка 4 и 5 , само,че заедно :

step7t.png




От там нататък е софтуера като - linx spy, traffic travis и т.н..
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

clipart-illustration-of-two-businessmen-asian-oriental-and-westerner-bowing.jpg Точно от това имах нужда.:D Аз тъй като съм на линукс, били казал какво се прави след това? Ако не отнема десетки човекочасове, ще правя всичко ръчно. :?
 
Последно редактирано:
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Нищо, заеби, и така става, другите туулс по-клонят за анализ на конкуренцията и техните линкове, не ти трябват ако си в по-лека ниша.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Инфото е убиец, мерси.

Би било добре да се стикне че да има какво да четат всички дето се регват и веднага питат "как мислите, сайт за какво да напрая?".
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Ми да го стикнат ;) , че и без това стикнатите неща са главно за афилейт маркетинг, пък от форума десетки души се занимават с афилейт.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

"И какво се разбира от цялата работа?" - би попитъл новобранеца. След като изцъка всичко това, дали ще е разбрал нещо?

Аз на тия анализи не мога да им лепна етикетите "keyword research". Това си е едно леко статистическо проучване.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Абе да ти кажа, аз много рядко правя подобни анализи, най-много да напиша думата и да проверя сайтовете от топа, това стига да ти стане ясно колко е трудна нишата.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Трудна или нетрудна, какво значение има? Разликата е във времето. Аз за никъде не бързам. И без това имам куп глупости на главата. За мене най важното е да има търсене и рекламодатели. Щото иначе няма смисъл.

Тъкмо се замислих след толкоз туулове за какво ли не, дали няма някой за оценка на трудността на нишата примерно от 1 до 10? :) Това ще е хитро.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Тъкмо се замислих след толкоз туулове за какво ли не, дали няма някой за оценка на трудността на нишата примерно от 1 до 10? :) Това ще е хитро.

Пробвай с Трафик Травис - има степени от Easy do Very Difficult
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Тия от Трафик Травис се убиха всекидневно да ми пращат писма, а аз така и не ми остана време за тях да ги разгледам. Скоро време ще експлоадирам. Много бачкане, много малко свободно време. Хиляди задачи от които повечето даже не знам кога ще ги правя. :(
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Говори ми.. :) Перфектно знам за какво става дума. То не беха проблеми, то не беха италианци, то не беха американци. Всичко, което можеше да се обърка, се обърка. Последната седмица ми скъсиха живота с поне 5 години. Хубаво поне, че не пуша, че до сега да съм се гътнала.

Трависа си заслужава, разгледай го като спадне напрежението :)
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Абе нз вие как правите рисърч, ама аз като погледна топ10 и ми става ясно дали е трудна нишата, тоя трафик травис не ми трябва ;)
 
Re: От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Абе нз вие как правите рисърч, ама аз като погледна топ10 и ми става ясно дали е трудна нишата, тоя трафик травис не ми трябва ;)

И аз съм така, последните 2 години :)

само Adwords Keyword Tool гледам за търсенията и много рядко MS за да анализирам колко анчор баклинга имат конкурентите и откъде, и копирам пр1+
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Е то тоя adwords колко лъже не е истинa.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Той е за ориентир :) Не се доверявайте на тулове да ви преценяват коя ниша е трудна или лесна. Колкото и подобни да съм пробвал винаги се дънят. Лесни ниши ги изкарват трудни и обратно отказва те от някой трудни ниши, в които все пак имаш шанс да дръпнеш достатъчно трафик за някой друг стотак в евро от адсенс или друго. Easy/Hard според скила.
 
От: Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]

Аз се чудя да се доверявам ли на тоя туул. Показва едни резултати над 10к екзакт, ама не струва ли си или не ...
 

Горе