Въпрос за отпечатване на книга

mvmrik

Well-Known Member
Интересувам се как стоят нещата с отпечатване на книга. Да речем че имам написана книга и искам да ми се отпечата в някоя печатница. Колко горе-долу струва това нещо и дали ще изискват минимален тираж. Става въпрос за нещо семпло от рода на 200-300 страници - черно бяло. Питам само за печат, не за предпечатната подготовка. Правим тук едни подобни и за сега просто ми е интересно как стоят нещата.
 
От: Въпрос за отпечатване на книга

Искат минимален тираж да. Принципът е най-общо казано колкото повече бройки поръчаш-толкова по-ниска ти е цената на 1 бр. Цената зависи и от използваната хартия, вида печат, корицата на книгата. Директно се обърни за оферта към печатница, дори и на този етап само да събираш информация
 
От: Въпрос за отпечатване на книга

Ясно че е различно, просто така информативно питах, даже не знам за кога ще ми трябва - може и след 1 година да е.
 
От: Въпрос за отпечатване на книга

За малко бройки виж тези: http://print.bg/index.php/bg/product/30

Видях го и мисля че е много скъпо. Избирам A5 формат, черно бяло без никакви екстри, с най-евтината хартия, за най-дългия период и най-големия брой предлаган от тях - 150 и ми излиза около 9.20лв на книга.

При такива цени не мисля че си заслужава въобще да се печата, предполагам ще се намери нещо по-евтино.
 
От: Въпрос за отпечатване на книга

Малко стара тема, но я намерих от Google, какво стана колега, намери ли нещо евтино и добро? И аз съм замислил едно такова интерсно нещо.
 
От: Въпрос за отпечатване на книга

В интернет вариант книгата няма да се продава. Трябва ми на хартия да е.

Как са процедурите, аз мога да си я финансирам сам, но къде ще се продава, това е въпроса.

Книгата е на БЪЛГАРСКИ
 

Горе