Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Ако койните се срутят на цена - ще има свъхпредлагане на карти на пазара. Не ми казвай, че ти трябват 6 карти да играеш игри у вас. Вече дори наблюдавахме момента на свръхпредлагане на карти. Като навлязоха FPGA, и после ASIC за БТК и преди появата на ЛТК.
Аз лично се пазя от 3D игри като от чума, че знам каква е краста и губене на време. Т.е. трябват ми 0 карти за в нас.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Аз свръх предлагане на карти не видях. Свръх отърваване на непродаваеми ASIC имаше, защото за нищо не стават, но картите си държат цените.
 
От: От: От: От: Bitcoin / Биткойн

... но Биткойн иска инсталиране на програма, и класическият портфейл дърпа грамаден файл, за да работи. Стана ли вече 20 гигабайта? Имало някакви олекотени версии, но трябва да ползваш нещо като трезор, а на мен пък това не ми харесва, че по правило ги обират. Проучвам въпроса в момента.

Аз ползвам Electrum Bitcoin Wallet Койните са на твойто PC, но изпозва blockchain на външен сървър.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ако койните се срутят на цена - ще има свъхпредлагане на карти на пазара.

и без да се срути цена, пад ще има свръх предлагане, пристигнат ли първите поръчани ASIC копачи за лайткоин и хората няма да момат да си покриват тока при копаене, веднага след това ще почне голямото предлагане в продавалник и други подобни сайтове.

Тогава геймърите ще намажат много с ниските цени за такива видео карти

Тогава ... може би след 3 месеца, найстина ще има свърхпредлагане. Както бях писал по назад в темата вече в българия има достатъчно видео карти, а и да се изчерпят се доставят доста бързо.
 
От: Bitcoin / Биткойн

БТК е възможен за ASIC, защото копането представлява много на брой, но прости по същността си изчисления. Направили са хардуер, оптимизиран само за това.
ЛТК прави по-завъртени сметки, за да копа. Картите са сравнително най-оптималното според съвременните технологии.
FPGA, или чак ASIC едва ли ще видим толкова брутално ефективен, като при BTC. Дори да излезе нещо, няма да е много по-оптимално от картите.
 
От: Bitcoin / Биткойн

ASIC с над 1mhash scrypt според мен е невъзможен за производство (на нормална цена) . Тия с английския гараж и устройствата които предлахат ме съмняват много. Прекалено нереални неща предлагат.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Купуваш си FPGA, бичиш му софтуера и лепиш на платката. И продаваш. Кое е нереалното?
Нереално сложно е да с проектира по-ефективно от видеокарта. Иначе ще работи при всички положения. Провери да видиш колко струва FPGA чип, пък и бая карантия ще иска около него. И платката ще е доста сложна, не, че не може да се поръча.
С ASIC вече си иска дебел производител на чипове, в гараж е изключено! Ама цялата работа почва да иска ресурс на нормален компютър. Колкото и да си гений - няма да постигнеш особени резултати с днешните технологии.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Купуваш си FPGA, бичиш му софтуера и лепиш на платката. И продаваш. Кое е нереалното?
Нереално сложно е да с проектира по-ефективно от видеокарта. Иначе ще работи при всички положения. Провери да видиш колко струва FPGA чип, пък и бая карантия ще иска около него. И платката ще е доста сложна, не, че не може да се поръча.
С ASIC вече си иска дебел производител на чипове, в гараж е изключено! Ама цялата работа почва да иска ресурс на нормален компютър. Колкото и да си гений - няма да постигнеш особени резултати с днешните технологии.

Ти май във всяка тема влзиаш на бой?
какво не ти е наред, сподели да го обсъдим и да се кротнеш че като гледам или имаш злобни хемороиди или те е яд че не си оценен по достойнство въпреки и не разбираш защо?

Иначе си голям ерудит, като гледам по всичко си компетентен и винаги трябва да си прав?
които е против теб на ешафода направо а?
Препоръчах ти и в другата тема, чикии алкохол и хапчета - комбинирай и импровизирай. после кажи как е било.

Давай купувай, бичи софта, лепи и кърти пари и после ни покаже големия чувал с биткоините и снимките с яхтата и мацките?
нали не е нереално - давай стига мизерства а прави милионите, позволи на гения си дате направи екстра рич :)8)8)8)8)8)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Дай по същество, стига с оценките и съветите, присъщо е на бабките пред блока. Да съветват непоискано за неща, дето ни ги могат ни представа имат бегла. По темата имаш ли нещо?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Amoun се е завърнал. Аз заради това, че спря да влиза намалих посещенията в форума, ама явно ще почна по често да се връщам.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Rabin наистина щом е толкова лесно, направи ти копач. Питал съм много хора в БГ да си платя да ми направят такова нещо.. Средната цена на машинка с ориентировъчно 1mhash е 2500 лв. като гаранция за mhash нямаш никаква( може и да не подкара изобщо ).
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не съм казвал, че е лесно, май не четете какво съм писал. Почти невъзможно е да докараш нещо по-ефективно от карта, стотици пъти по-зор е от SHA-256. Да, мина ми през акъла, ама хора дето цял живот пишат за FPGA не смеят да се хванат. Поразпитах когото хардуерист познавам, не си ги измислям тия неща.
За 2500 лева няма кой да се хване, говоря за единична бройка. Иска месеци наред проектиране.
2,5 К в масово производство по-бива. Ама ей на, няма все още.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Amoun се е завърнал. Аз заради това, че спря да влиза намалих посещенията в форума, ама явно ще почна по често да се връщам.

Обаче аз одъртях и вече опитвам да съм толерантен, търпелив и незаядлив... понякога успявам :beer:
 
От: Bitcoin / Биткойн

Rabin една страница по назад си написал, че лепиш с тиксо и лепило 2 платки и си готов. Всичко било реално и лесно.
Оф, аман! Зор е да се проектира, аз съвсем малко съм си играл с малките FPGA серии на Xilinx, но е възможно в гараж и с опитен човек. Не става ако сега ги учиш. A почти невъзможно да биеш значително картите, дори да успееш. Едно такова нещо ще има сложността на половин дънна платка. Тия чипове имат по няколкостотин крака, иска точност при изпълнение и специална машинария за поене.
 
От: От: От: От: Bitcoin / Биткойн

За WebMoney не знам, но Биткойн иска инсталиране на програма, и класическият портфейл дърпа грамаден файл, за да работи. Стана ли вече 20 гигабайта? Имало някакви олекотени версии, но трябва да ползваш нещо като трезор, а на мен пък това не ми харесва, че по правило ги обират. Проучвам въпроса в момента.

Не е така. Може да си инсталираш лек биткойн клиент, на който не му трябва цялата база от данни (на bitcoin.org има списък). Частния ключ е записан на твоя компютър, а не в някакъв "трезор" (web wallet).

А това дали е безрисково да купуваш БТК... няколко поста нагоре дори не допускате, че цената може да се върне като преди 6 месеца.

Не съм казал, че е безрисково. Казах, че е по-безрисково (има по-малък риск).

Например да скочиш от втория етаж има по-малък риск от това да скочиш от петия. Обаче нито скачането от втория, нито от петия е безрисково.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Освен това 42Coin е по-бърза от другите валути, т.е. се отделя по-малко време за транзакции с нея, отколкото с която и да било друга парична единица. Докато за потвърждение на транзакции с биткойн са нужни около 10 минути, за 42Coin са необходими само 42 секунди.

Създаването на новата валута не е с цел печалба, а по-скоро служи за урок в света на дигиталните парични средства. Хендо открито критикува проблема с монополизацията на биткойн, при който няколко влиятелни играчи на този пазар диктуват цените за по-късно присъединилите се.

Кодът на 42Coin е създаден по начин, който прави така, че когато по-влиятелни групи за добив на виртуална валута навлязат в мрежата, моментално добиването на единици от валутата става в пъти по-трудно. Когато тези групи напуснат, добиването става по-лесно.
http://webcache.googleusercontent.c..._i.524182_at.1.html+&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

„Смята се, че от 50 до 90 процента от притежателите на биткойн са спекулатори. Поради това те са пряко отговорни за значителните колебания в цената на валутата, видени през последните месеци“, се казва в доклада на МИФ.

Подчертан е резкият спад на цената на биткойн от 1240 долара до 576 долара само за три дни през декември след като Китай забрани на финансовите институции в страната да използват валутата. От тогава насам биткойн отново отбеляза увеличение, достигайки цена от над 1000 долара по-рано тази седмица.

„Ако тези постоянни колебания в стойността на биткойн продължат, това ще компроментира възможността на валутата да функционира като платежно средство. Тези непрекъснати промени в цената възспира повечето компании да приемат дигиталната валута като форма на разплащане“, информира МИФ.

За разлика от други валути биткойн не разполага с подкрепата на централна банка или правителство. Вместо това единиците са генерирани от сложен компютърен алгоритъм, проектиран от един или няколко анонимни души през 2009 г. Поради тази причина „функционалността и успехът на валутата се определят от програмисти, а нейната репутация се приема за даденост“.

Така биткойн е определена като „валута на доверие“ без фиксирана стойност и зависи от вярването, че може да бъде обменена за друга общоприета валута като долар. Това прави биткойн „изключително несигурно платежно средство“, се казва още в доклада.

„Въпреки гениалността при създаването й, стойността на валутата биткойн не може да остане стабилна. Бъдещето й като общоприето средство за разплащане е ограничено“. С това заключение приключва докладът на МИФ.
http://econ.bg/Новини/Биткойн-има-ограничено-бъдеще_l.a_i.523444_at.1.html
 
От: Bitcoin / Биткойн

„Ако тези постоянни колебания в стойността на биткойн продължат, това ще компроментира възможността на валутата да функционира като платежно средство. Тези непрекъснати промени в цената възспира повечето компании да приемат дигиталната валута като форма на разплащане“, информира МИФ.

Колебанията в цената на валутата не са проблем за компаниите като overstock.com, които я приемат като форма на разплащане. По-скоро за клиентите не е удобно, защото все още услугите от типа "обратен Bitpay" не са много популярни.

Към момента ми е известно само една услуга, която предлага портфейл в евро с Биткойн интерфейс - Bridgewalker Bitcoin wallet. По същество това представлява нелегален доставчик на платежни услуги като Liberty Reserve, който за разлика от LR приема и изпраща само Биткойн (а балансът му е електронни пари обезпечени с евро).

Или обяснено по-просто - когато заредите в сметката си 20 евро (чрез изпращане на Биткойни, които към момента струват 20 евро), получавате в сметката 20 евро и тази сума не се променя когато цената на Биткойн се колебае. Когато искате да пратите на някого пари, пращате Биткойн и балансът ви намалява съобразно текущата пазарна цена на Биткойн (разбира се има и някакви такси, тях не ги разглеждам за да не усложнявам обяснението).



Така биткойн е определена като „валута на доверие“ без фиксирана стойност и зависи от вярването, че може да бъде обменена за друга общоприета валута като долар. Това прави биткойн „изключително несигурно платежно средство“, се казва още в доклада.

Това се отнася за всички декретни валути в момента - цената им се определя от пазара.

„Въпреки гениалността при създаването й, стойността на валутата биткойн не може да остане стабилна. Бъдещето й като общоприето средство за разплащане е ограничено“. С това заключение приключва докладът на МИФ.

Бъдещето на сегашните декретни валути също е ограничено. Стойността им е стабилна, но за кратък период. Дългосрочно се обезценяват. Няма валута, която да е стабилна дългосрочно.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Bridgewalker currently has a "round trip" fee of about 1.5 %,
Ako предположим, че фиксва проблема със силно непостоянната цена - губим основното БТК предимство - малките транзакционни разходи. От трън - на глог!
 

Горе