коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Alex Alexiev

New Member
Предварително се извинявам за тази тема но смятам да започна да се занимавам с CrocMint но ми трябва дебитна карта. Но идея си нямам коя ще е добре за разплащане чрез PayPal:oops::oops::confused: моля ви помогнете ми.

PS:дали ще стане ако използвам на майка ми картата за Paypal от от нея да се "вливат" парите към моята???:(
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

ПИБ имат такса от 1% когато прехвърляш пари от PayPal към картата. Когато харчиш пари няма такса. Ако искаш да получаваш пари по картата (не само да харчиш) виж в коя банка няма такса за получаване.

Картата трябва да е на името на същото лице, което има сметка в PayPal.
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Наскоро забелязах. че съм написал собственото си име в PayPal - Alexander, по различен начин от личнта карта - Aleksandar.
Ще има ли проблем?
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

а понеже съм малолетен може ли например с ДСК Тийн да работя с Paypal или парите трябва да минават през на майка ми кредитната/дебитната карта?
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Името при PayPal трябва да е същото като на дебитната карта. Една буква разлика - блокиран акаунт и присвоени (от PayPal) пари. Ако имаш късмет може и да ти ги върнат, обаче не се знае със сигурност.

Малолетните нямат право да имат сметка в PayPal и дебитна карта.

За непълнолетните не съм сигурен.

Ако случайно не знаеш какво значи малолетен - това значи под 14 години. От 14 до 17 се казва непълнолетен. От 18 нагоре - пълнолетен.

По принцип на непълнолетните им е забранено да полагат труд без да са се преборили с бюрокрацията (има някакви бюрократични пречки - питай адвоката си да ти каже). За малолетните май е още по-забранено да полагат труд.

Щом си "малолетен" сигурно не знаеш, че държавата изисква плащане на данъци и осигуровки когато полагаш труд. Такива като теб обикновено работят нелегално като ползват името и дебитната карта (банковата сметка) на родител. Имай предвид, че ако лицето, на което се води банковата сметка (сметката в PayPal, дебитната карта) не си плати данъците и не изпълни другите изисквания в закона ще дължи глоба, която ще е по-голяма от спечелените пари. Около 30% от доходите отиват за данъци и осигуровки (ако се работи легално). Ако се работи полулегално - само 8% осигуровки и 10% данък. Ако се работи съвсем нелегално - няма данъци и осигуровки. Ако получаваш пари от фирма в ЕС има и регистрация по ЗДДС (или глоба 500 до 5000 лв, ако регистрацията не е направена в срок).

Пиша това не за да те отказвам, а за да знаеш с какво се захващаш. Някои не знаят, че плащането на данъци и осигуровки е сложно и си мислят, че могат да проверят как стоят нещата след като са получили парите, което не е вярно. Трябва предварително да се проучва кои закони ще се нарушават и колко са глобите за да се прецени дали е изгодно да се извършва тази дейност. Преди да се прави нещо трябва да се мисли какво ще стане, ако се направи по план (а не след като се направи да се мисли "трябваше ли да го правя?").
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

аха ясно , значи съм непълнолетен и благодаря за информацията с глобите наистина ще разгледам по обстойно нещата:)

а само да попитам ако съм непълнолетен дали ще има такива тежки препятствия от гледна точка на данъци ?
 
Последно редактирано:
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Разбира се. Всеки плаща данъци. "Препятствия" винаги има. Начин да се преодолеят - също (в повечето случаи). Въпросът е дали е изгодно да се преодоляват.
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Имам дебитна карта дск тийн на мое име, непълнолетен съм и се регистрирах в пейпал без никакви проблеми, имам доста покупки от ибей и не само.
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

ПИБ имат такса от 1% .
А и последно време много се бавят,когато става на въпрос за прехвърляне на пари от ПП към картата.
 
От: От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Имам дебитна карта дск тийн на мое име, непълнолетен съм и се регистрирах в пейпал без никакви проблеми, имам доста покупки от ибей и не само.

А може ли да ти превеждат пари от paypal ако използваш сайт като Cashcrate.com?
 
От: коя дебитна карта е най добра за работа с PayPal?

Здравейте,

блокираха ми реалния акаунт вероятно заради регистрацията на няколко акаунта с 1 и същи пейпал. Как мога да го отблокирам и възможно ли е изобщо.

Само личния ми трябва други не...

Мерси!

ПС Обърках темата, извинявам се! Да се изтрие, ако пречи! :)
 
Последно редактирано:

Горе