GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Maverick

Well-Known Member
Има ли колеги който разбират от телефони или са ползвали някой от тези 2та? Работата е, че ми трябва телефон с интернет през който да си върша работата. Спрял съм се на тези 2та. Но не знам кой е по-добре да си взема. При всички случай ще съм на сметка с договор, понеже няма как иначе. Цените за телефоните са 200лв. за GLOBUL Z3 и 250лв. за LG Optimus. Повече за телефоните:
http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=3962
http://www.phonearena.bg/phones/LG-Optimus_id4351
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Z3-ката, три причини.

По-хубав процесор
По-голям дисплей
Възможност на ъпдейт до 2.2 (или идва направо с него)

Телефона не е с марка Глобул, ZTE Blade е и до скоро беше в ТОПа по продажби в Англия.
 
Абсолютно съм съгласен с novakov, но процесорите мисля са идентично. По останалите точки:
1. Повече пространство за приложения
2. 3 пъти повече рам памет
3. Разликата в големината на дисплея (с 0.5 инча повече) и главозамайващата разлика в резолюцията.
4. Възможност за инсталация на андроид 2.3 (гингербред)
Абе и сам може да видиш разликите от тук.
Ако трябваше да избирам между двата телефона, със сигурност бих избрал Z3 (ZTE Blade), като според показателите единствения му недостатък е батерията, но за това в ибей може да си намериш батерии за по 3 паунда + 1.5 доставка.
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Мен ме притесняваше, че тоя глобулския е някъв измислен. Ама това което научих сега доста наклони везните към ZTE Blade :)
Благодаря на всички за мненията. Ако някой друг иска да сподели мнението си нека го направи.
 
Глобулския е далеч от измислен. Просто от globul практикуват същото нещо, което практикуват и Google (Google Nexus си е HTC).
ZTE е просто китайска марка, но това далеч не ги прави некачествени.
Прочети статията за тях в уикипедиа. Пред теб стои избора дали да избереш китайско или корейско, което мисля, че едва ли оказва влияние на качеството. Пример - HTC (Тайванци), IPhone (Американски дизайн, сглобен в Китай) и т.н. и т.н.
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

С карта ли ще го взимаш на 200лв?
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Аз имам 1 на ваучери, ако не може с нея да мина на сметка ще си взема нова карта.
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Ако е регистрирана и активна повече от 1 месец ще можеш. :)
 
[offtopic]
Към човека с репутацията - има прекалено много неща които не зная :) Не мисля, че може да се намери човек който да застане и да каже "зная достатъчно" или "зная много". Просто имам интерес към техниката от доста малък, а специално мобилните телефони са перфектно улеснение, а и прекалено важна част от бизнеса за да търпят компромиси и избиране на нещо "просто ей така".
За пример - телефона с който съм в момента в рамките на 2 месеца изби повече от 70% от парите които съм дал за него, а и ми спести адски много главоболия, а и неловки моменти. Още един плюс към това е и възможността да се издигнеш в очите на клиентите. Така например преди няколко дни ми се случи един клиент да ми се обади в 7:30 вечерта, а аз естествено не бях вкъщи пред компютъра, а на биричка с приятели. Точно за 10 минути успях да вляза в сървъра и да погледна какъв е проблема с мейл сървъра, както и да го отстраня. Съответно получих бонус заплащане, но по-важното е че остави добро впечатление в човека.
Тъй, че - изобщо не се знае каква малка джаджа, може да ви прати на високо или на ниско ниво.
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Пробвал съм z3, адски добър за този ценови клас, пък андроид си е андроид :)
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

z3 невероятен телефон, пък и за тия пари какво повече да му искаш
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Този е малко по-скъп от Z3 и LG Optimus, но ми се вижда по-добър вариант:
Код:
http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=3602
Тука го има за 365лв. в Глобул е 499лв.:
Код:
http://brosbg.com/HTC-Wildfire-gsm-763
Малко офф топик

И аз ровя да търся телефон ама нещо не мога да си харесам. Хвърлих око на Samsung i9003 Galaxy SL ама този Super LCD дисплей по скапан ли ще да е от Super AMOLED?:wink:
 
Последно редактирано:
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Аз съм с Wildfire и мога да го похваля. Дисплеят му е малко зле ама иначе е супер.

Super LCD vs. Super AMOLED http://www.youtube.com/watch?v=gY6qpnoziZM
 
Re: От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Малко офф топик

И аз ровя да търся телефон ама нещо не мога да си харесам. Хвърлих око на Samsung i9003 Galaxy SL ама този Super LCD дисплей по скапан ли ще да е от Super AMOLED?:wink:
В момента точно не е момента да се експериментира. Първата технология се води доработка, а втората не достатъчно добре развита. Отделно на това нещо пък мога да кажа, че не мога да намеря причина някой да се ръководи от този фактор. Твърди се, че при амолед, разхода на батерия е по-малък. По-малък е да, но зависи от нивото на подсветка на дисплея - при мен резултатите бяха такива, че разхода е по-нисък, но само ако се ползват по-тъмни обекти (т.е. черен бекграунд) за който самите клетки не изразходват никакво количество енергия, което практически е трудно възможно за изпълнение, предвид факта, че телефона би трябвало да се ползва за работа, което пък значи че ще посещавате сайтове като предприемач, в който черния тон се ползва само за текста, което пък го прави 5% от размера на цялата осветена зона.
Интересен е и факта, че при 50% подсветка, разхода на батерия при амолед дисплея е малко по-висок от стандартния LCD, макар че не мога да кажа със сигурност защото телефоните бяха различни и съответно се зареждат различни приложения при стартиране.

gangster, ако обясниш малко по-подробно какво точно търсиш и в какъв ценови диапазон естествено, може да бъда по-полезен с предложенията, но на първо време може да погледнеш HTC Desire или HTC Desire S, а също така се чуват доста приятни отзиви за Motorola Milestone XT720. (Това са предложения на база цената и функциите от избрания за момента от теб телефон).

Аз съм с Wildfire и мога да го похваля. Дисплеят му е малко зле ама иначе е супер.

Super LCD vs. Super AMOLED http://www.youtube.com/watch?v=gY6qpnoziZM
На клип не може да се забележи разликата между двете технологии, още повече, че в ръцете ти не може да се забележи, освен ако не ползваш brightness на 100%, което пък ще ти стопи батерията.
 
От: Re: От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Пак офф топик:
gangster, ако обясниш малко по-подробно какво точно търсиш и в какъв ценови диапазон естествено, може да бъда по-полезен с предложенията, но на първо време може да погледнеш HTC Desire или HTC Desire S, а също така се чуват доста приятни отзиви за Motorola Milestone XT720. (Това са предложения на база цената и функциите от избрания за момента от теб телефон).

Ценови диапазон не съм си сложил ама гледам да не е много скъп, че имам навика да ги запилявам. :wink: Ще го ползвам за звънене и да ръчкам из нета чат-пат. Този HTC Desire S не е лош като функции и цена ама Galaxy SL по ми харесва като дизайн. Поразгледах им характеристиките струват ми се почти еднакви с малък превес на HTC Desire S.

Ще видя да разцъкам Desire S (око да види ръка да пипне) може да ми хареса. За Самсунг-а нищо не каза?
 
Re: От: Re: От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Хохох :) И аз имам същия навик, но от както съм със сегашния ми, избягвам да е в близост до масата на която са напитките, т.е. се държи прибран в някое джобче.
Що се отнася за дизайн - HTC Desire HD , с това съм в момента и не искам да преувеличавам, но ако този телефон имаше възможност да прави свирки, нямаше да имам нужда от жена! Телефона просто е перфектен за нуждите ми - голям дисплей, бързодействащ процесор, тонове приложения, а и най-важното възможност да го променяш както желаеш (говоря за софтуерно ниво).
В момента ползвам този ром и този кернел и телефона просто лети. Овърклокнат и даунклокнат съответно на 1305 MHz и 122 MHz + допълнително намаляване на волтажа с 50 mV. Бонусите от това - телефона работи в пъти по-добре когато имаш нужда от него, бърз е и респективно няма тормозене и лазене по нервите, когато ти се наложи наистина да действащ бързо. Даункока пък помага за пестене на батерията в режим на покой, като допълнителното намаляване на волтажа смъква още повече разхода на батерия. Малко хора вчера ми повярваха, че от неделя до вчера (вторник) (1 дни и 13 часа) бях изговорил 5 часа, бях изписал 70 смса (абе ревнива приятелка) и бях написал още 20 емайла, като WiFi адаптера не ми беше изключван нито за секунда и през 30-40 минути получавах имейл нотификации (тъпо е да ползваш имейл който ти служа за работа, за регистрация към фейсбук) за коментари. Резултата беше, че бях изразходил едва 46% от батерията. Е някой да ми каже, че като си купуваш смартфон, трябва да си носиш зарядното със себе си.
След като нямаш точно фиксиран бюджет, бих те посъветвал да изчакаш HTC Sensation, който ще е наследника на Desire HD (разликата ще е в двуядрения процесор (което за мен лично ще си е чиста изгъзица да се дадат с близо 400 лева повече само заради едното ядро повече, но това е въпрос на мераци, а и възможности)).
Та ето и малко добавки към горните ми твърдения под формата на скрийншоти (за съжаление форума не ми дава да публикувам повече от пет на веднъж, така че ще се простра на две мнения).

20110622_022180.jpg20110622_022160.jpg20110622_022170.jpg20110622_022150.jpg20110622_022140.jpg
 
Последно редактирано:
За мен това е телефона от който имам нужда, а и от който ще имам нужда в близките 2 години. Що се отнася до Самсунга - нарочно си замълчах, защото много хора ще наскачат и ще ме упрекнат за това, че съм прекалено голям перфекционист, но евтината изработка и дрънчащата пластмаса ме отвращават - това за мен е символ на самсунг, колкото и лъскав да го правят, той просто стои като телефон ниска класа в ръцете. За това и избрах HTC-то - алуминиев корпус с матирано покритие, удобен за работа, удобен за държане в ръце, покритие което не се пързаля (за разлика от Optimus/2 да речем и galaxy s).

20110622_022137.jpg20110622_022130.jpg20110622_022047.jpg

И малко обяснения за скрийншотите:
1. Бенчмарк резултат от quadrant (приложение за измерване на работата на телефона)
2. Скрийншот на SetCPU (приложение с което контролираш овърклок/даункока на телефона (работи само при рутнати телефони))
3. Скрийншот на лога от WidgetLogic, което следи изразходването на батерията (3g мрежа + wifi on)
4, 5, 6, 7. Скрийншоти от интерфейса на MIUI (просто за да се изфукам колко красиво може да стане всичко (приложението използвано за промяна на стандартните икони се нарича Desktop Vizualizer (безплатно в маркета)).
8. Малко информация за батерията - 4 процента за 6 часа работа (1 час разговори, около 30 минути в писане на съобщения и около 30 минути в браузване на ютюб).

А да забравих да спомена и още един плюс - камерата! За качеството може да погледнеш:
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Е по-добра снимка от камера на телефон не мога и да очаквам.
Моето заключение е, че за тази цена да получиш компютър, телефон и фотоапарат си е просто чиста далавера.

Да подчертая, мненията ми в тази тема НЕ СА миродавни! В момента съм силно пристрастен към HTC, а и мисля има защо с оглед гореизказаното от мен, но това не значи непременно, че някой не може да има различно от моето мнение.
 
Последно редактирано:
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Аз се занимавам с качване на статийки из блогове,превеждане на статии от други сайтове,постване в фейсбук.Такъв телефон би ли ми свършил работа ?До сега не съм пробвал просто защото ми се струва по неудобно от компютър.Или избора ми трябва да е таблет някакъв?
 

Горе