Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Maverick

Well-Known Member
Въпрос 1: Коя банка или система да ползвам за виртуален ПОС терминал?
Важни са ниските такси за всяко плащане.

Въпрос 2: Онлайн банкиране което предлагат българските банки само с виртуален подпис ли става или има такива който предлагат и без?
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Paypal ? Ако не те притеснява, че по всяко едно време може да ти блокират парите вътре са най удачното средство.
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Банките не знам какви условия предлагат, предполагам че се различават доста. Иначе epay.bg и ebg.bg също предлагам виртуални ПОС-ове.
Преди време бях гледал някаде цени. Малко ще импровизирам в момента, но вариантите бяха 2:
- 25 лв на месец + 2.4% от всяка транзакция
- 60 лв на месец + 1.2% от всяка транзакция
Като вземеш предвид какви приходи очакваш може да си сметнеш кой ти е по-изгодния вариант.

Ако ще продаваш в БГ забрави за paypal. Освен че могат да ти блокират парите, таксите им също са кофти.

Почти всички банки искат универсален електронен подпис. 66 лв ти е първата година (заради четеца и смарт-картата). После подновяването ти е 24лв на година.
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

За блокирането е известно. Таксите са по ниски от епей и ебг.бг на 100%.
(наскоро въведоха промяна и таксите са дигнати при получаването на парите)
 
Последно редактирано:
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

1.9% to 3.4% + €0.35 EUR
за покупки +

Free when the money comes from PayPal balance or bank account.
3.4% + €0.35 EURwhen the money comes from a debit or credit card or PayPal Credit
(the sender decides who pays this fee).
Това е за пращане на пари директно към акаунта .
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Банка не мога да ти препоръчам, таксите стандартно са 0-20 лева на месец за ПОС терминала + 2-3% на транзакция.
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Почти всички банки искат универсален електронен подпис. 66 лв ти е първата година (заради четеца и смарт-картата). После подновяването ти е 24лв на година.

я виж, по-добра оферта: карта 15,60 четец 24,00 подпис 24,00 общо 63,60 подновяване 16,20
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Доколкото знам, единствената банка, която предлага виртуален ПОС терминал без фиксирана месечна такса е ПИБ, но минаваш дълъг и тегав процес на одобрение.
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Скоро проверявах разни оферти за ПОС-ове от различни банки.
Поне три банки не събират никакви такси за инсталация и поддръжка - ОББ, ПИБ и Райфайзенбанк, и в трите банки процеса на инсталация и насторйки е доста тегав и свързан с бюрокрация.
Най-ниски са таксите на ПИБ - 0.5% при превод от дебитна карта и 1.5% при превод от кредитна карта. На другите две банки са доста по-високи таксите.
Аз лично се спрях на ПИБ.
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Скоро проверявах разни оферти за ПОС-ове от различни банки.
Поне три банки не събират никакви такси за инсталация и поддръжка - ОББ, ПИБ и Райфайзенбанк, и в трите банки процеса на инсталация и насторйки е доста тегав и свързан с бюрокрация.
Най-ниски са таксите на ПИБ - 0.5% при превод от дебитна карта и 1.5% при превод от кредитна карта. На другите две банки са доста по-високи таксите.
Аз лично се спрях на ПИБ.
По този начин може ли да се получават плащания от чужбина с чужди карти(Виза, МастърКард)?
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

По този начин може ли да се получават плащания от чужбина с чужди карти(Виза, МастърКард)?

Може, ако са Виза, МастърКард
 
От: Виртуален ПОС терминал за онлайн магазин

Решил съм утре да се пусна по банките за оферти, за момента взех от ДСК и там има пакет без абонаментна такса но удръжката е 4,5% докато най скъпият абонамент от 70 лева на месец, предлага удръжка от 0,80%
 

Горе