2 въпроса за виртуален пос терминал за дроп шопинг магазин?!

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте, предстои ми да отворя магазин за дроп шопинг, в който ще има опция да се заплаща и чрез дебитна/кредитна карта.
Плащанията ще се получават от чужбина.

Първи въпрос: Към българска или чуждестранна банка ще е по-изгодно като процент да получавам плащанията от чужбина?

Втори въпрос : Има ли вариант след проучването от страна на банката, да не ме одобрят, защото реално няма да съм съдържател на стоката, която ще се продава в магазина ми?
 
От: 2 въпроса за виртуален пос терминал за дроп шопинг магазин?!

Еми тук на бг банките условията са им около 0.8% за БГ карти и около 2% за чужди карти. Най-изгодни са условията в РББ и ПИБ.
Относно одобрението, банката няма как да разбере, че не са твои. Казваш им, че ще си правиш свой онлайн магазин. Може да ти поискат сертификат или разрешителни евентуално ако продаваш марки, но като цяло не би трябвало да има проблеми.
 
От: 2 въпроса за виртуален пос терминал за дроп шопинг магазин?!

Да, както казваш, те няма как и да разберат това. Благодаря много. Така или иначе се насочвам все повече и повече към Първа Инвестиционна Банка.
 
От: 2 въпроса за виртуален пос терминал за дроп шопинг магазин?!

Работя с РББ. Като проценти са добри, но останалото обслужване е много зле. Много комисоинни, за каквото се сетиш и то стабилни.
 

Горе