Федерация на потребителите - Германия

biaaro

Well-Known Member
Докато си ровичкам из немско се натъквам на един PDF документ издаден от vzbv.de, в който моя и още няколко сайта са са предадени за съдебно дирене на федералните власти:shock: Като се разрових става ясно, че извършена проверка от surfer-haben-rechte.de е установила нередности, от различно естество, като не пълни контакт данни, не пълни данни за оператор на сайта, неправомерно събиране на лични данни, подвеждащо позициониране на реклами, показване на реклами на малолетни:shock: и тн.

При мен става въпрос за непълни данни, най-вероятно, защото няма какво друго.

Та въпроса е кой са тея? Това германския еквивалент на нашата КЗП ли е и доколко сме подвластни на германските власти. Миналата година пак е имало такава хайка, която завършила с няколко съдебни постановления, няколко свалени обвинения и няколко прекратени производства, поради не откриване на собствениците или защото били чужденци.

Аз минавам ли за чужденец при положение, че живея в България, а самия сайт е хостнат в САЩ. Дефакто само езика на сайта ме свързва с Германия.

Забравих да спомена, че никой не ме е търсил. И да са ми писали може да съм взел писмото за спам.

Та така ... Всеки споделен опит и мнение ще ми е от полза.
 

Горе