Бум на кражби на фейсбук страници

rak

Active Member
Не ви ли се струва, че напоследък има бум на кражби на фейсбук страници? Накъдето и да се обърнеш, все някой се оплаква, че са му хакнали профила и са му отнели страница. Според мен има някакъв начин да се откриват големи фейсбук страници с повече фенове и тъй като хората си ги развиват лично за себе си, а не с рекламна и търговска цел, профилите им са със слаби пароли и стават лесна плячка за крадците.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Напоследък забелязвам че много хора ми спамат по страниците, че искат да станат админи... да развивали ала бала, но е трудно да се хакне паролата освен ако не се запише с някоя програма :)
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Паролата по принцип няма как да се разбере, освен ако не я видят или чрез някоя програма, инсталирана на компютъра на потребителя. Някои си слагат и много лесни пароли, които ги налучкват, но това е друго.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Хакват пощата на жертвата и оттам и фейсбука.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Страници винаги са се крали, както и всичко друго, което може да се крадне. Заключвайте си профилите и внимавайте :)
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

ами потребителите като имат неблагоразумието да си регват фб акаунти с абв и други слаби пощи...
що не ханке някой гмейл, дори и да стане, ако му е верифициран мейла ще си го върне много бързо.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Най-честият механизъм според мен е точно този, искат да ги добавиш админ. Има няколко "момченца", които обикалят наред и молят да ги добавиш за админи, да слагали вицове, снимки, понеже имали много свободно време и много харесвали страницата. Добавиш ли ги, веднага ти я взимат. Иначе сигурно има откраднати страници и по другите начини, но според мен този процент е по-малък.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Ами трябва да си малоумен, за да правиш всеки срещнат админ. Като искат да пращат вицове и снимка на лс на страницата, така ги съветвам аз :)
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Абе то винаги ще има хора, които искат да спечелят някой лев на чужд гръб. Като искал да развива и да качва вицове и снимки, да си направи своя страница.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Напоследък забелязвам че много хора ми спамат по страниците, че искат да станат админи... да развивали ала бала, .....
Верно , явно доста такива са налазили и хайде тук да споделяме такива профили ? Ето един такъв профил - Анджело Александров - .facebook.com/profile.php?id=100003873588189
Без име.png
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Ето и още един такъв наглец - Мариян Стефанов - .facebook.com/profile.php?id=100003135102282
Без име.png
Мен не са ме атакували, защото имам 2 мижави странички ;) , за тези двамката писаха в няколко големи страници, на които съм фен и реших да си сейвна данните им ;)
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Супер идея! Ама ако може да се промени заглавието, та да се знае за какво става дума.
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Да, идеята мисля, че е добра - така ще си помогаме с инфо срещу такива келемета, дано всеки , който е имал такъв случай да пише тук данните ...
 
От: Бум на кражби на фейсбук страници

Май за защита на страницата като за начало е добре да се изключат безразборните ФБ приложение... Масовият "усер" клика безразборно.
 

Горе