Нов закон за хазарта

ggg007

Active Member
исках само да предупредя всички домейнъри, че според новия закон за хазарта приет на 1.7.12, за да пускаш реклама на сайта си свързана с хазарт, трябва да имаш лиценз. Така че, си махнете такива банери ако имате. Иначе глобата е от 10 до 30хил.
 
От: Нов закон за хазарта

исках само да предупредя всички домейнъри, че според новия закон за хазарта приет на 1.7.12, за да пускаш реклама на сайта си свързана с хазарт, трябва да имаш лиценз. Така че, си махнете такива банери ако имате. Иначе глобата е от 10 до 30хил.

Добре де, например братовчед ми в момента има план да си прави сайт на който ще прави афилейт за онлайн-казина които разбира се са само от чужбина. Ако сайта му е изцяло за чужбина, и не го рекламира за България, както и да се хоства в чуждестранен хостинг, тогава има ли проблем ? Дадох му да чете поста ти, ама той каза че нямал време да пише по форуми, и за това не искал да се регистрира тука, и за това питам аз от негово име. Сайта му е почти завършен и за това братчеда иска инфо. :)
 
От: Нов закон за хазарта

Посочи точните разпоредби! Санкцията от 10 000 до 30 000 лв е стара и тя касае съвсем друго нещо. Няма промени и в чл.10.
 
От: Нов закон за хазарта

исках само да предупредя всички домейнъри, че според новия закон за хазарта приет на 1.7.12, за да пускаш реклама на сайта си свързана с хазарт, трябва да имаш лиценз. Така че, си махнете такива банери ако имате. Иначе глобата е от 10 до 30хил.

кой ти ги наговори тия глупости :lol:
 
От: Нов закон за хазарта

Лиценз трябва да имат букмейкърите, а тези дето ги рекламират , трябва задължително да има лого на букмейкъра който се рекламира.. а за филтрирането си е работа на интернет доставчиците да не позволяват да се влиза на сайтове без лиценз..
 
От: Нов закон за хазарта

Чл. 105. (1) Юридически лица и еднолични търговци, които публикуват, излъчват или разпространяват реклама на хазартни игри в нарушение на чл. 10, ал. 4 или ал. 5, се наказват с имуществена санкция в размер от 10 000 до 30 000 лв.

Чл. 10. (1) Забранява се пряката реклама на хазартни игри, включително рекламата на такива игри, насочена към малолетни и непълнолетни лица, както и изпращането на непотърсени електронни съобщения на неограничен брой лица, в които се съдържа информация за хазартна игра.
(2) Допуска се обявяване на:
1. наименованията на игрите;
2. регистрираната търговска марка на организатора;
3. резултатите от игрите и спечелените печалби;
4. тегленията на тиражите.
(3) Организаторите на хазартни игри, получили лиценз по реда на този закон, имат право да спонсорират мероприятия, подпомагащи спорта, културата, здравеопазването, образованието и социалното дело.
(4) Забранява се на юридическите лица и едноличните търговци да публикуват, излъчват или разпространяват информация по отношение на хазартни игри извън посочената в ал. 2.
(5) Юридическите лица и едноличните търговци, които публикуват, излъчват или разпространяват информацията по ал. 2, са длъжни при подписване на договорите да изискват документи, доказващи, че организаторът на съответната хазартна игра има издаден лиценз за нея по този закон.
 
От: Нов закон за хазарта

Мерси. Нещо старо съм гледал.

Ей това ме уби:

Юридическите лица и едноличните търговци, които публикуват, излъчват или разпространяват рекламата, са длъжни да публикуват на сайта си Националните етични правила за реклама и търговска комуникация, включително за рекламата на хазартни игри. Юридическите лица и едноличните търговци, които публикуват, излъчват или разпространяват рекламата, са длъжни да спазват правилата по предходното изречение.

Да, който има такива реклами трябва внимателно да се запознае с тези новости.

Това също е култово:

Юридическите лица и едноличните търговци, които публикуват, излъчват или разпространяват информацията по ал. 2, са длъжни при подписване на договорите да изискват документи, доказващи, че организаторът на съответната хазартна игра има издаден лиценз за нея по този закон.

Щяха да фискализират сървъри :lol:, но явно са се отказали и са се поразписали по темата.

Отдавна има и решения на такива законови ограничения.
 
е отказали са се защото ако един букмейкър е законен в една стана от ЕС и ЕИК (европейско икономическо пространство) той е законен и във всички други :) по директива за свободен достъп за услуги излезе ли списъка с букмеикърите вече или още е рано
 
От: Нов закон за хазарта

В крайна сметка какво правим? мога ли да рекламирам или не? или съответно как ще стане това реално? с логото на букмейкъра или трябва лиценз и за афилейт, май ще се насоча към ЕН вече ..

П.С. ще ги еба педалите развалят всичко от Герб , дано да не спечелят още един мандат..
 
От: Нов закон за хазарта

което значи за sportal и други големи сайтове , това е плюс за нас хахахах

само, че този "плюс" може да ти коства данъчна ревизия като физическо лице и да ти изискат справка за всички получени доходи през последните 36 месеца. Проверяват всички банкови сметки на твое име, подадени декларации като физ. лице (ако си декларирал и други доходи освен тези по трудово правоотношение), финансови задължения на твое име - заеми, лизинги и т.н.
 
От: Нов закон за хазарта

Ами аз съм студент , не работя..

само, че този "плюс" може да ти коства данъчна ревизия като физическо лице и да ти изискат справка за всички получени доходи през последните 36 месеца. Проверяват всички банкови сметки на твое име, подадени декларации като физ. лице (ако си декларирал и други доходи освен тези по трудово правоотношение), финансови задължения на твое име - заеми, лизинги и т.н.
 
От: Нов закон за хазарта

Ами аз съм студент , не работя..
Това е Супер, само трябва да попаднеш и на данъчен, който е студент (такива не се намират, повечето са гладни хеини) и ще се хване на това оправдание и също на твърдението, че сайтовете ти не генерират приходи :) .
 
От: Нов закон за хазарта

Ами примерно, те нали се изплащат от на букмейкъра сметката което значи че все едно съм ги спечелил като съм залагал на мачове преди.. все едно да ида до еврофутбол и да спечеля от залог е.. не плащам данък там..? не виждам разликата..
 
От: Нов закон за хазарта

Ами примерно, те нали се изплащат от на букмейкъра сметката което значи че все едно съм ги спечелил като съм залагал на мачове преди.. все едно да ида до еврофутбол и да спечеля от залог е.. не плащам данък там..? не виждам разликата..

В конкретния случай, разликата се състои в това, как букмейкъра ще отчете счетоводно изпалтените суми - като разходи за външна услуга (реклама) или като изплатени печалби от хазартна дейност.... ако попаднеш в първия вариант, данъчните могат да се заядат, а ако те зачоплят за едно нещо, ще душат и за всичко останало, което може да се появи на твое име / егн. Общо взето са по-стриктни на кокошкарските изпълнения, отколкото на големите данъчни злоупотреби.
 
Чл. 10. (1) Забранява се пряката реклама на хазартни игри, включително рекламата на такива игри, насочена към малолетни и непълнолетни лица, както и изпращането на непотърсени електронни съобщения на неограничен брой лица, в които се съдържа информация за хазартна игра.
(2) Допуска се обявяване на:
1. наименованията на игрите;
2. регистрираната търговска марка на организатора;
3. резултатите от игрите и спечелените печалби;
4. тегленията на тиражите.

Добре, след като го четох 10 пъти разбирам, че е разрешено рекламата на регистрираната търговска марка на организатора, резултатите от игрите, наименованията на игрите или можем да си рекламираме с банери?
 
От: Нов закон за хазарта

Не ggg007 Не Можеш да предупреждаваш ... ---> поради слабата си компетентност :cry:

За всички които са в бизнеса:
Сайтът на Комисията по хазарта има нов изглед, но не съдържа информация за лицензирането на онлайн операторите и няма плануван краен срок за кандидатстване -> процедура за издаване на лицензи все още няма.
Всички български играчи ще могат да играят в нелицензирани сайтове до момента, в който бъде изготвен черен списък.
 
Последно редактирано:
От: Нов закон за хазарта

за физически лица не пише. Пише само за юрид. лица и ет, че не могат.

Още веднъж най учтиво моля дане се пишат бабини деветини.
Нека хората в тази ниша тълкуват нещата ... :shock::D
От такива писания се объркват и страдат десетки семейства пряко ангажирани с този бизнес.
 
Ами добре, дай ти го разтълкувай да сме наясно. Щом комисията не е обявила още черен списък това какво значи? Сподели нещо конкретно ако си запозната, като нас повече ни интересува можем ли да рекламираме логото на букмейкъра, или не можем8)
 
Последно редактирано:

Горе