Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

biaaro

Well-Known Member
Имам един доста голям сайт, който явно няма да мога да спася от лапите (крилните израстъци) на пингвина. След безброй опити за вадене и обжалвания реших, че повече няма смисъл да се мъча. Реших да прехвърля сайта на нов домейн и да го почна на ново. Обаче излиза въпроса какво ще се прави с дублираното съдържание? С редиректи не ми се рискува, защото ще ми пренесе наказанието и пак почваме от начало.
Смятам да затворя сайта като оставя съобщение, че сайта се е преместил на нов адрес и редиректна всички несъществуващи вече страници към индекса с 301. Където ще оставя връзка към новия домейн. Линка към новия домейн ми трябва защото имам към 500 директни посещения дневно, които не искам да изпускам.

Дефакто съдържанието ще го има само на новия домейн. Въпроса е има ли по правилен начин от по горе описания? То е ясно, че загуби ще има, но поне да се минимализират доколкото е възможно.
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Аз не разбрах деиндексиран ли е или само го няма по думите ?
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Аз не разбрах деиндексиран ли е или само го няма по думите ?

Няма го по думите - пингвин
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Забравих да упомена, че наказанието е ръчно, а не на автоматик, както са повечето сайтове. Писал съм над 10 обжалвания и всеки път ми отговарят, че намират още линкове, които изглеждат не натурални.

Dear site owner or webmaster of http://www.******/, We received a request from a site owner to reconsider http://www.****/ for compliance with Google's Webmaster Guidelines. We've reviewed your site and we still see links to your site that violate our quality guidelines. Specifically, look for possibly artificial or unnatural links pointing to your site that could be intended to manipulate PageRank. Examples of unnatural linking could include buying links to pass PageRank or participating in link schemes. We encourage you to make changes to comply with our quality guidelines. Once you've made these changes, please submit your site for reconsideration in Google's search results. If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request. If you have additional questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support. Sincerely, Google Search Quality Team
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Разреждал ли си линковете с натурално изглеждащи ?
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

"If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request."

Като им кажеш, че не можеш да ги контролираш тия връзки какво казват?
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Разреждал ли си линковете с натурално изглеждащи ?

Разбира се. Всичко, което може да се направи съм го направил. При други сайтове имаше положителен ефект, но при този не. Вече 5 месеца се мъча с него и няма и няма... Ако бях вложил същите усилия в друг сайт вече да съм го изкарал. Въпроса е че ми се струва, че наливам средства в обречена кауза, което не може да продължава. Сайта има наказание, което не може да се премахне по познатите начини.
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

"If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request."

Като им кажеш, че не можеш да ги контролираш тия връзки какво казват?


Нищо не казват. Аз им изброявам всички сайтове до които нямам достъп, те ми викат, че има и още.
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Триеш го от стария и го слагаш на новия може да има малко сътресения, после трябва да се оправи. Правил съм го един път този номер отдавна и доколкото имам спомени нямаше проблем тогава.:)

PS: Може би ще е добре да сложиш малко уникален текст да ти индексира новия домейн и тогава да смениш всичко, че да не стане фал.
 
От: От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Триеш го от стария и го слагаш на новия може да има малко сътресения, после трябва да се оправи. Правил съм го един път този номер отдавна и доколкото имам спомени нямаше проблем тогава.:)

PS: Може би ще е добре да сложиш малко уникален текст да ти индексира новия домейн и тогава да смениш всичко, че да не стане фал.

Преди много години така се правеше редирект към нов домейн - местиш сайта, триеш стария и оставаш линк към новия.

Смятам да обновя индекса изцяло за да види първо уникален контент, а навътре да си е старото.


Ти за линкка от стария към новия домейн какво мислиш? Може ли да създаде проблем в бъдеще. Примерно някой спам едитор да мине по него и да ми изгърби новия домейн.
 
От: От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Преди много години така се правеше редирект към нов домейн - местиш сайта, триеш стария и оставаш линк към новия.

Смятам да обновя индекса изцяло за да види първо уникален контент, а навътре да си е старото.


Ти за линкка от стария към новия домейн какво мислиш? Може ли да създаде проблем в бъдеще. Примерно някой спам едитор да мине по него и да ми изгърби новия домейн.

Отдавна беше, да от тогава не ми се е налагало да правя подобно упражнение ама редирект не съм ползвал нарочно да не ме свързва със стария сайт. По дебилската copy/paste. :mrgreen:

Предполагам, че след като делнеш съдържанието от стария ще изпадне постепено от индекса, трафика ще ти отиде и ще може да махнеш линка. Иначе не знам ако го набара едитор какво ще стане. :)
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Завъртя ми се нещо като идея, но сайта си е твой, ти си решаваш. На текущата аудитория и казваш, че се ребрандирате или нещо, и на всяка страница слагаш линк към съответната от новия сайт, не триеш съдържанието ами му слагаш ноиднекс, фолоу и така ще имаш доста по-голямо покритие от линкове, а ако мине едитор не виждам какво ще направи, ще изглежда горе долу нормално всичко... хм то не знам кое ще му е нормално и кое не в тая ситуация.... това ми хрумна и ти го казвам ако искаш го пробвай.

Докъде я докараха тия, сайтовете да се съобразяват с търсачката им, а не търсачката със сайтовете, и като знаят, кои линкове не струват просто да не ги зачитат, защо губят сигурно стотици хиляди човеко часове от времето ан хората...
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Завъртя ми се нещо като идея, но сайта си е твой, ти си решаваш. На текущата аудитория и казваш, че се ребрандирате или нещо, и на всяка страница слагаш линк към съответната от новия сайт, не триеш съдържанието ами му слагаш ноиднекс, фолоу и така ще имаш доста по-голямо покритие от линкове, а ако мине едитор не виждам какво ще направи, ще изглежда горе долу нормално всичко... хм то не знам кое ще му е нормално и кое не в тая ситуация.... това ми хрумна и ти го казвам ако искаш го пробвай.

Докъде я докараха тия, сайтовете да се съобразяват с търсачката им, а не търсачката със сайтовете, и като знаят, кои линкове не струват просто да не ги зачитат, защо губят сигурно стотици хиляди човеко часове от времето ан хората...

Мерсаш за идейката, но вече направих каквото описах по-горе. Тъй като имах под ръка домейн.нет, а стария сайт беше домейн.ком прехвърлих сайта и го изтрих от домейн.ком. Оставих само едно съобщение за преместването с дофалоу линк към новия домейн. Идеята да направя това, е че исках да запазя бранда, който си беше добре развит и имах много директни влизания и по домейн.ком.

Какво ще се случи не знам ... надявам се наказанието да си остане на стария домейн, а новия да успея да го развия до нивото на стария. Факт е че загуби ще има със сигурност, но поне да се ограничат доколкото е възможно, а и да се почне на чисто. Години работа отидоха по дяволите, деба тоя гошо.
 
само да добавя че ако .нет е стар не е тукощо регистриран ще преболедува по кратко... ако беше с редирект щях да кажа един ъпдейт време ама щом няма незнам не съм правил такъв експиремент, хареса ми на алф идеята това го ползвахме едно време като дейндексираха темплейтити, темплейта с ноидекс дуфолоу и блог към него

за всеки случай дръжте по няколко стари за заготовка затова се регва пълния пакет
 
От: Re: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

само да добавя че ако .нет е стар не е тукощо регистриран ще преболедува по кратко... така че ако сменяте домейн и си дръже по няколко стари за заготовка

Да, това се оказа добра практика, защото не се знае знае ли се:) Особено ако е бранд домейн.

Вече имам индексирани страници, което е добре. Ще видим утре, засега добре вървят нещата.
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Мерси за идеята и информацията!
Мисля и аз да последвам примера ти за вече над година и половина загубен сайт, но преди това ще ъпгрейдна и кода и дизайна и всичко само ще си ползвам базата, пък каквото гуглю покаже. :(

Дано има ефект. :)
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

То си има и продължение. По-долу отговарям на гангстера. Като гледам какви съм ги писал пак нещо съм му набрал на Гошо, ама то пък няма ли за какво:)


Мерси за идеята и информацията!
Мисля и аз да последвам примера ти за вече над година и половина загубен сайт, но преди това ще ъпгрейдна и кода и дизайна и всичко само ще си ползвам базата, пък каквото гуглю покаже. :(

Дано има ефект. :)



Какво стана с онзи сайт дето му смени домейна?


Много добре върви. Индексира се всичко още на втория ден, а изрода започна да праща по някой и друг човек още след 3-4 дена, което е доста странно. Сега в момента имам към 50 човека от копелето и се покачват, като за много думи съм на 2-3-4 страница и бавно пъпли нагоре. Всичко това само с 5 силни линка от другите ми сайтове в нишата, линка от стария домейн и 10-те най-силни бг директории - бгтопнет, гбг и тн. Титлетата в директориите са много дълги поне 5-6 думи, а линкове от сайтовете са с домейна. Явно целия тръст на наказания сайт си седи непокътнат и го прелива на новия. Засега е добре и нямам намерение да го ръчкам повече, че ме е шубе. Все пак е нов домейн.
 
От: Пренася ли се наказание по линкове и въпроси за дублирано съдържание?

Аз тъй-като ще предприема това след няколко месеца като остана по-свободен, се чудя на друг вариант. Дали още от сега да не го пусна да изкара всичко от индекса си и като пусна новия да е без линк а само с информативен текст така и или иначе от 38к. на ден вече прави по 80-100 човека дневно. :(
 

Горе