Google.bg с изтекъл сертификат !?

От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Google.bg изтича - 7.6.2013 г. 20:43:00 ч. GMT
 
Последно редактирано:
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Валиден е, изтича на 7 юни 2013. Сравни какъв сериен номер имаш при теб. Валидния сертификат е с "40:9A:46:A3:00:00:00:00:68:EB"
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Бахти и простотията. Излиза ми под всички браузъри, че им е изтекъл сертификата. Не мога да си вляза в акаунта. Никой ли не чувал за подобна простотия? Идеи?
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Да не се опитва някой да те спууфне... и това всъщност да не е google.bg

Какво ИП ти дава като го пингваш? При мене излиза 173.194.35.183

По-добре не барай да го accept-ваш, че нещо намирисва.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Да не се опитва някой да те спууфне... и това всъщност да не е google.bg

Какво ИП ти дава като го пингваш? При мене излиза 173.194.35.183

По-добре не барай да го accept-ваш, че нещо намирисва.

Тъпото че вече го ацептнах.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Просто имаш вирус, чисти си кукитата и кеша, изтегли си ccleaner той чисти добре всякакви кукита и подобни боклуци, а за антивирусна сигурно си имаш някаква, също и anti malware bite дръпни. И аз съм вмомента така, махни https и напиши само google.bg ili http://google.com без "s" - но това няма да ти фиксне логването в акаунта.
 
От: От: Re: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Сертификата изглежда наред , серииния номер и при мен е този.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

5-ма троянци. Уж ги хвана антивирусната, ама да видим. От поне 2-3 години не ме бяха прескачали такива гадини.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

По-добре си смени паролите, щото е твърде възможно да са те избомбили. И то не само гугълската.

Това е стандартен трик - spoof-ват ти днс-а, та като напишеш google.com да ти върне някакво друго ИП, там има сайт копие на гугъла - иска ти паролата и после те редиректва към истинския. И трудно може да се усетиш.

Та с тоя изтекъл (или невалиден не е ли?) сертификат може и това да е.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

По-добре си смени паролите, щото е твърде възможно да са те избомбили. И то не само гугълската.

Това е стандартен трик - spoof-ват ти днс-а, та като напишеш google.com да ти върне някакво друго ИП, там има сайт копие на гугъла - иска ти паролата и после те редиректва към истинския. И трудно може да се усетиш.

Та с тоя изтекъл (или невалиден не е ли?) сертификат може и това да е.

То хубаво ама фаерфокса остана жестоко прецакан. Не зарежда иконите в гогле акаунта и във фейсбик картинките. Така не се бях омазвал от години.

А пароли не съм въвеждал никъде. Има ли вариант бразузъра да ми изкара парола за фалшив домейн, защото си влязох директно без да въвеждам нищо ръчно.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

А пароли не съм въвеждал никъде. Има ли вариант бразузъра да ми изкара парола за фалшив домейн, защото си влязох директно без да въвеждам нищо ръчно.

Май може, то реално не го интересува как са въведени, стига формата да ги събмитне. Пък браузъра май по домейн ги пази паролите, та нищо чудно и на спууфнат домейн да ги изкара (става въпрос за това Save Password for this site нали).

Пробвай да изчистиш ДНС кешовете, току виж се оправило това с картинките:

ipconfig /flushdns

е това в command prompt-a и чисти кеша, ама трябва първо да ги няма троянците, че да не го омажат пак.
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Няма управия. Чистих трих и няма. Странна работа в единия профил има картинки, в другия няма:) Как става тая работа ?
 
Аз на друг компютър бих си записал лаив CD (инсталационното е лайв) на убунту, буутвам с него и почвам да си сменям пароли по спиъск след това си трия уиндоуса
 
От: Google.bg с изтекъл сертификат !?

Тая операция вече я направих през лаптопа. Лошото е че на основното пц много нещо има дето маса време ще отиде да го възстановя.
 

Горе