Кой произвежда лаптопите

mantaman

Well-Known Member
От: Кой произвежда лаптопите

Не трябва особено много да се вярва на статистиката. Статистиката винаги може да се манипулира, както и да бъде съвършенно неточна според влиаещите й фактори.
За лаптопите и статистиката им на дефектиране специално, може много да се напише.
Главното е, че сухата статистика за дефектиране не може да бъде точна поради:
Първо на първо изключително много зависи каква бройка е продадена от съответният модел. Ако да кажем имаме продадени 1000 дела и 3000 ейсъра е напълно нормално айсърите да са по-голям процент върнати за гаранционно обслужане.
После субективните фактори. Те дори са основни при връщането на лаптоп. - Много често лаптопи се връщат за гаранция не поради дефект или повреда, а заради софтуерни проблеми. Бг юзера не е толкова образован и смята, че повредата на софтуерът му е причина за връщане за гаранционно обслужване, като смята че лаптопът му е дефектирал.
Друг фактор е прегряването. Не можем да определим някоя марка за по-дефектираща от друга по този фактор, тъй-като прегряване най-често се получава в следствие на неправилна употреба.

За мен лично, след като 99% от лаптопите ни се произвеждат в азия и основно китай, най-меродавният показател за качество е контролът по изпълнение от марките и най-важното инжинерната архитектура на вътрешният дизайн.изпълнение и подредба на хардуерните елементи. С най-добър инжинеринг от масовите марки е този на сони и леново, а най-добрият контрол е на дел и самсунг.
Но (според опита) всичко опира до серия и бройка. Ако уцелите един вид :)
 
От: Кой произвежда лаптопите

Дефектирането в проценти няма особено отношение към продадената бройка - а към абсолютната бройка повредени лаптопи - Разбира се колкото е по голяма извадката толкова е по малък процентът на отклонение.

Лично на мен най голямо впечатление ми направи факта че реално само Самсунг сами си произвеждат лаптопите и че всъщност споровете които обикновено се вихрят коя марка е по добра трябва да са по скоро в коя фабрика е произведен даден лаптоп независимо от марката.
 
От: Кой произвежда лаптопите

Пу, пропуснах тошиба - един от най-силните лаптопи въобще някога :) За мен лично лидер в почти всяко едно отношение от масовите марки

И не само в коя фабрика, ами и коя смяна :D
Да не забравяме и за кой пазар е насочена бройката. Щото аз ако искам например, без проблеми мога да кажа така "дръпнати партьоре, направи ми тези 5К бройки без това, без това и без онова, но ми докарай тази цена :wink: (което е по-скоро за самият хардуер, но не изключвам и топите)
 

Горе