Продавам реклама в bgimoti.info

penev75

Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Информация за рекламата

През месец април всички позиции са направили общо 1 100 000 импресии и 3487 клика. Кликовете се разпределят по зоните показани на сайта по следният начин:
Позиция 1 - 792 клика
Позиция 2 - 449 клика
Позиция 3 - 47 клика
Позиция 5 - няма пуснати реклами
Позиция 6 - 1532 клика

Тези статистически данни са взети от OpenX - софтуера който ползвам за управление на рекламите там. В момента 66% от рекламите са от Google AdSense. Другите 33% показват съобщението Рекламирайте тук. Показаните статистики са за общо кликовете на моят рекламен текст и GoogleAdSense. Който желае мога да му дам по подробна статистика от Google Analytics и OpenX.
 
От: Продавам реклама в bgimoti.info

Успехи с продажбите на рекламно място, но са ти височки цените. Рекламирам в сайта на в-к. Позвънете. Който е доста посещаван и влизанията в сайта ми са около 1000 на месец само с/у 120лв. ;)
 
От: Продавам реклама в bgimoti.info

През месец април всички позиции са направили общо 1 100 000 импресии и 3487 клика. Кликовете се разпределят по зоните показани на сайта по следният начин:
Позиция 1 - 792 клика
Позиция 2 - 449 клика
Позиция 3 - 47 клика
Позиция 5 - няма пуснати реклами
Позиция 6 - 1532 клика
Ако приемем, че всички банери се показват на всяка импресия, това онзачава, че всяка позиция е реализирала по 183'000 импресии на месец. Което означава, че CTR на най-кликаемата позиция е 0,83%. Така ли е или бъркам в сметките?

Всички банери се показват на ротационен принцип.
За какъв % ротация са посочените в сайта цени?

Посочените цени са без ДДС
Това означава ли, че ако искам фактура, ще ми се начисли ДДС?

Сайтът е с Page Rank 4 според Google
На мен ми показва 2 на хоум пейджа, но ПР едва ли има значение, ако въртиш рекламата през OpenX.

Към настоящия момент имаме 2225 регистрирани и активни потребители, които са предимно млади хора и хора на средна възраст, които получават над средния и сравнително виско месечен доход с интерес в продажбите или покупките на недвижимо имущество. Разпределени са по пол както следва - мъже - 56%, жени - 44%.
Демографските данни, дето съм ги болднал, на каква база са извлечени? Анкети или нещо друго?

Сайтът е включен в най-голямата web директория на света DMOZ.
Това по какъв начин влияе на (цената на) рекламата? Виж реклмодателите не са идиоти? Наистина имам интерес да рекламирам, но трябва да знам за какво си давам парите. А, това, което прочетох са си голи факти, изключвам статистиката за посещаемостта.

Ще се радвам да работим заедно, но ми трябват отговори.
 
От: Продавам реклама в bgimoti.info

Според OpenX за изминалият месец статистиките са както следва:
Позиция 1 - 208 973 импр. - 2 578 клика - CTR = 1.23%
Позиция 2 - 201 758 импр. - 2 349 клика - CTR = 1.16%
Позиция 3 - 199 785 импр. - 264 клика - CTR = 0.13%
Позиция 4 - 206 583 импр. - 1 864 клика - CTR = 0.90%
Позиция 6 - 212 883 импр. - 3 535 клика - CTR = 1.66%


Цената е за позицията и е за цял месец. Съобщението за ротацията ще го изтрия. След преминаването на цени на база месец тази ротация отпада и е неумесна.

Цените също са крайни и ДДС-то е включено. Фактура мога да издам на база на тези цени на месец.

Сайта беше с PR4, но беше наказан - и аз не знам защо.
Както сам казваш PR няма значение в случая тъй като рекламите наистина се въртят от OpenX

Демографските данни за пол са на базата на профилите на регистрираните потребители в сайта и във форума отделно.
Преди около година беше направена анкета сред регистрираните потребители на сайта. Малък процент от тях отговориха от където си правя и изводите за цялата аудитория.

За DMOZ няма какво да кажа.

Ако искаш повече подробности пиши ми на ЛС и ще ти дам достъп до статистиките на Google Analytics и др ако искаш.
 
Продавам реклама в bgimoti.info - нови цени.

Актуализирани са цените за реклама в BGImoti.info.

Възможно е и допълнително договаряне и отстъпки.

При закупуване на реклама се издава данъчна фактура.
 

Горе