Кога правим редизайн?!

copypaster

Active Member
Пуснали сме нов проект. Поиграли сме си уж да не е нещо набързо скалъпено. Да не е нещо, което изобилства в нета. Горе-долу уникално. Почти интересно...
Поиграли сме си и с оптимизацията. Леко сме свалили гащетата пред гошко, почти сме се заобичали :) Следваме съветите, играем по хорото.
Постигаме някакви посещения... НО ТЕ НЕ СЕ УВЕЛИЧАВАТ ! - Напротив, колкото и да не искаме уеко намаляват, боунса също - като че ли потребителя повече бърза да натисне Х-а, отколкото да си хаби мишката в излишни кликове.
Замисляме се над положението - и пак - проверяваме съветите, проверяваме състоянието в индекса.... ПРОВЕРЯВАМЕ! Ооообаче ИЗНЕДАДА - резултатите са по-добри от предишният път :?
Пак се замисляме... и накрая ни СВЕТВА - да зададем прост въпрос:

Правиме ли редизайн??
 
От: Кога правим редизайн?!

Редизайна не е манна небесна. Зависи от тематиката на сайтовете, има сайтове, в които си свършваш работата и получаваш нужната информация от само една страница и излизаш.
 
От: Кога правим редизайн?!

Не става въпрос за такъв сайт :)
Идеята е (както се вижда горе в поясненията) да забавиме резкото движение нагоре и в десно....не че не мога да махна Х-а принципно :D
 
От: Кога правим редизайн?!

Начи при горе изброените обстоятелства, никой не счита, че е неоходим редизайн :)
 
От: Кога правим редизайн?!

Може да експериментираш с A/B тестове с 2 различни варианта на една и съща страница и да видиш коя е по-ефективна. В аналитикса мисля има подобна функция.

Но преди това трябва да анализирате къде точно може да са основните проблеми. Ако експеримента е успешен и имате резултат, тогава вече може да промените целия сайт.
 
От: Кога правим редизайн?!

Добра идея, само дето ще отнеме доста време. Иначе аз лично проблеми не виждам и точно за това все повече си мисля, че дизайнът не се харесва...то и без това е доста експериментаторски :)
 
Ако не искаш да се променя структурата може само да на пимпваш сегашния дизайн :) може изцяло нов лъскав къстъм хедър който да е наразян по същия начин като оригиналния :) правил съм го веднъж
 
От: Кога правим редизайн?!

Е да точно, само редизайн. Ако сменя структурата ептем съм мъртвец :)
 
От: Re: Кога правим редизайн?!

Ако не искаш да се променя структурата може само да на пимпваш сегашния дизайн :) може изцяло нов лъскав къстъм хедър който да е наразян по същия начин като оригиналния :) правил съм го веднъж


Според моя опит, най - висок боунс се постига като директно след информацията, заради, която е влязъл посетителя му се подава по удобен начин подобна. И право да избере между няколко подобни с кратки описани и грабващи заглавия и картинки.. Все пак човекът е влязъл изчел е , но може и още.. ако е нужен цялостен редизайн заради това добре, но предполагам, че не.. и изобщо удобната и интуитивна навигация е важна
 
От: Кога правим редизайн?!

Да, мерси stoineff !
Така като гледам рядко се стига до тоя момент - с удобно подаване на следващата информация, щото едва ли за 30 секунди се изчита една статия например :D Тоест проблема е генерален и започвам да го мачкам изоснови
 
От: Кога правим редизайн?!

Да, мерси stoineff !
Така като гледам рядко се стига до тоя момент - с удобно подаване на следващата информация, щото едва ли за 30 секунди се изчита една статия например :D Тоест проблема е генерален и започвам да го мачкам изоснови

Когато потребител от Гогле търси определено инфо. и влзе... чете по диагонал.. и набава Х - са е възможно информацията, на която е попаднал да не е търсената, или да не е представена по интересен начин за читателя (клиента).. Възможно е и дизайна да е проблема, но масовия потребител няма време да го гледа.. винаги има значение как изглежда сайта, но според мен по - важно е правилното подаване на търсената информация. Ако търся примерно: "Евтина кола под наем" - а сайта който отворя ме убеждава пда си купя евтина кола (вместо да взема под наем), то веднага посягам към х - са. Дизайна е много важен, но се съмнявам, той да е проблема освен ако не е някаво Коледно - Новогодишно мазало от светкащи гифове и реклами..
 
От: Кога правим редизайн?!

Значи съчетание от начин на подаване на информация и дизайн...щото по една случайност при мен са свързани.
 
От: Кога правим редизайн?!

Да, мерси stoineff !
Така като гледам рядко се стига до тоя момент - с удобно подаване на следващата информация, щото едва ли за 30 секунди се изчита една статия например :D Тоест проблема е генерален и започвам да го мачкам изоснови

Тези, дето са под 30 секунди, трудно ще ги накараш да стоят пет минути с редизайн. stoineff е обяснил нещата.
Може да стане, но ако в редизайна набичиш видео по без дрехи.
 
От: Кога правим редизайн?!

И това е верно, щом не са седяли и 30 секунди, значи изобщо са объркали тематиката... уж за големи любеници влизат, а то просто зелени дини :D
 

Горе