Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

Колко пространсво заемат в общия случай сайтовете

  • до 100 МБ

    Votes: 15 35.7%
  • до 500 МБ

    Votes: 12 28.6%
  • до 1 ГБ

    Votes: 11 26.2%
  • до 5 ГБ

    Votes: 8 19.0%
  • Повече от 5 ГБ

    Votes: 9 21.4%

  • Общо гласове
    42

coolice

Owner
Провокиран от темата за Inodes и 15 гигабайта спейс... реших да питам форума

Питам за общия случай иначе ясно че има изключения като магазин с много продукти сайт за обяви или сайт за игри ....


та за сайт за обяви за с 12 000 обяви и 21 000 снимки заемаше 3 гигабайта... (като минах снимките с jpegoptim станаха гб без падане на качеството)

Ако попадате в излкючение може да го споменете в темата :)
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

Много зависи от конкретния сайт, но със сигурност средно - между 300-500 мб. Разбира се, имам сайтове и от 20 мб.
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

Local disk space 22.72 GB used, 24.61 GB total

ВПС. с два сайта единият за обяви и единият за игри, като този за игрите е някъде към18. :)
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

5-6gb ползвам за най-големия си сайт. Предимно картинките ги запълват. То в днешно време такива са офертите, че едва ли има някой, на който да не му стига мястото.
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

Да проблема е в процесурното време, в суперхостинг при лимит от 30 минути и 3 сайта с общо посещения - 20 стигам лимита. И не е проблема в сайтовете
5-6gb ползвам за най-големия си сайт. Предимно картинките ги запълват. То в днешно време такива са офертите, че едва ли има някой, на който да не му стига мястото.
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

В Суперхостинг преди съм карал много сайтове, и пак съм държал процесорното време нормално дори и като започнаха да включват MYSQL CPU time. Но ме изпъдиха с нововъведението от брой файлове което беше вече върха на сладоледа. Сега мога да кажа, че при http://alien-hosting.com , събрах два впс, при тях + още два сайта и нямам никакви грижи. Дори и рекламната ми мрежа дето товари супер много и мислех че не може да е на споделен пак е там и нямам грижи. Така-че за мен суперхостинг с тези темпове на "развитие", скоро ще си изгонят почти всички клиенти.

Да проблема е в процесурното време, в суперхостинг при лимит от 30 минути и 3 сайта с общо посещения - 20 стигам лимита. И не е проблема в сайтовете
 
Re: От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

5-6gb ползвам за най-големия си сайт. Предимно картинките ги запълват. То в днешно време такива са офертите, че едва ли има някой, на който да не му стига мястото.

върпоса беше колко все пак се ползва за да се види ще се съберете ли на ссд :) защото там е 10 към едно грубо съръвр с 2х 3000 ГБ дискове го дават за същите пари с 2х 250 гб ссд и това е тъка оферта на по висок клас иначе по ниската е 2x2000 гб или 2х 120 гб ссд ясно че не може да се предложи същия спейс и на новаците ще им изглежда че взимат повече ама произвидителността е 8 пъти по голяма а това намява и процесорното време защото като се задръсти диска процеса докато чака информацията помпа цпуто...

затова е хубаво да имаме ориентир иначе направо на унлимитед :)
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

5-6gb ползвам за най-големия си сайт. Предимно картинките ги запълват. То в днешно време такива са офертите, че едва ли има някой, на който да не му стига мястото.

При мен е абсолютно същото:roll:
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

Зависи от сайтовете, има и до 100 мб има и по-вече.
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

(като минах снимките с jpegoptim станаха гб без падане на качеството)
Позволи ми една забележка. Самия JPEG формат със загуба на качество. Това му е и предназначението. Колкото по-малка, като байти правиш една картинка, толкова качеството и става по-лошо. Друг е въпроса, че можеш да си позволиш компресия, която от пръв поглед няма видима промяна в качеството. Примерно, ако компресираш jpeg от 100 до към 80% може и да не хванеш разликата "на око".

По темата. Сайтовете на фирми, които съм правил, обикновено заемат 1-2мб с малко картинки. Често тези сайтове имат значително повече информация в db. И средно около 50-80 мг, ако имат галерия и артикули с ъплоад на картинки. Лично аз винаги добавям обработка на картинките до jpeg, компресирам до 80% и винаги задавам максимален размер по широчина и височина (повече от 1600px няма никакъв смисъл за web), като спазвам ratio-то.
 
От: Колко пространство ползвате средно за един от сайтовете си

1 гб никога не се знае за какво може да послужи.
 

Горе