Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

slavchev

Well-Known Member
Някой от вас знаят, че неотдавна скайпа ми беше хакнат и въпросното идиотче е спамило на всичките ми абонати, обиждал е, опитвал се е да мами, че и на хора от тук е писал. Наскоро пак получих оплакване от него, не ми се ходи чак до Варна да го ... така че написах 1 скромна новина, съдържаща инфо за мазния тип. Всеки, който е пострадал или има информация за лицето да подаде оплакване към органите на реда или пък да му отиде на гости. Ето и материала ЦЪК
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

малко оф топик: Защо всеки, който се оплаква от измамник го приема за мазен?
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Погледни му снимката и ще видиш защо е мазен

Видях го, заприлича ми на един познат, ама не е той.

Въпроса беше ритуричен де. Но ми се струва, че другите пак ще подпитат за доказателство.
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

малко оф топик: Защо всеки, който се оплаква от измамник го приема за мазен?

Е в случая човека има причина да го нарече мазен.... не виждаш ли, че момчето е на плаж и се е намазал с плажно масло или някакъв мазен лосион против изгаряне :)

Това в кръга на шегата разбира се.

@slavchev, не искам да те секвам, но едва ли някой ще тръгне да си създава неприятности без причина... иначе мерси за информацията.
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Не го казвам с цел да се създават неприятности. Просто знам, че и други хора са пострадали, даже Redrum беше пуснал тема, че съм му пращал троянски кон, а реално не бях аз, а въпросното лице. Гаранция се е докопал до данните на много хора, така че темата е за тези, които са "изгорели"
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Ей го на поредния бай ганьо Славчев, сключил кофти сделка и сега реве у форума....
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

100%
Я разкажи ти с къв акъл прие ексето, че и го и стартира?
Ей го на поредния бай ганьо Славчев, сключил кофти сделка и сега реве у форума....
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Как така са ти хакнали скайпа?
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

waldes, разглеждай си темите от кофата и коментирай там! uphero мн добре знаеш за кво става въпрос :)
 
Внимавайте с потребител от тук , изпраща trojan horse ( weesly_tg )

етоя темата ремайнд беше получил

Как така са ти хакнали скайпа?

1. Да кликнеш на екзе от друг потребител който познаваш набързо без да огелдаш че е такова - чиито скайп вече е бил откраднат
2. Да си сваляш кракнати програми - много често crack.exe е инфектиран (може да е с някой нов вирус който антивирусната не ти го хваща)
3. Най любимито ми е да пише преди да пуснеш крак.ехе да си изключиш антивируса :shock: или въобще да не ползваш такъв под уиндоус или да ползваш кракнат антивирус (cracked security software как звучи само)
4 . Да се логваш в скайпа си от чужди компютри може някой да е заразен
5 да ползваш слаба парола 2-3% от потребителите го правят и да ти я налучкат
http://blog.kaspersky.com/10-worst-password-ideas-as-seen-in-the-adobe-hack/

аз затова все ви разправям за работа си качете един линукс дори и инсталиран като програма под уиндоус (заема 20 гб) и може да се ънинсталне

а уиндоуса го ползвайте само за фън (игри) или някоя много специфична програма която ползвате...

Линукс за начинаещи Уебмастъри
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Пак отбелязвам, пуснал съм темата с цел ако някой има данни за Неделчо Неделчев (ако изобщо се казва така) да ги предостави на съответните органи. Аз лично съм пуснал сигнал към Cyber Crime и смятам, че пободни хора трябва да си носят последствията. Пред моя позната този човек се е изпуснал, че се е занимавал с източване на кредтни карти, така че хакнатия ми скайп е най-малкия проблем. Който иска нека си хейтва темата, не ми дреме, факт е че всеки може да стане жертва на измама, така че не се мислете за безсмъртни!
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

По-добре безплатна антивирусна, отколкото кракната, понеже не знаеш какво бинднато ще има на нея. Не отваряйте .exe / .com / .bat файлове. Аз до сега не съм виждал keylogger за скайп (поне за новите версии), но може да се види кои клавиши си натискал при логина, което е същото, само че трябва да си log-out-нал. @coolice нормално е при краковете да се изключва антивирусната, понеже правят промени по файловете (най-елементарното е по hosts.txt файла). Ако става дума и тези Windows-си с последни ъпдейти от замундата може да ви вкарат в някоя ботнет мрежа, то в днешно време постоянно те следят, освен да мишен на линукс и да се филмираш с тунелирането. Ако някой иска да ви хакне - ще ви хакне, само че е срамота баш хакери да ви хакват. Видял в HF рата и вече герой. :D BTW има FUD криптери, димек антивирусните не засичат нищо, но са привейт / пейд.
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Като те чета как "умно" пишеш, ми се струва, че и тебе са те изтървали от beginner секцията на някой HF.
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

„дИмек“, „прИвейт“, „пЕйд“!? !? !? l33t / h4kz0r?

Иначе с FUD Stealers шега не бива. Минават и през пясъчници, т.е. в пясъчника не се задействат, но извън него – вече да.

Безплатните антивирусни от мега много време не струват, тъй както и „излекуваните“ такива. Но така или иначе за всеки влак си има пътници, очевидно в България още от ядрото на Winбозата хората искат да си имат „пришълец“ (с участието на нелегален ключ или заобиколно регистриран/активиран), при антивирусните е същата работа, но после пак плач що се заразихме, що не засичало много добре, що това, що онова, …
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Private и Paid как се изговарят бе балък? Под "лични" (private / привейт) криптери (Crypters, FUD - Fully undetectable) имам предвид, тези които се продават и получават ъпдейти (UPDATES). Всички антивирусни може да се заобиколят. Windows / MAC OS са контролирани операционни системи. Те се следят, за "доброто на хората". Та нали сме на тема привейт криптери, то ако става дума файл може да се биндне (bind) към друг файл и двата да се изпълнят. То и така стават повечето botnet мрежи. К'вот и да си говорим трябва да имаш прекалено много знания, че да имаш контрол над личните си данни.
И не се прави на много грамотен, понеже не си як. Едва ли има хора, които да не разбират какво пиша.
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

В случая не е проблем дали хората тук те разбират какво пишеш, а дали самият ти разбираш това, което пишеш :D
 
От: Внимание! Да се прочете! Нагъл ИЗМАМНИК!

Точно вчера, скайпа изписука. Гледам на малкото прозорче - колега, дето не сме си писали от пролетта, ми праща файл. намсиквоси.pdf.exe - 870 Кб. Питам го, какво е това - отговор няма.

Може би трябваше да го приема... :lol:
 

Горе