Skrill Secret Word

waldes

Well-Known Member
Някой ако има Merchant акаунт, би ли споделил какви са изискванията да те одобрят. Става на въпрос за интеграция на скрил плащане в престашоп магазин, където се иска Secret word за активация на услугата. Ровех си в акаунта, ама греда няма го менюто Merchant Tools:).
Съпортът им в БГ дали може да свърши тази работа или трябва да се звъни на енг съпорта (магазинът е за енг пазара).
 
От: Skrill Secret Word

Има тема точно за това. В общи линии влизаш в акаунта, хелп, има секция за мърчант. От там теглиш бланките попълваш, разпечатваш, подписваш и подпечатваш, сканираш и им пращаш. Искат всички данни на фирмата. В ОУ да си посочил 14 дневен период за връщане на стока и отказ от покупка, да има ясно изписани данни на фирмата. След няколко дни ако липсва нещо, а те вечно нещо проспиват, ти го искат и им пращаш. Искат също копие на ЛК на МОЛ, както и документ за регистрация на фирмата. Аз минах с принт скрийн от ТР. След всичко това преглеждат магазина и ако е ок ти пускат мейл, а менюто мърчант се появява.

Темата е тук
 
От: Skrill Secret Word

Както @lqllqlq каза трябва първо да им побаеш преди да ти отключат мърчант опциите.

Имай на предвид, че имаш една такса от 10 евракис всеки месец минимум (вече почнаха да слагат акаунтите и на минус, ако нямаш кеш в него). Но иначе стават де, да не ти се налага да правиш рефънд и да нямаш свободен кеш само, че тогава ще ти се отели вола... Гейтуея им е по-изчистен от на пейпал и плащат хората и с тях.
 
От: Skrill Secret Word

А как да спра акаунта, не да го закрия, но да се спре с тея такси, че ми късат нервите. Те са ако си мърчант повече от 6 месеца и няма движение през Скрил, но на мен ми ги набиват още от 1вия месец и не мога да изляза на глава с тях.
 
От: Skrill Secret Word

E, толкова не можеш ли да купиш нещо за €1-2 от някой сайт някаква безсмислица? Пак си е „движение“, макар и -out.

Ако ТЕ под движение вече разбират само -in, то тогава явно трябва да има плащане към себе си. От някой друг компютър с ДРУГА нова карта, неизползвана досега в Skrill системата никога, купуваш от своя store нещо за смешна сума, и е готова едната транзакция в рамките на половин година.
 
От: Skrill Secret Word

Като мърчант тези такси са ти, за да ползваш гейтуея им в който клиентите ти да си "търкат" картите.

Аз защото ползвам преста тази такса ми е 10 евро месечно, като се компенсира от оборота. Т.е. ако имаш оборот и си платил в такси за всяко плащане тоя месец над 10 евро плащаш само тях, ако нямаш толкова такси закръглят на 10 евро. За без refferal май е 19 евро. Не е много 10 евро.

Таксата за 6 месеца неактивност е съвсем различна.
 
От: Skrill Secret Word

Сега го намерих.

I see a Gateway Usage Fee in my account. What is that? There are two different cases in which you may see a Gateway Usage Fee in your transaction history:

A: If you used our payment gateway the previous month and are not using one of our partnered eCommerce Solutions for your website, you will be charged the Gateway Usage Fee in the beginning of the current month.

B: If your website is using an eCommerce Solution partnered with Skrill, a minimum monthly fee will be applied to your account provided that the total amount of receive money and per transactions fees you’ve been charged the previous month is below €10.00. The minimum monthly fee amount is a variable and depends on the total of your receive and per transaction fees for the previous month. If the total was €9.50, your fee will be €0.50. The minimum monthly fee will appear in your account as Gateway Usage Fee. A detailed example is provided here.


What is Merchant Service Fee?

If you have not had any upload, withdrawal, send money or receive money transactions within the last 6 months, you will be charged an inactivity fee of €19.95 per month. This fee applies for commercial user or merchant type accounts and is detailed in article 9. of our Merchant Terms and Conditions
Добавяйки и:

Chargeback protection for merchants: 7.9% за всякакви рискови бизнеси и предмети си е задължително това;
Currency conversion: **We add 2.99% for transfers between USD, GBP, EUR, CAD or PLN currencies. 3.99% for transfers between USD, GBP, EUR, CAD, PLN and any other currency (BGN е и тук). 4.99% for transfers involving any other currency.

Нещо доста дебели станаха таксите… Ако да речем е BG Merchant acc и той по незнание случайно е избрал при регистрацията си BGN, яко го яде. И да речем има под €2500 месечно, то за item, струващ €50 таксите ще са:

• 2.90% commercial transaction fee (€1.45 в сл.);
• 7.90% chargeback fee (€3.95 в сл.);
• 3.99% currency conversion fee (€1.96 в сл.);

Общо fees: 14,79% (€7,36) :shock:. Ако махнем chargeback fee-то за нискорискови предмети, за които се знае, че едва ли ще използват customers чорени карти и accs, за да ги пазарят, то съответно % става 6.89% (€3,41).
 
Последно редактирано:
От: Skrill Secret Word

Chargeback-a, колко пъти ще го ползваш...

Клиента ти плаща в евро и ти си теглиш евро по картата. Таксите никога не са ми били повече около 2-3% на item.

1.8% + 25 цента от последния
1.8% + 25 цента от друг
1.8% + 25 цента от трети...
 
От: Skrill Secret Word

Според мен остави ги тея Skrill много са им високи таксите най добре ползвай Paypal
 
От: Skrill Secret Word

Зависи, ако от PP ти зависи бизнесът, то везните нагласят към Skrill. Така или иначе и 2-та са монополисти, предлагащи реално „собствен акаунт balance“ метод и картов метод за плащане, вкл. НЯКОЛКО локални в дадени държави. По-далавера излизат: #1 (последния ред) или #2 и #3, макар че пак си e до сметки и калкулации. Напр. 5-6% fee срещу мега по-голям reach е по-добре, отколкото 2-3% fee срещу нисък reach & buyer conversion. Не е само до SEO на сайта, а и от „разплащателно SEO“, ако мога така да го нарека.

Това 1.8 + 0.25 нещо го няма в официалния rate. Или имаш над милион оборот/месечно.

До колкото знам валутата не може да се „менка“, за това кеф за тези, които при първоначална регистрация са ползвали EUR и блазе, останалите обаче…
 
От: Skrill Secret Word

https://www.skrill.com/en/ecommerce-solutions/prestashop/

За различни магазини има различни проценти.

Няма как да си вадя сега скрийнове от плащанията, но процента е такъв.

И профила ми е в евро, като клиента дойде с плащане в паундове например си превалутира. Не съм смятал къв курс ползва спрямо дневния в банката ми, но щом не ми е направило впечатление не е много по-зле.

Друг плюс на скрила е, че може да приемате плащания от тамошни пеймънт алтернативи. Например както е тук epay и съответно easypay - могат да отидат да вкарат кеш и да платят артикул и без карта (разбира се това сигурно е доста нисък процент от всички плащания де, но пак е алтернатива която позиционира магазина ви като мислещ за клиента като им покажете 10 лога за плащания, които са виждали).
 
От: Skrill Secret Word

Като мърчант тези такси са ти, за да ползваш гейтуея им в който клиентите ти да си "търкат" картите.

Аз защото ползвам преста тази такса ми е 10 евро месечно, като се компенсира от оборота. Т.е. ако имаш оборот и си платил в такси за всяко плащане тоя месец над 10 евро плащаш само тях, ако нямаш толкова такси закръглят на 10 евро. За без refferal май е 19 евро. Не е много 10 евро.

Таксата за 6 месеца неактивност е съвсем различна.

Е, аз говоря за "другата". КАкто и да е. Дори не знам колко е размера, който са ми начислили - така и не ми отговориха на мейла с питането. Явно ще пиша днес пак...
 

Горе