Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

mantaman

Well-Known Member
Става въпрос за нарушенията на Закона за Защита на Потребителите и нелоялната конкуренция произтичаща от това

Цените на техният сайт в Българската версия са посочени в евро без ДДС което е грубо нарушение на чл.19 от ЗЗП и определено е опит за заблуда на потребителите и нелоялна конкуренция спрямо останалите фирми които спазват закона.

Чл. 19. (1) Цената на стоката трябва да бъде посочена в левове.
(2) Цената се обявява за съответната мерна единица и разфасовката, ако е различна от нея, или за брой.
(3) (Отм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.)
(4) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Продажната цена и цената за единица мярка трябва да включват:
1. данъка върху добавената стойност (ДДС) и всички други допълнителни данъци и такси

Реших да пусна тази тема афектиран от надменното поведение на предполагам един от техните служители който е член на този форум и който се опита да ми обясни че като съм дал само 1000лв за техните програми не мога да очаквам програмата да прави елементарни справки и че ще трябва да си плащам допълнително.
Да прав е да съм гледал като съм купувал - Кой ми е виновен че не съм видял че с програмата е невъзможно да си направиш елементарна справка за продадените продукти по категории, а за да видиш продадените количества на продуктите от категорията трябва да правиш справка продукт по продукт.
Или пък че искам да си извадя оборотите за миналата година по месеци - Еми това се луксозна справка за която трябва да си платя иначе какво толкова разпечатваш 12 листа за всеки месеци и си ги редиш на влакче

Може би нямаше да се занимавам да пускам специална тема ако наскоро не бях прочел че преди време Микроинвест са подали жалба до КЗК срещу Генсофт за нелоялна конкуренция в следствие на което на втората фирма е наложена глоба от 30 000лв - Значи когато са засегнати може да се жалват и в същото време да ползват незаконни методи за заблуда на клиентите.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

че като съм дал само 1000лв за техните програми не мога да очаквам програмата да прави елементарни справки и че ще трябва да си плащам допълнително.

за всяко нещо искат пари
дори и да пръднат
доказано е!
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

.....добре де, ще го махна..... няма да им давам идеи.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Може би нямаше да се занимавам да пускам специална тема ако наскоро не бях прочел че преди време Микроинвест са подали жалба до КЗК срещу Генсофт за нелоялна конкуренция в следствие на което на втората фирма е наложена глоба от 30 000лв - Значи когато са засегнати може да се жалват и в същото време да ползват незаконни методи за заблуда на клиентите.

Няма от къде да знаеш аз човек на Микроинвест ли съм или не. Това предположение е лично твое.

Микроинвест - коментират само в техният форум - ако имаш претенции или въпроси там е мястото.
Да коментираш на друго място е все едно че умишлено го правиш за да им навредиш може да си провокатор на някоя конкурентна фирма.

Като се има в предвид цитата ми се струва че си се подготвил доста добре и целенасочено.
Предполагам че не желаеш решаване на проблема а търсиш единствено интрига.

Пускането на тази нова тема която напълно припокрива старата е също целенасочено.
Не знам дали това се харесва на модератора на форума - ако искаш пусни още 10 теми за по голяма тежест.
 
Последно редактирано:
От: От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Няма от къде да знаеш аз човек на Микроинвест ли съм или не. Това предположение е лично твое.

Микроинвест - коментират само в техният форум - ако имаш претенции или въпроси там е мястото.
Да коментираш на друго място е все едно че умишлено го правиш за да им навредиш може да си провокатор на някоя конкурентна фирма.

Като се има в предвид цитата ми се струва че си се подготвил доста добре и целенасочено.
Предполагам че не желаеш решаване на проблема а търсиш единствено интрига.

Пускането на тази нова тема която напълно припокрива старата е също целенасочено.
Не знам дали това се харесва на модератора на форума - ако искаш пусни още 10 теми за по голяма тежест.

И какъв е проблема недоволен клиент да изкаже мнението си за фирма в тясно специализиран форум ? Да не би клиентите да са задължени да пишат само във форума на Микроинвест ? И това че не отговаряли по други форуми, а само в собствения си е техен проблем и минус за техния бизнес не за клиента :lol:
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Проблема е че когато някой пита нещо и след това му се отговаря кой точно да пита и къде , защото може да се свърже по много начини с Микроинвест , а той не го прави а пуска нова тема същата като старата, то той не търси решение на поставеният проблем, който се явява в случая претекст, означава че това негово действие е целенасочено против определена фирма с определена цел. Не знам дали щеше да си го позволи това да го прави в Америка където законите са други. Не знам дали по този начин щеше да се опитва да насажда негативно мнение спрямо някой толкова официално във толкова голям форум.
Между другото този форум не е тясно специализиран за Складови програми а е специализиран за Бизнес който може да се прави в Интернет.
Изразих се малко неправилно - Когато има поставен коректен въпрос в други форуми Микроинвест отговарят. Но не отговарят на провокации.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

По принцип всяка складова програма (поне тези с които съм запознат аз) си има плюсове и минуси! При Микроинвест политиката с допълнителното модулно заплащане си я има от край време. И при другите е така, но пък за сметка на това модулчетата при микрото са по евтинки . Това, обаче при положение, че си купуваш точно тези модули, които ти трябват. Щото ако искаш напълно функционален продукт във всички аспекти, изведнъж почва да се оказва, че Микроинвест започват да излизат и по скъпо. При други софтуери поне купуваш цял модул и всички кирии са ти вътре!

За това е много важно, когато се взима решение за ползване на складов софтуер, да се вземат в предвид АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ функционалности, които ще се ползват - справки, бракове, ревизии, задни дати, работа с онлайн магазини, тъч скрийнове, синхронизации, мобилни търговии и т.н.. И тогава вече да се вземе решение какво ще се купува. Щото, както всички знаем евтиното понякога излиза скъпо. За това преди да се купува се пита, по възможност се гледа и демонстрация! Микротата имат готина схема със своите демо версии и така бързо зарибяват клиентите си! Други софтуери нямат демо версии, и пак продават добър софтуер и то на не- ниски цени( за БГ пазара).

А иначе, надменното отношение е много лош фактор. Щото те искат хилядата лева на автора на темата, и съм сигурен , че ако бяха подходили по подобаващ начин, щяха да вземат и повече! Но за съжаление това е поредната реалност в БГ.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Ами в заключение на 1000 та лева които се обсъждат - искам да спомена че 1000 лв. струва Склад Про за 10 работни места т.е по 100 лв. на работно място.
Хайде сега кажете че е скъпо - какво излиза голяма фирма бедно положение.

По въпроса за това кой какво е гледал или не е гледал. Безплатният пробен период надвишава 3 месеца при нормално ползване. Е ако за Три месеца не си видял всичко и плюсове и минуси и след това купуваш 10 работни места , не знам на кой трябва да се сърдиш.

Не знам на кое точно казвате надменно отношение от моя страна. Може ли да цитирате.
Ето цитата от който "Недоволният клиент" е бил толкова афектиран че пусна тази тема
Не мисля че след като някой е дал 1000лв. за да си купи нещо и е голяма фирма някой друг е длъжен да му върши след това работата без пари за допълнителните му желания и претенции.
 
Последно редактирано:
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

@slavib "а той не го прави а пуска нова тема същата като старата, то той не търси решение на поставеният проблем, който се явява в случая претекст, означава че това негово действие е целенасочено против определена фирма с определена цел. Не знам дали щеше да си го позволи това да го прави в Америка където законите са други. Не знам дали по този начин щеше да се опитва да насажда негативно мнение спрямо някой толкова официално във толкова голям форум."

Аз не виждам започналия темата да е търсил каквото и да е решение в тази тема. В случая той обвинява МИКРОИНВЕСТ, че нарушават законите на България. Лично аз си направих труда да отида на страницата на Microinvest и установих, че това което е написал е вярно и че цените са обявени в евро и няма обявени цени в лева (ако са обявени без ДДС и това е нарушение). Така обявени цените са в нарушение на българското законодателство и започналия темата е дал точно разпоредба от ЗЗП която фирмата е нарушила. С това той не нарушава ничия репутация, а констатира определен факт. И да, не е било нужно да отваря тема в този форум, а е трябвало е да подаде жалба срещу фирмата. Санкцията за това нарушение не е голяма, тя е в размер от 300 до 3000 лв.
 
От: От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Не знам на кое точно казвате надменно отношение от моя страна. Може ли да цитирате.
Ето цитата от който "Недоволният клиент" е бил толкова афектиран че пусна тази тема

Сега видях и предходната тема. Не съм искал да насаждам някакви впечатления! Просто автора на темата се е изразил по начин, по който (аз) разбрах, че не са отнесли с него подобаващо (като към клиент).

Иначе по другата тема (за групираните справки), ясно е че модула струва пари! Дори не мисля, че има смисъл да се коментира. Още повече, че продукта се ползва явно не от скоро!

Така и не разбрахме дали @slavib е представител на Микроинвест? :)

А иначе по темата с цените в евро и ДДС-то, абсолютно подкрепям, че трябва да са съобразени със ЗЗП. Та, @slavib ако си представител на микрото, би ли пояснил защо е така. Или може би това трябва да го каже г-н Виктор Павлов?
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Не съм служител на Микроинвест
Ако прочетете чл. 4 и чл. 15 както и въпросният чл. 19 който се цитира само че алинея 5 от цитираният закон може би ще разберете че става въпрос за търговски обекти а не за сайтове на които фирмите си обявяват цените.
Ето сайтовете на другите две най-големи фирми от ранга на Микроинвест
Направете си труда да влезнете в тях и да видите че цените също с обявени във Евро
http://www.bsoft.bg/ и http://www.omegasoft.bg/
"Той се поизправи и им рече: който от вас е без грях, нека пръв хвърли камък върху нея. "

Забелязвате ли нещо особено - "Недоволен клиент" който иска всички допълнителни справки които пожелае да са му без пари пуска тема че цените били в Евро като цитира само половината от законите така както на него му харесва.
Обяснете ми къде е връзката между желанието за безплатни справки които единствено този клиент ще ползва и цената в Евро.
Според мен темата е пусната за да навреди на тази фирма и единствено поради тази причина.
Сега искам да кажа за тези които го подкрепят относно Еврото. Не мисля че сте толкова глупави за да не можете да формирате цена в лева. Имайте в предвид че клиенти на Микроинвест са само Счетоводители и търговци за които формирането на цена по този начин е ежедневие и никой не може да твърди че Микроинвест се опитва да ги заблуди.
Нека спомена и още нещо - езика на сайта не определя неговото местонахождение и всички вие които се занимавате с електронни магазини го знаете това прекрасно.
 
Последно редактирано:
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Дайте линк към "другата" тема.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Слави тук хората не са хванати от гората - колкото повече се мъчиш да четеш на криво закона толкова повече затъваш

Цитираш чл.4 от Глава 2 - Раздел I.
Общо задължение за предоставяне на информация
- Още от заглавието е видно че това са общи задължения

3. крайната цена на стоките или услугите с включени всички данъци и такси или когато поради естеството на стоките или услугите цената не може да бъде изчислена предварително в разумни граници - начина на нейното изчисляване; когато е приложимо, в крайната цена на стоките или услугите се включват всички допълнителни разходи за транспорт, доставка или пощенски такси, а когато тези разходи не могат да бъдат изчислени предварително в разумни граници, се посочва обстоятелството, че такива допълнителни разходи могат да бъдат дължими от потребителя;

Същите текстове ги има и в Глава 4 Раздел I - Който касае договорите от разстояние чл. 47

Също така ще ти е полезно да прочетеш раздел трети с Нелоялните търговски практики


Относно това дали съм доволен клиент - Не не съм доволен клиент, но това по никакъв начин не променя факта че Микроинвест нарушава закона и това че и други фирми го били правили е смехотворно оправдание за голяма фирма за каквато се има Микроинвест.

Относно функционалността на справките - Попитах за три неща

1. Минимални количества за много обекти на една фирма - Казваш че има такъв модул срещу заплащане - Пусни линк да го видим защото миналата година от Микроинвест казаха че нямало такава опция и че такова нещо не можело да има.

2. Справка за продажби по месеци за даден период - Това вероятно е една много сложна справка защото и на допълнителен модул не я предлагат

3. Справка за продадени продукти от дадена категория за даден период - Това е изключително важна справка и е просто потресаващо че липсва и не само че липсва но и не се предлага като допълнителен продукт - Без тази справка реално не можеш да направиш поръчка на доставчик ако имаш повече от 200 продукта в рамките на един работен ден.

Сори ама програмата се казва Склад Про - Разбирам да се казваше Склад Сергия да няма тази справка, но реално без нея програмата е напълно безполезна за извършването на справка за поръчка на стоки, а това е една от основните функции които трябва да поддържа една програма.
 
Последно редактирано:
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Когато обвиняваш някой по добре е да не го правиш анонимно а с името си и името на фирмата си. Иначе е просто едно обвинение.
В другата тема си поканен в офиса на Микроинвест за разяснение относно справките какво могат да правят или не могат. Микроинвест са много разумна фирма и ако наистина нещо не е както трябва те биха го оправили не специално заради теб а защото така е правилно. Според мен ако желаеш диалог вече го имаш.
Според мен ако не приемеш поканата означава че единственото което правиш е да обвиняваш. Ако търсиш решение на проблема с работата на програмата това е решението. Ако не го приемеш според мен коментара от тук нататък е излишен.
Моля те не продължавай да четеш законите на половина защото приличаш на телевизия СКАТ

Между другото сделките във валута в България са разрешени.
Ето НСС 21 който регламентира осчетоводяване то им.
http://balans.bg/182-nss-21-efekti-ot-promenite-vyv-valutnite-kursove/
Мисля че преди да продължиш спора относно валутите може да се консултираш със най близкият до теб счетоводител.

Накрая искам да спомена - Ако не сте забелязали ние вече сме в Европа и цялото ни законодателство е съобразено със Европейското. Това което още липсва в законите е въпрос на време да се случи.
 
Последно редактирано:
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Тоя 100% е на заплата в микроинвест.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Абе плащат ми да пиша по форумите хубави неща за тях :)
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Интересна логика имаш - Ако съм си написал имената и Фирмата - Значи Микроинвест нарушават Закона - Ако не съм ги написал - Значи няма нарушение

И ако не си забелязал България е в Европа от 681г. и още тогава законите е трябвало да се спазват, нищо не се е променило

Колкото повече пишеш в темата толкова по лоша услуга правиш на Микроинвест - А пък препратката ти към НСС за неща които не касаят конкретният казус са меко казано смехотворни.

Относно поканата от другата тема - там също съм отговорил на г-н Мирчев - Ще ти отговоря и на теб

- Първо не съм момче на повикване да обикалям офисите на фирми дето нарушават законите, защото искали да ме видят

- Второ живея в чужбина

- Трето - Миналата година съм бил на една от безплатните консултации и отговор на поставените въпроси не съм получил

- Четвърто в края на месеца ще си бъда в България и ако някой от вашата фирма толкова държи да се види с мен може да ми пише на лично да пием по кафе някъде
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

Не логиката е че когато набеждаваш някой и го набедиш с името си тогава си истински пич.
Това че не разбираш НСС не означава че не касаят конкретният казус - пита ли счетоводител.
Поканата не е заради законите а за ти покажат как се правят справките.
Това че си бил един път на обучение не означава че знаеш всичко.
Никой не държи толкова много да се види с теб - той зорът за справките е твой.
 
От: Докога МИКРОИНВЕСТ ще нарушават законите на България

@Славиб, ти нещо като ПР ли са на микроинвеста?
 

Горе