Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

dani88

New Member
Здравейте!

Имам нужда от добър счетоводител, който се занимава с фрийлансъри в Пловдив (пък, ако е някъде и в Кичука, ще е идеално :D)

И знам, че някой като поиска препоръка и изведнъж се появяват някакви счетоводители, които сами си правят реклама, та разчитам на нас.

Последната, която ми препоръчаха приятели се оказа криминална личност, която я съдят, че е откраднала много пари от някаква компания. Е, те такива се опитам да избягвам :shock:

Благодаря
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Регистриран ли си по ДДС - познавам но се занимава са с фирми регистрирани по ДДС
моля обясни какво е това фрийлансър че аз специално не знам.
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Фрийлансър - модерна дума; иначе за да са законни доходите лице, упражняващо свободна професия :wink:
Дали или не регистрация по ЗДДС зависи какви услуги на кой ще предлага. Ако продава услуги на фирма в ЕС трябва задължително да се регистрира по ЗДДС. Ако продава в Б-я следи оборот 50 хил.лв. и т.н. и т.н.
Лице на свободна професия не е длъжно да води счетоводство. Това си е физическо лице. Не събира разходни фактури. Има нормативно признат разход. /При лице регистрирано по ЗДДС е малко по-различно./ Има обаче задължение за подава Декларация за авансовия данък на 3-месеца - това редовно се изпуска и затова го отбелязвам. и т.н. и т.н.
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Регистриран ли си по ДДС - познавам но се занимава са с фирми регистрирани по ДДС
моля обясни какво е това фрийлансър че аз специално не знам.

Кой е този счетоводител, които работи само фирми по ДДС?
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Само за Пловдив е и до колкото знам не взима по малко от 200лв. на месец. Цената зависи от броя документи и от броя на персонала.
 
От: От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Само за Пловдив е и до колкото знам не взима по малко от 200лв. на месец. Цената зависи от броя документи и от броя на персонала.

Пич кажи име не ми обяснявай колко взима! На мен точно за Пловдив ми трябва :)
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Ако желаеш напиши ми на лично име, телефон, фирма, булстат - ще му предам твоите данни
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Slavib, много таен счетоводител явно имаш, че чак не желаеш да дадеш данните му. Ок, де.

Ще се радвам да чуя и от другите съфорумници някакви предложения и препоръки. :)
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

ами нали на вас няма да ви е приятно някой да ви дава данните във форумите :)
Ако някой иска да се свърже нека ми напише неговите данни на лично.
Съжалявам но повече от това не мога да ви помогна.
Ако не желаете търсете друг.
Дани 88 бих желал да чуя твоето определение за фрийлансър
 
От: От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

ами нали на вас няма да ви е приятно някой да ви дава данните във форумите :)
Ако някой иска да се свърже нека ми напише неговите данни на лично.
Съжалявам но повече от това не мога да ви помогна.
Ако не желаете търсете друг.
Дани 88 бих желал да чуя твоето определение за фрийлансър

Пич, като не можеш да помогнеш не пише бре майка му ......! Аз да съм ти пращал данни и тем подобни само спамите и после имате наглостта да пишете и теми за хетъри тем подобни! Мекере! Има само едно определение за фрийлансър и него може да го видиш я в уйкипедия я ако ми дадеш твоето егн, три имена и пълен адрес ще ти изпратя определението по пощата!

Аз мога спокойно да кажа 5 счетоводни кантори в Пловдив и сигурно десетки за всеки друг град и никои няма да ми се разсърди че съм го споменал, понеже това е реклама и желан ефект от всеки частник! То ми беше ясно че си поредния въздухар още като каза, че твоя съмнителен, 100% въображаем счетоводител работел само с фирми по ДДС! Чул си, недочул че има фрими по ДДС и такива без регистрация и реши да впрегнеш и двете си познания по тази тема в едно изречение, че да изпъкнеш пред тъпата!
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

като знаеш 5 счетоводни кантори защо ме питаш тогава?
Изброй ги тук да ги видим - направи това което искате от мен.
помогни и на човека кажи му ги.
Хайде да те видим сега какво оправдание ще измислиш.
 
От: От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

като знаеш 5 счетоводни кантори защо ме питаш тогава?

Защото се дразня един път като чета някакви патриотични теми от сорта на "Желаеме ли хейтърите тук.", в които обясняваш колко е гадно, когато някои попита нещо и в темата му се започне един спам и в крайна сметка ценната информация не стигне до потребителя, в следващия момент се включваш супер неподготвен без никаква ценна информация и без никаква възможност за помощ в тема на човек които пита и това го правиш в един и същи ден! Ценното което направих в случая е да се заям с тем, понеже за леко по опитен съфорумец е очевадно че не можеш да помогнеш по темата още от първия ти пост, но ако някои неопитен потребител види това може да се върже на глупавия ти пост, че и да поиска съвет от теб, което е много по - лошо от оспамена тема, въпреки всички смятам че ако това беше моя тема, а моята роля играеше друг потребител щях да съм му благодарен да ми даде насока кое да не гледам, защото и това си е жокер!

Единствената причина да не споменавам кантори от Пловдив е първо, че много лесно може да се събере информация за канторите от гугъл, всяка която има хубав сайт е запозната и нуждите на питащия, втората причина, е че има хора от форума, които могат да предложат счетоводство и ще бъде хубаво, ако те могат да се изявят вместо да прехвърлям хора към някакви си сайтове предлагащи услугата.

Мисля, че доказах моята гледна точка, всички допълнителни прерикания с потребителя се излишни и са загуба на време за мен! Ако все пак някои иска да получи информация за счетоводни кантори може спокойно да напише в гугъл това което търси, ако не знае какво да напише в гугъл то по - хубаво и да не попада на счетоводител, защото само ще му загуби времето.
 
Последно редактирано:
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

значи отказваш да направиш това за което ме обвиняваш - така ли ?
е много жалко че вие които се наричате фрийлансър - не знаете какво е това а ме пращате в Гугъл. Единственно един истински счетоводител даде определнието което би трбвало вие да дадете

Сега за всички които четат тази тема - ще се опитам да бъда полезен на всички - счетоводството на фирма на фрийлансър или на каквато и да е фирма занимаваща се се с независимо каква търговия по Интернет не се отличава абсолютно по нищо от счетоводството на всяка друга фирма.
Ако сте умни ще го разберете ако сте глупави ще продължите да пишете и да се излагате

Така а сега за тези които си мислят че могат да работят без да плащат данъци:
За разлика от хората на трудов договор, самонаетите лица (фрийлансъри) са длъжни да се осигуряват[8] според КТ (кодекса на труда). Самонаетите лица сами си плащат осигуровките за пенсия, инвалидност поради общо заболяване, осигурителен стаж и възраст, наследствена пенсия и данък общ доход. Всяка година трябва да попълват данъчна декларация на приходите и разходите. Те нямат годишни надбавки, но могат да получават данъчни облекчения от бизнес разходите си, като такива например, могат да се зачислят наем за офис помещение, заплати на работници, бизнес ставки и др.

Така и ако някой прави аналогия между свободна професия и не плащане на данници - двете думи нямат връзка по между си. :)
 
Последно редактирано:
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Обърнахте темата ми на спор и коментари какво е фрийлансър, дали да се споделят данни на счетоводители, дали трябва да се плащат данъци и т.н. Много далеч е това от въпросите ми.

slavib - едно е да даваш данните на някой, които не желае реклама или да се споменава за него в Интернет пространството, това по принцип са хора, разчитащи на клиенти на принципа - от уста на уста... Няма лошо. Има и такива. НО, има стотици счетоводни фирми или индивидуални счетоводители, които нямат НИЩО против да ги препоръчат, това е чист маркетинг за тях и добре дошло, защото е добра дума от вече съществуващ клиент (или бивш такъв) и евентуален нов клиент. Това е бизнес.

Та, изключвайки споровете, ако все пак някой има кого да препоръча, моля да го направи. :)
 
От: От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

значи отказваш да направиш това за което ме обвиняваш - така ли ?
е много жалко че вие които се наричате фрийлансър - не знаете какво е това а ме пращате в Гугъл. Единственно един истински счетоводител даде определнието което би трбвало вие да дадете

Сега за всички които четат тази тема - ще се опитам да бъда полезен на всички - счетоводството на фирма на фрийлансър или на каквато и да е фирма занимаваща се се с независимо каква търговия по Интернет не се отличава абсолютно по нищо от счетоводството на всяка друга фирма.
Ако сте умни ще го разберете ако сте глупави ще продължите да пишете и да се излагате

Така а сега за тези които си мислят че могат да работят без да плащат данъци:
За разлика от хората на трудов договор, самонаетите лица (фрийлансъри) са длъжни да се осигуряват[8] според КТ (кодекса на труда). Самонаетите лица сами си плащат осигуровките за пенсия, инвалидност поради общо заболяване, осигурителен стаж и възраст, наследствена пенсия и данък общ доход. Всяка година трябва да попълват данъчна декларация на приходите и разходите. Те нямат годишни надбавки, но могат да получават данъчни облекчения от бизнес разходите си, като такива например, могат да се зачислят наем за офис помещение, заплати на работници, бизнес ставки и др.

Така и ако някой прави аналогия между свободна професия и не плащане на данници - двете думи нямат връзка по между си. :)

От къде сте копи-пейснали тези текстове :wink: Половината неща не са верни :mad:
Свободната професия се упражнява от физическо лице след регистрация в регистър БУЛСТАТ. Лицата, упражняващи свободна професия не са търговци според Търговския закон и нямат статут на предприятие/фирма. От тук произлизат и всички различия!
Те не са задължени да водят текуща счетоводна отчетност, както и да изготвят годишни финансови отчети.
Разходните фактури или други документи не се признават за разход! При тях има нормативно признат разход, в повечето случаи е 25 %. Т.е. не трябва да събират разходи за наем, консумативи и т.н., тъй като реално те не са им нужни за разходи.
При тях има доход, не печалба! Фрийлансърът не води счетоводство: приход-разход=печалба!
Ще го обясня и по друг начин: фрийлансърът е като адвокат на свободна практика, не е като фирма-ЕООД или ЕТ на човек извършващ копирайт. Доближава се повече до граждански договор, като задълженията за подаването на месечните декларации и внасянето на осигуровките са негова грижа; докато при гражд.договор това са задължения на възложителя.
 
От: Нужда от препоръка на счетоводител в Пловдив

Защо трябва да се използват чуждици, като фрийлансър и да се влиза в спорове..
 

Горе