Помощ за масов спам

cross

Well-Known Member
Здравейте,колеги!
От около 2 седмици не мога да се оттърва от масов спам на пощата ми в Gmail.
Всеки ден получавам по минимум 2 имейла. Всички са с текст на английски и съдържат някаква информация и приличат на отговори на въпроси, свързани с един сайт. Не искам да дам линк, за да не се окаже, че аз съм в грешка и да съм очернил някой без причина. Давам Junk и Block sender в аутлук-а и получавам подобен имейл с линк към въпросния сайт, но от друг имейл вече...все едно разбира кога съм го блокирал.

Та тези имат един софтуер, който аз изтеглих преди 1 месец и от тогава не ме оставят... имейла почти всеки път е различен и на него си има не линк, а имейл, на който можеш да се отпишеш. Пращам мейли, отговарям - нищо. Въобще не знам къде да се отпиша, че да ме оставят.

И това не се случва за първи път, основно за това го пиша. Ей така от време на време някакви уж сериозни компании почват да правят едни номера и да ти спамят пощата, въпросът е какво правим при такива случаи?
 
От: Помощ за масов спам

Отбелязвай като спам директно в gmail, защото е по-ефективно. Аз не съм получавал подобни съобщения от много време - има, но са си в папката спам и въобще не ги гледам.
 
От: Помощ за масов спам

Направил си грешка, че си опитал да се отписваш и да им пишеш. Така само потвърждаваш, че твоят имейл е активен. Аз никога не си правя труда да блокирам конкретен имейл, защото спамерите ги сменят всеки ден.

Първо си настроих филтъра така, че всяко писмо, което съдържа думата "отписване" или "unsubscribe" отива в кошчето за СПАМ.

Второ, когато получа СПАМ го докладвам на https://www.spamcop.net/. Засега това винаги ми е помагало.
 

Горе