Интересно за Аффилиейта

inspirio

New Member
Здравейте.Писал съм много малко тук, но пък много съм и прочел от вас.Респект за което..Много интересни теми са подхванати тук и ще се подхващат.Мисля да започна с една (незнам дали обаче тя ще е нова за някои )..Наскоро започнах изграждането на огромен Аффилиейт портал - Изклчючително и само Аффилиейт..Редно ли е ако той е изграден на основа само от информация на продуктите, които предлагам.Имам впредвид, че залагам на нещо изключително познато - инфо от производителите и нищо мое.Това е така, защото няма да измисля нищо по добро от това, което предлагат те.Забравих да спомена, че съм поставил и изключително много реклами и от други Аффилиейт Мрежи..Няма да споменавам на кой адрес се намира:wink:Ще си спестя критиката засега, защото първо искам да знам, дали съм поел правилния път или пак си е... м.....а.Искам да кажа, че притежавам и няколко други сайта, които са си строго за определени посетители-нищо грандиозно.Запознат съм много добре с модификации и разни там инструменти, CMS и други нужни на един добър уебмаст..Но единствено това ми е любопитно :

Да продължавам ли напред???

Нека всеки каже по нещо - добро или лошо, все пак това ще ми е от помощ.Благодаря предварително на всички и най-вече поздрави на Екипа на ::www_predpriemach_com:: - Форума за Онлайн Бизнес, SEO, SEM, PPC, Affiliate Marketing.:D:p
 
Не се разбира много, от това което си написал, но все пак ще си позволя да коментирам:

1. "инфо от производителите и нищо мое" - Google не обича duplicate content, така че при всички случаи си струва (да не кажа, че е абсолютно задължително) да напишеш твои собствени описания на продуктите. Така ще имаш възможност да използваш и определени ключови думи, които таргетираш.

2. "поставил съм изключително много реклами" - това е често допускана грешка. Многото реклами винаги отблъскват потребителя и свалят доверието към сайта. Това води до по-малко кликове и по-ниска конверсия.

Тези две точки ще ти отворят достатъчно работа на първо време, докато се включи и още някой с мнение.
 
От: Интересно за Аффилиейта

Така като се замисля имаш право.Наистина е така, обаче малко трудно ще ми е да преведа всичко на Английски.А и все пак,както казах започнал съм го и до момента има много материал на него.После той е сравнително нов и дори не съм го аднал към директории.Второ мисля, че докато започне да се индексира леко по-леко ше го пооправя малко..Но не забравяй, че и дупликатите ще минават през търсенето на определени кейуо, но и фразите са важни.Мисля, че повечето от вас трябва да знаят,че Гуглето разработва мощна стратегия за търсене по фрази.Кейуотата ще поотпаднат, защото се навъдиха прекалено ( казвам го на 1000 % ) много места от където може да си намериш Топ 4000 на най-платените кейуо.Нали?Така че, нищо не губя.Мога само да спечеля.Мисълта ми е дали наистина би могъл да просъществува един такъв огромен портал с артикули?????
Още веднъж Благодаря на всички, които ще напишат нещо по темата :D
 
Re: От: Интересно за Аффилиейта

Но не забравяй, че и дупликатите ще минават през търсенето на определени кейуо, но и фразите са важни.
Каква е разликата между ключови думи и фрази?

Мисля, че повечето от вас трябва да знаят,че Гуглето разработва мощна стратегия за търсене по фрази.
Не те разбрах. Google винаги е търсил по фрази (ключови думи).

Кейуотата ще поотпаднат, защото се навъдиха прекалено ( казвам го на 1000 % ) много места от където може да си намериш Топ 4000 на най-платените кейуо.
Ключовите думи да отпаднат? Откъде?

Мисълта ми е дали наистина би могъл да просъществува един такъв огромен портал с артикули?
Всеки сайт, който предоставя полезна информация на потребителите има бъдеще.
 
От: Интересно за Аффилиейта

Извинявам се грешката е в мен.Исках да кажа не фрази, ами комбинация от думи.Нещо като изречение.Защото много от нас не търсят с по една дума,нали?Благодаря за градивната критика.Имах впредвид, че кейу няма да отпаднат, но Гугъл са преценили, че търсенето по изречения и фрази ще надделее над търсенето само по една или две думи.Още веднъж благодаря :D:D
 
От: От: От: Интересно за Аффилиейта

фраза = комбинация от думи

:D

Съжелявам, но ми стана леко смешно inspirio първо пита въпрос, а после един вид започва да учи SSH_ON.

Уникалното съдържание е номер 1. Ако само копираш, забрави да излезе нещо хубаво от цялата работа. ;)
 

Горе