Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

happyslacker

New Member
Забелязах, че сте ми изтрили темата.

Успях да я пусна в други форуми. По принцип не спамя по форумите, но въпроса е твърде сериозен.
 
Последно редактирано:
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

happyslacker ако кажеш и какъв е въпроса и целта на темата
щото ако е да убеждаваш някого едва ли ще успееш .......всеки вече би трябвало да си е решил за кого и защо да гласува на тези шантави избори
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

До преди малко аз не бях решил. Но вече реших - след като прочетох какво е написал Добри Божилов.

Целта ми е, тези които вече са убедени във вредата от социализма/протекционизма да видят, че има политик, който безстрашно изразява позицията си по въпроса.

Да убедя някого едва ли ще успея. Но все пак мога да дам връзки към четива по въпроса:

http://www.ime-bg.org/
http://www.libertarium.net/
http://ime.bg/bg/articles/pytqt-kym-zabogatqwane/
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

как се казва партията на коята е лидер този политик
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

За деполитизиране на форума съм.:mad:
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

как се казва партията на коята е лидер този политик

Не е лидер на партия. Може да гласуваш за него с: Бюлетина №1, Партия "Ред, Законност и Справедливост", 17. Добри Милчев Божилов.

Малко се съмнявам за това дали другите политици от същата партия са съгласни с възгледите му (даже не са ги чели предполагам).

Гласувайки за него в същност гласувате за него, а не за партията РЗС.
 
Последно редактирано:
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

happyslacker съжалявам но не го харесвам този политик ....избрала съм си за кого ще гласувам

harkon само военните са деполитизирани :)
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Други политици, за които бих гласувал (ако имах право на повече от един глас):

- Богомил Шопов
- Биляна Раева

По принцип тези политици пишат за малка намеса на държава и др. общи либерални идеи, но се уплашиха да се обявят явно против субсидиите.
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

harkon само военните са деполитизирани :)

Разбрах те! Нужни са военни мерки за деполитизиране на форума. :)
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Добри Божилов - човекът, който видя "маркетингова" клопа в отворения код, че чак и книга написа. И макар да плюеше оупън сорса, си хостваше всички сайтове на линукс машини и ползваше оупън сорс CMS. A, да не забравя, той е учителят на Апостол по спам ;). За тази лопата ли ще гласуваш?

Иначе да, ДОЛУ СОЦИАЛИЗЪМА!
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Ето какво пише Добри Божилов на сайта си:

5.Добри Божилов е враг на отворения код и обслужва интересите на алчните корпорации като „Майкрософт”?

Това не е вярно. Аз съм потребител на отворен код. Уважавам тези технологии. Уважавам също и комерсиалните. Най-много от всичко обаче уважавам истината, и не се страхувам да я казвам. Казвал съм я по отношение на слабостите на отворения код. Казвал съм я и по отношение на слабостите на комерсиалния софтуер и на „Майкрософт”.

Има обаче една особеност, която ме превърна в едва ли не „демон на отворения код”. Това е доста фанатичната привързаност на феновете на тези технологии към тях. Има твърде много хора, които проявяват форма на „талибанизъм” по въпроса. И всяка – дори най-малка критика, води до гневна реакция от тяхна страна, която отеква по целия Интернет. Създава се илюзията за масова омраза към Добри. Която обаче е само много шум от няколко души...

Има един случай, с който допринесох и аз самия за превръщането ми във враг на отворения код. Това е книгата „Клопките на Линукс… и отворения код”. Тя е един основно икономически анализ на технологиите. Доколкото обаче икономически тези технологии са доста съмнителни – реално нямат работещ бизнес модел, то и самата книга е критична към тях. Това разбира се, е неприемливо за талибаните на отворения код и в техните очи аз съм самия символ на злото.

Основната ми вина в случая обаче е друга. Аз се възползвах от фанатизма на тези хора, за да постигна лична изгода – по-голямо разпространение на книгата ми. Манипулирах ги.

Истината е, че когато започнаха скандалите около нея, аз умишлено ги насърчавах, за да се получи по-голяма реклама на книгата. Фанатиците „клъвнаха” и мислейки си че ми вредят, започнаха поголовно разпространение на книгата по Интернет. Моята официална позиция тогава беше „против” и се изкарах жертва на пиратство. Така им доставих удоволствието да ме „прецакат” като разпространяват книгата, „вместо хората да си я купуват”. Един дори сложи брояч колко пъти е изтеглена от при него тя, и отдолу умножаваше по коричната и цена, за да се види колко пари съм „изпуснал”. Всъщност обаче, точно това „пиратско разпространение” беше и целта ми.

Реално аз не можех да спечеля пари от тази книга. Тя беше просто изказване на едно мнение. Забавление да напиша нещо, което ще разбуни духовете и ще каже потисканата истина. Нищо повече. Цената на книгата – 2,95 лв., при 40% търговска отстъпка, изобщо не можеше да докара печалба. Допълнително и книги на български автори трудно се продават. Най-големите имена продават по 1000 броя, а утвърдени автори се радват на 500. От тези цифри няма как да се спечели. Но може да се направи масов PR и чрез книгата да се натрупа известност. Точно това се изкуших да направя като се възползвах от фанатизма на някои от феновете. Резултатът е, че книгата има няколко десетки хиляди изтегляния от „пиратски” източници. А общо продажбите и са 300-400. За български автор и първо произведение това е добре. Но е нищо като реално постигане на известност. Няколко десетки хиляди изтегляния обаче са си сериозна популярност.

Трябва да благодаря на „талибаните на отворения код” за това, което направиха за мен. Съзнавам и, че това подтикване от моя страна и умишленото насърчаване на скандала с книгата, ми донесе и повече омраза сред тях. Т.е. това е моят принос към изкарването ми за враг на отворения код – изкушението да използвам фанатизма на другите за лична изгода. Иначе, никакъв враг на отворения код не съм. Мисля, че дори го ползвам повече от някои от по-шумните му фенове…

Има ли друг политик, който се противопоставя на социализма наистина? До сега не съм видял друг да го прави.
 
какво е изтрито тук май не сме трили?

Иначе не може всички да са равни но за да се живее нормално всеки трябва да има равен шанс да прави пари и да се развива а докъде ще стигне да е въпрос на възможности те му. А не да има по наши хора да папкат....
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Не съм сам - има още един гласоподавател, който е против социализма:

Имам изключително високо мнение за Добри Божилов!
Лично съм се виждал с него преди няколко години. Чел съм негови статии и ги намирам за много добри и далновидни.
Да няма квоти и субсидии в целия ЕС е добре за България, защото така селскостопанските ни продукти стават доста конкурентноспособни на външния пазар.
Но това би станало само ако няма квоти и субсидии в целия ЕС.
За съжаление Добри Божилов е на последно място в листата на РЗС.
Аз ще гласувам с бюлетина Nо1!
Цитата е от тук

Надявам се, че не сме само двамата.
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

На предишните евроизбори Добри извади една теза, че спамът бил полезен и лично флудеше де що форум види. Не знам дали му беше помагал някой в тази безполезна дейност, но си спомням, че създаваше доста работа на екипа. След бан регистрираше нови никове и продължаваше. Като краен резултат не спечели изборите, и си създаде допълнително лоша слава като флудър, защото губеше времето на хората да го трият. Тогава се беше развихрил и скандала с Топлото, та Добри се беше заел да пази доброто име на вуйчо си, един от обвиняемите по делото за ТЕЦ-София, по подобен начин + чат-пат плямпане по някоя телевизия. Общо взето, за една година от човек, когото никой не гледаше насериозно, но поне сравнително доброжелателно, се превърна в досаден флудър, което също не му донесе кой знае каква тежест към облика.

Не виждам полза да се гласува за флудър - дори и да спечели случайно каквото и да е, той ще продължи в същия стил - било в работа, било в реклама, било в житейския си път. Само товарене на околните с бумащина и празни думи в огромни количества.
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

празни думи в огромни количества.

да спомням си как щеше да увеличава раждаемоста :)

@happyslacker вероятността да сте само двамата нараства ...няма ли начин да те разубедим :)
 
От: От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

@happyslacker вероятността да сте само двамата нараства ...няма ли начин да те разубедим :)

Посочи ми един кандидат, който събере смелост да каже "Аз смятам, че не трябва да има субсидии и ще работя за тяхното премахване (не просто намаляване!)".

Съмнявам се, че друг ще се осмели да го каже преди изборите.

не спечели изборите, и си създаде допълнително лоша слава като флудър, защото губеше времето на хората да го трият. .

В същност не е участвал в изборите. Не си чел внимателно. Целта му е била да си направи PR.

По-добре да гласувам за човек, който пише по форумите, вместо за такъв, който го дават по телевизията. Нали знаеш, че телевизионната реклама не е без пари (като писанието по форуми). Този, който е инвестирал в телевизионна реклама, обикновено смята после да си избива разходите. Нали се сещаш по какъв начин се избиват тези разходи...
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

В същност не е участвал в изборите. Не си чел внимателно.
Всъщност, никъде не съм писал, че е участвал в евроизборите, не си чел внимателно :) Има се предвид периода на кампанията.
Относно PR-а, пробва с pr-bg, но не сполучи особено. Досега единственият относително успешен проект му е коментарите, в смисъл, че беше по-искрен и се възприемаше като по-народен човек - хем бивш журналюга, хем от Надежда.

Все пак да бъда разбран правилно. Никого не насилвам дали да гласува или не, но темата си е такава - всеки дава мнение за или против. Не може всички да са "за", само защото "намерил смелост". Едно са намеренията и приказките, друго е реалният начин за постигане на обещанията. Обещания в тази държава бол, резултат - нула. Но аз лично флудър, ползващ отгоре на всичкото и спам-практики, бих го предложил не за евродепутат, а за аутодафе, независимо от това колко ми е симпатичен (заради това, че преди му скачаше всеки, дори и тези, които не знаеха да се подписват).
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Аз утре ще напиша книга "За монополът на Майкрософт и риска на затворения код" , ще ме осъдят двеста пъти, ще лежа 10 години в затвора, обаче после като излязааааааа... Така ще се противя на социализмаааааа, даже на комунизмааааа и на диктатуритеее... Такива съпротиви ... Осъзнайте се бе, хора! Това че сме интернет общество, не значи, че трябва да подкрепяме интернет смешниците! Написал книга тоя, оценил я на 2 лева, не взел много пари и сега иска политик да стане, поне от там да компенсира... Стига с тия предизборни ... Всеки да гласува за който му е присърце, но ако ще гласува за БСП, ДПС или НДСВ, нека първо си направи една простичка сметка, докъде докараха държавата тия три партии, да си помисли хубаво и тогава да иде да гласува...
 
От: Въпросът със социализма е твърде важен за да го пренебрегваме

Аз не гласувам за партия, а за тази личност, която се осмели да се кандидатира за евродепутат и да изрази идеи, които не се споделят от повечето хора, идеи които почти сигурно му гарантират, че няма да спечели! Но въпреки това показва смелост и ги отстоява! Дори много икономисти не са съгласни и промиват мозъците на студентите си и те да не бъдат съгласни...

А относно книгата - от книги не се печелят пряко пари! Виж какво е писал автора - целта му е била да си направи PR. Вирусен маркетинг! (Не ползва термина, но се подразбирa.) Защото не крал и няма пари за телевизионна и друга скъпа реклама! Гледам, че е намерил само за малко AdWords...

Нали се сещате, че инвестиралите в скъпа реклама после ще искат да си избият разходите? А при една истинска пазарна икономика е трудно да се краде чрез корупция, и сумите са много по-малки от социалистическата икономика. Затова всички се натискат да строят социализъм, вкл. и сините партии!

С тези опасни идеи, Добри Божилов не знам как е успял да се вреди в листата на такава партия като РЗС.

Май от това сега РЗС ще си изпатят - ако съм успял да привлека достатъчно внимание към темата много избиратели няма да гласуват за РЗС, защото идеите на Добри Божилов, въпреки че са правилни, са отблъскващи за повечето хора. Хората искат държавата "да им помага", да им раздава субсидии и т.н. и не могат да приемат, че държавата помага най-добре когато се меси по-малко, когато не раздава субсидии, когато събира по-малко данъци.

Вървим към повече социализъм и това, твърдят много философи, е неизбежно...
 
Последно редактирано:

Горе