Засичане на adblock и пренасочване

Petko Voivoda

Well-Known Member
Здравейте нов съм в този форум. Реших да пусна едно уроче, което мисля, че го няма в урока ще научите как да разберете дали даден ваш потребител има инсталирана добавка, която блокира рекламите във сайта Ви и намалява печалбата Ви.
За да разберем дали потребителя има инсталирана добавката ще използваме следният javascript код:
PHP:
function blockAdblockUser() {
    if ($('.myTestAd').height() == 0) {
        window.location = 'http://example.com/AdblockNotice.html';
    }
}

$(document).ready(function(){
    blockAdblockUser();
});
Там където пише http://example.com/AdblockNotice.html трябва да го замените със страницата, където пише, че имате инсталирана добавката adblock или как да я премахнете или каквото искате
На този ред
PHP:
 if ($('.myTestAd').height() == 0) {
Там, където е .myTestAd това е име на div клас може да го кръстите например adblockcheck ще стане така
PHP:
if ($('.adblockcheck').height() == 0) {
Сега преди кода за реклама слагате този код:
PHP:
<div class="adblockcheck">
// ВАШИЯТ КОД ЗА РЕКЛАМА
</div>
този код проверява дали потребителя има инсталиран adblock и ако има го редиректва към посочената от вас страница.
Ако browser-а на потребителя не поддържа javascript кода за проверката на adblock няма да работи за целта може да сложите редирект ако browser-a на потребителя не поддържа javascript ето го и кода за редиректа:
PHP:
<noscript>
  <meta http-equiv="refresh" content="0;url=noscript.html">
</noscript>
Там, където пише noscript.html го заменяте с линк към страницата към, която пренасочва потребителя, когато браузъра му не поддържа javascript .

Надявам се да съм бил полезен на някой това ми е първият урок в този форум ако не Ви харесва ще си изтрия мнението :) .
 
От: Засичане на adblock и пренасочване

Не ставам за програмист, но няма ли да е по добре ако вади някакво съобщение (в самата страница) вместо да пренасочва? Ако е някакъв проект, който се издържа да речем от donations просто да изписва, че е хубаво като посещавате страничката да сте със спрян блокер заради рекламите на които разчитате за проекта.

Ако е нещо комерс може да пише да речем, че "за да се възползвате от пълните възможности на сайта трябва да премахнете филтъра" ;)

Имам предвид, че коментирам от гледната точка на потребител (и използващ адблокер) - ако някоя страница ме пренасочи, тоест ми блокира да речем достъпа до съдържанието докато не махна филтъра, шанса да го направя клони към нула. Едно съобщение с любезна покана или малко да послъжеш е друго нещо.

Направи и един такъв вариант ако си ги пишеш ти тея неща и ако ти се занимава...

Поздрави!
 
От: Засичане на adblock и пренасочване

Ами именно- редиректва към страница, където се казва, че не може да бъде указано даденото действие ако има инсталиран адблокер.

+ Това явно не си много наясно - ад блокери пречат само на CPA пичовете - тоест нищо общо с donations и така нататък. Тук говорим за MAKE MONEY ONLINE схеми чрез CPA, което няма нищо общо със "сериозни проекти".
Сиреч сайт за филми, където може да гледаш / теглиш филмите, само след попълнени анкети, тоест CPA - пример само давам за схемата.
 
От: Засичане на adblock и пренасочване

Ето как ще стане така както ти искаш
PHP:
function blockAdblockUser() {
    if ($('.myTestAd').height() == 0) {
         window.alert("Моля изключете adblock");
    }
}

$(document).ready(function(){
    blockAdblockUser();
});
Така ще стане със съобщение, но според мен това не е удачно със съобщение, защото ще го затвори и пак ще продължи да гледа съдържанието на сайта с редирект е най добре според мене :)
Не ставам за програмист, но няма ли да е по добре ако вади някакво съобщение (в самата страница) вместо да пренасочва? Ако е някакъв проект, който се издържа да речем от donations просто да изписва, че е хубаво като посещавате страничката да сте със спрян блокер заради рекламите на които разчитате за проекта.

Ако е нещо комерс може да пише да речем, че "за да се възползвате от пълните възможности на сайта трябва да премахнете филтъра" ;)

Имам предвид, че коментирам от гледната точка на потребител (и използващ адблокер) - ако някоя страница ме пренасочи, тоест ми блокира да речем достъпа до съдържанието докато не махна филтъра, шанса да го направя клони към нула. Едно съобщение с любезна покана или малко да послъжеш е друго нещо.

Направи и един такъв вариант ако си ги пишеш ти тея неща и ако ти се занимава...

Поздрави!
 
От: Засичане на adblock и пренасочване

И какво правим ако в сайта няма зареден jQuery?
Такива неща се пишат на чист JavaScript не е трудно, но пък ако искаш да си гониш потребителите им казвай, че не ти виждат рекламите... ако ги засечеш де ;).
 
От: Засичане на adblock и пренасочване

тоест нищо общо с donations и така нататък.
Грешка на езика от моя страна, да. Имах предвид, да кажем ако даден проект е решил да се издържа от разни изскачащи и подобни реклами като за сметка на това използваш ресурса му фор фрии.

Ти даваш пример за друга схема, аз му предложих да развие още един вариант, който също би бил полезен в даден случай.



Така ще стане със съобщение, но според мен това не е удачно със съобщение, защото ще го затвори и пак ще про...

(в самата страница)

тоест едно голямо видимо каре

пп: например, един от сайтовете за конверт на видео от тубата беше на тоя принцип, но сега са станали толкова много и не го откривам...
 

Горе