Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

mitakaJ9

New Member
Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията. Да кажем, че имам блог и днес се случи нещо което ще е доста търсено в гугъл. И аз още сега публикувам статия за това СЕО оптимизирана. Има ли вариянт гугъл да ми я индексира още днес и да получа добър трафик от нея. Или ще я индексира след 3 дена примерно, когато вече няма да им смисъл от статията.
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

адски относително е
възможно е и днес, може и след 35 дни да те индексира
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Ясно. Според вас дали би могло да бъде печелившо блог в който всеки ден да следя и да пускам статии свързани само с горещи новини, истории и тн. за деня. Тази статии би трябвало или на момента да ми набавят много трафик, който след ден два да се загуби или въобще няма да ми помогнат. Но въпроса е дали би проработил един такъв блог.
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

да стига да са хубави уникални новини
гуглето много обича да плюска блогове
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Мерси, значи ще се захвана :)
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Може , със социални мрежи и пингване , може до 2 часа да ти индексира страницата , но да я класира хубаво съмнявам се , да не се опитваш да въртиш пари с google trends?
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Ми още не бях решил, точно от къде ще си набявам нужната информация за новини и статии. Но google trends ми изглежда интересно и мисля да се пробвам, но така гледайкити ти поста май няма да открия топлата вода а напротив?
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Наскоро в някой форум имаше мнооого дълъг пост от един пич , който правеше скрийнове от адсенс за по 16к на месец, с много добро обяснение , което не е никак просто , за което си спомням доста бегло , общо взето по 2-3 месеца следеше G. trends как върви , и теглеше трафик от социални мрежи , като ранкваше линковете от мрежите нагоре , отделно сайтове, сателитки , човека си разбираше от работата . Темата беше в BHW ,потърси я там .
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Принципно ми се е случвало да ми индексира страница до 1-2 минути(много често) без да я добавям в социалки а при адването в социалните мрежи задължително до 20-ина минути от започването на добавянето. Важно е често да се обновява блога, уникално съдържание и адване в началото на всяка статия в социалките. Имал съм страници с PR5 докато блога е бил PR3 , разбираш на колко места е добавена статията за да хване тоя PR.
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Междудругото ето ви много добър инструмент за пингване ( до 5 на ден ) на новини http://flono.com/pi , както и ping.fm
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Ти отвори ли ми линка , за да видиш ,че съм дал същия сайт?
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

А пингването с какво ще ми помогне?
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

А пингването с какво ще ми помогне?
Пинга казва на Г че имаш ново съдържание и трябва да те обходи. Без пинг трябва да чакаш Г да реши да мине през сайта ти да види дали няма ново съдържание, или примерно ако минава често през свежо, да ти види неиндексирания линк от там.
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

XML Google Sitemaps - плъгин за ВордПрес.
Пинги автоматик на всеки сейв на статия. Даже по няколко пъти понеже аз примерно едитвам по 7-8 пъти веднага след туй...
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

Днеска се пробвах с първата си статия в блог-а ползвайки Google Trends. Явно опита ми не е много успешен тъй като успях да си усигоря само нищожните 20 посежения. Ще ви помоля за няколко съвета как да напредна. Цял ден гледам г. трендс и видях, че "t.i. arrested" почва да набира популярност след като си пуснах статията даже стана Vulcanic. Проучих за какво става въпрос. Оказа се, че това е известен рапър, който е хванат с наркотици. Прочетох фактите по задържането и си направих статия опитвайки се да споменавам повечко t.i. направих си блога с това име. След като пуснах статията и и зададох ключовите думи я пингнах и пуснах в няколко социалки buz, diggit, yahoo, svejo и други. Но не успях да се зарадвам на много посещения. Това ми е блога хттп://ti-arrested.blogspot.цом (линка е така защото иначе не ми дава да пусна линк) Ще се зарадвам на всеки съвет мерси :)
 
имам тука стара статия за трендс-а http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9663 , може да ти е полезна :)
преди се занимавах, имаше разни скриптове които по кейворд от трендс-а гепат артикълс(или YT видео) и постват в блога всеки ден(или 3-4 часа, както го настоиш) + плъгин за unique и плъгини за събмит в социалки, веб.2.0, плигг и пинг за минути се качваха.
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

С нови блогове ,не , трябва ти trusted домеин , колкото по-голям pr , толкова по-добре .
 
От: Ако имаш блог за колко време гугъл може да ти индексира статията.

При мен индексирането става до 1 час
 

Горе