Анимиран .gif във Facebook ?

От: Анимиран .gif във Facebook ?

Не знам и даже не знаех че има такова ограничение, но ми направи впечатление че е jpg и явно има нещо, за да го направят така.
 
От: Анимиран .gif във Facebook ?

всяко "мърдане" в фейса е забранено Също и това [video=youtube;7P3FQTRpSJs]http://www.youtube.com/watch?v=7P3FQTRpSJs&feature=related[/video] как е постигнато с профилната снимка?
 
Последно редактирано:
От: Анимиран .gif във Facebook ?

Изображението примерно е:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.ne...82/1655/78/01AweCZtj2f14ATTAOAABcdmm9UIw:.mp3

Може да се отваря с редактор или вювър на изображения.
Завършва с разширение на музикален файл. Не съм пробвал дали може да се качи във фейса. Сега ще тествам.
 
От: Анимиран .gif във Facebook ?

Това е много интересено! Ако някой разбере как , моля да сподели
 
От: Анимиран .gif във Facebook ?

И аз бих се радвал на информация, как става това и няма ли да има в бъдеще проблем.
 
От: Анимиран .gif във Facebook ?

Мислих си, че до днес загадката ще е разконспирирана.
 
От: Анимиран .gif във Facebook ?

Изглежда доста от старите трикове са били фикснати и качените .GIF-ове до момента с може би единствените, които ще останат.

Какво НЕ става:
  • Преименуване от .GIF на .JPG/.JPEG
  • Преименуване от .GIF на .MP3
  • Преименуване от .GIF на .PIC/.SWF/.PNG
  • GIF анимацията да е по-малка от 50 кб.
  • GIF анимацията да е по-малка от 120х120 рх
  • GIF анимацията да се постави като профилна снимка и после да се Share-не (при старите профили може и все още да става, но при Timeline не минава)
  • Поставяне на .GIF в Notes (бележника)
  • Поставяне на .GIF във Fan Page/Group (фен страница/група)
  • Използването на инструмента WeGIF
  • Използването на инструмента LunaPic
  • Използване на <FBML> (FaceBook Markup Language) в постовете
  • Промяна на HEADER информацията на GIF файла, за разпознаване като JPG

Какво става:
  • Приложението Animated Picture (използва вече качени)
  • Приложението Balikita Animated Pic (използва вече качени (не съм на 100% сигурен, но някъде май има скрита опция за качване на собствени анимации))

Толкова от мен, колеги. Ако разберете на Balikita от къде се качват собствени анимации и дали изобщо може - ще се радвам да споделите. :-]
 
От: Анимиран .gif във Facebook ?

Репче от мен, хубава информация. Лично аз успях да си сложа малко движещи картинки на страница.
Вие можете да си качвате Ваши от Animated Picture : тук
 

Горе