Арбитраж на .BG домейн, мнение за казус.

То реално има една кантора която се занимава с бг домейни.
А ти кажи какво се случи с революцията в онлайн търговията?
 
ти си говорил с кантори обаче според мен нищо не могат да ти направят ако не си се представил за тях.. колкото и да са световниизвестни не виждам логика да могат да те съдят ако не се представиш за тях или не ги злепоставиш.. примерно ако направиш с тяхното име БЕТОНОВ възел какво ще ти направят ахахах
виж ако печелиш на техен гръб и това е доказуемо тогава си е друга работа.. иначе според мен нямаше как да ти го вземат.. иначе щяха да вземат и gogle.bg примерно

gmail.bg го взеха от мой познат, който си го редиректваше на магазина, така че всеки казус си е индивидуален.
 
То реално има една кантора която се занимава с бг домейни.
А ти кажи какво се случи с революцията в онлайн търговията?
Оказа се много по-сложно отколкото мисля, след няколко години и няколко милиона лв. търся още няколко милиона, иначе имаме клиенти, но е много дълга история.

Подготвям си книгата, в която ще напиша всичко - как да правиш бизнес, как да не правиш, с кой да не правиш, как да намираш пари, екип, идеи, имам десетки провали и успехи. Имам много неща, които мога да разкажа, яко издънвания във всяка ниша, дори и в NFT и криптото се издъних мега здраво с един мега добър проект и загубих и там пари, но пък колко уроци научих хахаа
Новият е-комерс юли тонкин :D Само, че ще е безплатна, щот не ми трябват пари.
 
че то реално като си пренасочил сайта пак може да се тълкува, че печелиш за тяхна сметка от името им при търсене
 
че то реално като си пренасочил сайта пак може да се тълкува, че печелиш за тяхна сметка от името им при търсене
Какво ще стане ако пренасочиш примерно адидас.бг към лаптоп.бг аз не виждам как това може да се тълкува че има нещо общо с марката
 
адидас към лаптоп не, ама ако насочиш адидас към сайт за маратонки мисля че не е ок
 
ъъ казуса с моя домейн приключи, прехвърлих им го

papajohns.bg беше домейна

Можеше да им взема поне 5 пъти повече пари, ама съм отвикнал да се пазаря и да съм нагъл, вече не съм на 20 както когато се регнах в тоя форум, тогава със сигурност щях да им искам 500 000 $ и да се съдя, бия и псувам сигурно :D
Ся съм на 35 и не ми се занимава повече с нищо, изморих се, бате :D
 
ъъ казуса с моя домейн приключи, прехвърлих им го

papajohns.bg беше домейна

Можеше да им взема поне 5 пъти повече пари, ама съм отвикнал да се пазаря и да съм нагъл, вече не съм на 20 както когато се регнах в тоя форум, тогава със сигурност щях да им искам 500 000 $ и да се съдя, бия и псувам сигурно :D
Ся съм на 35 и не ми се занимава повече с нищо, изморих се, бате :D
Колко точно им взе?
 
Не искам да казвам публично, нека само кажа, че започнаха да се пазарят от 5000 $ :D
Имаше един съществен пропуск в цялата работа, че нямат запазена марка в България, преди години ми мина през ума да я регна, ама имах по-важни неща и ако я бях регнал цената щеше да е със сигурност в стотиците хиляди цената, сега е смешно ниска, но имам много други по-важни неща от това да се съдя с още си някой за едни 50 хиляди долара, колкото примерно би била една справедлива цена за тоя домейн. Но всичко е някакви хипотези, дали им преча на бизнеса, дали са известен бранд, дали европейската марка и световна са по-главни, дали има някаква съдебна практика, дали им се занимава и тн. все неща дето не ми се занимаше с тях, не че не ми трябват 50 бона, просто съм изморен от всякакви разправии и простотии, за 10 г. кво ли не видях и с кой ли не си трових нервите и в края на краищата всичко се свежда до тва да си просто щастлив, парите са без значение.
Леле голям съм лаладжия.

Аа, CEO-то на Доминос - Никола Николов е голям, намери време да ми се обади след като просто му написах един мейл да го питам дали да го продавам или не, все пак е от тоя бранш :D
 
Съдебната практика с Еконт, е в твоя полза, т.е. тогава съдът отсъжда, че регистъра е в правото си да вземе домейна.

Пак ще напомня, че закон за домейните няма.. т.е. единствения вариант, който съдът може да промени нещо е ако регистъра не са си спазили общтите условия, а щом са решили в твоя полза, вервай ми.. всичко са си спазили и никой не мое ги бутне.

Тва за инфо, не че та разколебавам за решението ти.
 
Абсолютно е възможно да съм се прецакал зверски, както най-вероятно е, но съм свикнал. Преди 10 г. вместо да купя 400-500 биткойна си купих Ауди 😂
 
Абсолютно е възможно да съм се прецакал зверски, както най-вероятно е, но съм свикнал. Преди 10 г. вместо да купя 400-500 биткойна си купих Ауди 😂
Преди 10 години играех покер и някъде май си открих портфейл коинбасе нещо си и май изтеглих 400-500 долара в биткоин , обаче загубих портфейла или не съм очаквал да се получи нещо такова .. нещо такова помня но не съм и сигурен ахахха така че при мен ако дойдат , няма да им дам домейна преди да получа 40 К доларчета ахах
 
Преди 10 години играех покер и някъде май си открих портфейл коинбасе нещо си и май изтеглих 400-500 долара в биткоин , обаче загубих портфейла или не съм очаквал да се получи нещо такова .. нещо такова помня но не съм и сигурен ахахха така че при мен ако дойдат , няма да им дам домейна преди да получа 40 К доларчета ахах
Не знам откъде ми е позната тази история.
 
той си го каза преди няколко поста.
Това което видях е, че Доминос пича му е звънял, защото бил в същият бранш, но така и не разбрах точно за кой домейн става на дума -,-. хмм
 

Горе