Афилиейт програма за бижута - проучване

blackout8

Well-Known Member
Здравейте,

В процес съм на изработка на проект за онлайн магазин за бижута, за България(бранда е западен), и искам да знам проявявате ли интерс за Афилиейт с такъв сайт?

Знам че ви предоставям малко инфо, но условията ще бъдат конкурентни.

Всички, които имат сайтове с насоченост повече към нежния пол - мода, лайфстайл (битовизъм :D), красота и т.н., нека да пишат тук или на ЛС дали проявят интерес.

Благодаря ви предварително
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

За какъв вид бижута става въпрос?Масова , злато или нещо друго?
Извинявай за тези въпроси, но отговорите са ми нужни за да ти отговоря.
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

Да масово - обици, колиета, гривни, пръстени и т.н, конкурнет на сваровски е бранда
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

Лично аз не бих участвал в такава програма по следните причини:
Масова бижутерия се продава на всяка сергия.Конверсията ще бъде много малка а и приходите ще са много малки.
Масова бижутерия предполага ниска цена, да не се окаже цената за доставка да е по-голяма и това да откаже клиента
от покупката.
И за сведение Сваровски не са производители на масова бижутерия.
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

Здравей,

Явно е станало неразбиране от моя страна за под масово. Да с консуматорска цел са - обеци, накити, гривни, пръстени, колиета, пендари и т.н. са на 1 бранд, но ценовия диапазон е от медиум-премиума така, че доставката ще е в пъти по-малка, може излезе и безплатна на клиента и да има различни благинки за клиента, в зависимост от покупката и прИмоцията.

Този бранд няма как да го срещнете наляво на дясно, че да кажете от еди си къде е по евтино, само на няколко места и то сега е централизиран в София - на 3 месеста и един във Варна.

Поради естество на дистибурция в България - вносителите определят ценовата политката и те определят на кой ритейл да продават, така че няма нужда с никой да се конкурерат спрямо цената, а именно проекта е за вносителя.

Ето и за сведене стоките на Сварвски, с който бранда се конкурира на запад http://www.swarovski.com/Web_AA/en/01/category/Jewelry_.html?na_os=main така че масово няма се срещат, само в луксозните магазини или в лъскавите магазини в моловете, ще се срещат тези бранодве.

Някой др въпроси да имате
 
Последно редактирано:
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

@blackout - ти би ли купил подобно нещо онлайн ? А жена ти (гадже, приятелка каквото имаш)?

Жените се кефят да го пипнат, за избират, да дремят цял ден в магазина, даже да ходят по няколко пъти на дена там... 90% от кефа им е самата покупка. Е ти ги лишаваш чрез онлайна. Остава им само фукнята че са си го купили. Ама коя би се похвалила - купих си го то един сайт... не му запомних името... Друго е ... от мола го взеха ма... и утре още 3 какти бягат на ам за същото.

Не бих стана афилиейт. Даже не бих мислил на тази тема. ВИж, ако е за уса, може да се помисли... (щото не им знам психоката, амам каквато и да там винаги ма кой да купи всеки боклук).
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

@blackout - ти би ли купил подобно нещо онлайн ? А жена ти (гадже, приятелка каквото имаш)?

Жените се кефят да го пипнат, за избират, да дремят цял ден в магазина, даже да ходят по няколко пъти на дена там... 90% от кефа им е самата покупка. Е ти ги лишаваш чрез онлайна. Остава им само фукнята че са си го купили. Ама коя би се похвалила - купих си го то един сайт... не му запомних името... Друго е ... от мола го взеха ма... и утре още 3 какти бягат на ам за същото.

Не бих стана афилиейт. Даже не бих мислил на тази тема. ВИж, ако е за уса, може да се помисли... (щото не им знам психоката, амам каквато и да там винаги ма кой да купи всеки боклук).

Пазаруват здраво - питай Амоун, той дълго може да ти разказва за лелките у нетя :)
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

Пазаруват здраво - питай Амоун, той дълго може да ти разказва за лелките у нетя :)

Бре! Изостанал съм! Кой ще ме светне? Амуне? Може ли?
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

N1ck приятелю, ако се водеха редица големи по този акъл до сега нета нямаше да е на това ниво.

General Electric са едни от първите преди 10 години който се обръщат към нета, цялостен маркетинг и продажби.

И както виждаш всички бранодове от отдавна са оналйн - всякакви брандове за дрехи, облекла, обувки, аксесоари, парфюми, продукти за красота т.н и т.н. неща които спокойно може да се тестват с часове в магаизните.

Това, че най-добре е се стой и гледа факт, ама на всеки има времето, всичко е толкова динамично, а отделно не всеки е от София да иде виде магазините. Имам приятелки и бивши гаджета - купуват си Люйс Вютони, Диори, Гучета луксозни стоки отделно спортни неща н адидас, пума и т.н. от спорт депо и от различни западни сайтове и са супер доволни, щото знаят кво качество купуват и на каква цена, нищо че само в модните списания са ги виждали, нямали са допир на живо. Както писах в момента всеки си цени времето и всички клиенти са високо информирани, не като едно време.

А относно сайтa дали ще го помни - цената и името сa достъчни, да оставят отенък в крехката им памет. А няма и как да не остане, като има един официален сайт за страната и този сайт продава продукта :D

A дали се пазарува онлайн питай отдел продажби, частност афф. на масовите оналйн магизни и нека те да ти кажат топ 5 най-продавани продукта, кои са.


А дали бих взел, ако съм убеден в бранда, в качеството на марката на секундата ще го купя, дори да не съм се допирал никога до дадения продукт, само визуално ще ми е достъчно. Брандирането продава 101 basics of marketing :D, a мъжете сме такава натура, че не обичаме с часове да чакаме, ако има онлайн алтернатива дори няма кво се мисли :D, поне всички около мен са така :D
Мерси за мнението ти
 
Последно редактирано:
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

Аз евентуално имам интерес в най-близко бъдеще. Ще се обадя като стане. ;)
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

@blackout Благодаря!

Аз гледам от моята позиция. Е, явно тя не съвпада с твоята. Вероятно моята е грешна. В смисъл - тотално погрешна. Но тази позиция се формира от фактори, които при мен и теб са различни. Успешен е онзи, който може да погледне на нещата глогално, да види по-далеч от носа си, да прецени какво има в главите на другите. И аз се съгласявам с теб, защото може би ти имаш по-широк поглед върху нещата, но меже и да се заблуждаваш. Скоро четох за 10-тина страхотни открития които никога не са влезли в употреба - жалко. Но тези хора, са били убедени че измислят нещо велико, способно да промени света....

Въпроса тук е
искам да знам проявявате ли интерс за Афилиейт с такъв сайт?
Моят орговор е не. Приеми го без аргументация, след като преценяш че е грешна.

Но по-големият въпрос е за спосбността да се види онова, което повечето не виждат. Лесно е да гледаш назад и да чертаеш диаграми. Малцина могат да погледнат напред.

Сподели как вървят нещата. Само това ще покаже кой прав и кой крив. За сега аз приемам че ти си прав - има пазар в БГ и то голям. Не знам за жените, но мъжете ще купуват точно щото избират лесното, практичното, бързото и удобното. Даже може да има абонамент - въвеждам датите на всички лубовници (да не изтърва някоя) и то само им праща дръклулки., а на мен смс колкот да не забравя че подаръка е от мен. Това е нещо което мен специално ме кефи... :)

За жените обаче, помисли за мобилна версия на сайта - да могат да го разглеждат на и-фона докат са на кафе с приятелки или чакаш да им изсъхне главата или не знам къде... :)

Голямият въпрос е - кой купува и колко купува. Ако сайта е пипнат (3д въретене, блясък и лукс да се усеща) ще купуват. Но... ако намериш 10к да купят в бг, колко биха купили в уса от същият сайт ?

Тези брандове дето си ги изредил.. не виждам българки, всички са отворили и на бг пазар, просто щото не им е голям зор да го направят. Ти от бг пазара ли тръгваш или не съм разбрал?
 
От: Афилиейт програма за бижута - проучване

Добре, явно аз нешо не виждам кажи ми какво казва като си чертал диаграмите и какво казва бъдещето?

Бранда е западен, на няколко места съм го споменал.


Да не бъде гословен, човек ако няма нужната потребност и не разбира защо се прави дадено нещо трудно, би имал по-обективно мислене, насочено към критика. Ти сам написа, че не би мислил за тази тема. Знам че БГ е 7мил а УСА 310 и че там е лесно, но там конкурнеция е много по ожесточена. Опитвам се да стъпя в УСА, но ме спряха поради монополистичски изсквания и лиценции (но това е др тема)

Фокуса на темата, не е качеството на сайта или че жените кибичат с часове, фокуса е аффилийет.

Ако ти кажа, че собствника на лицензията на Найк има правото само той да продава онлайн - всички ще се юрнат да стават афф, щото това е голям бранд и всеки знае какво качество има каква стойност има за клиентите. Както да кажеш Apple - само търговската марка е оценена на 30 милярда долара. Тези компании брандират за да управляват възприятията на хората. Каква е идеята, просто като се налага бранд налага някви ценности и дори и да не си докосвал до даден модел ти подсъзнателно го искаш, заради бранда - този бранд има определние наложени ценности и той допринася и до известна степен с негова помощ определя социалния статус.

Дадена жена е запозната с този бранд от визиите си в София, но не живее в София. В последствие вижда, че може спокойно си ги купи нещата от нета - знае стойността на марката и купува, доставят тя се радва кичи се и показва и в последствие нейните приятелки почват - нали знаеш кво става едно завиждане и желеани и те да го имат, понеже виждат в нейно лице че е удолетворена и радостна че го има, и моментално почват и те да го искат, а ако този стане лоялен ясна ти е работата какво ще стана с пордажбите генерирани от нейните приятелки.

Не забравяй има закони в БГ, има рекламации, има връщане на стоката има и 15 мин. тестване на стоката след като дойде куриера така че ако има нежелание стоката винаги може се върне и да се върнат парите на клиента.

А това за 3д съм си го мислил, поставил съм го на мой приятел под въпрос това.

П.С. Разбрах, че не искаш, ако има желаещи да пишат
 
Последно редактирано:

Горе