База данни въпрос?

dusiata

New Member
Здравейте, имам сайт, който го хоствам в SuperHosting. Предстои ми подновяване на услугите и се оказа, че от план Супер Хостинг трябва да мина на VPS, тъй като базата данни е нарастнала драсти1но и надвишава мястото, което е в парраметрите на този план - 1Gb
Има ли начин от 3gb да се компресира на 1gb?
Моля, който е запознат да ми пише, тъй като не ми се минава на VPS. Цената е поне 5 пъти по-висока.
Благодаря предварително!
 
местиш на друг хост където цената не е по 5
 
местиш на друг хост където цената не е по 5
Подкрепям това мнение. Направо отиваш на managed VPS. Може да я разгледаш базата и да я позачистиш, но е временно решение. Това са ти опциите. Разгледай тук:

 
Подкрепям това мнение. Направо отиваш на managed VPS. Може да я разгледаш базата и да я позачистиш, но е временно решение. Това са ти опциите. Разгледай тук:

Благодаря, разгледах темата и направих избор.
 
3gb си е цифра, да не би да има някакъв проблем?
Трябва ми човек, който да погледне, тъй като аз не съм навътре с тия неща. Мисля, че може да се редуцира поне малко. Не очаквам драстично да намалее размерът, но поне да се изчистят ненужните работи.
 
Благодаря, разгледах темата и направих избор.
Евалата, има много добри за цените си. И определено биха ти дали 145 лева на месец като решение. Пусни си тема някой да ти погледне базата, да я оптимизира, и все пак търси си алтернативи за хостинг, дори и да ги имаш като бекъп в бъдеще. ;)
 

Горе