Банкови кръвопийци!

От: Банкови кръвопийци!

Дано , че рано или късно се налага да се ползват услугите им.
 
От: Банкови кръвопийци!

Има банки които са коректни. Аз от 15 години постоянно съм на някакъв кредит. И банката с която работя никога през периода на кредита не ми е променяла условията. От моята банка в деня на подписването на кредита ми дават погасителен план с вноски по месеци, поне 5-6 кредита съм взел и върнал за тези 15 години и никога не са ми променяли условията.
Проблема на повечето кредитополучатели е че се вързват на всякакви рекламни трикове от всякакви кавалски банки поради липса на каквато и да е финансова грамотност и после като разберат, че са се прецакали здраво започват да пишат и да говорят какви ли не глупости. Много ми хареса сравнението с купуване на кола - за една кола за 7-8 хил. лева ще питат 100 човека и консулт ще направят и т.н. а когато ипотекират единственото си жилище за 50-100 хил. лв. никой не питат, щото явно много ги разбират тези работи.
 
От: Банкови кръвопийци!

Едно на ръка е че наистина Българина няма финансова култура.
Друг много голям проблем в банките е , че заплатите на служителите са мизерни и за да хванат един нищожен бонус , служителите са готови на всичко и спестяват много важни подробности на клиетите си , дори когато клиента се интересува , те пак спестяват доста неща.
 
От: Банкови кръвопийци!

account-bg, сега остава само да споделиш коя е твоята банка:)
 
От: Банкови кръвопийци!

оффтопик: Чул те Господ..... и Дянков :)

Той Дянков не може направи много :D да не кажа почти нищо - отправи си молитвите към Искров и БНБ
 
От: От: Банкови кръвопийци!

Той Дянков не може направи много :D да не кажа почти нищо - отправи си молитвите към Искров и БНБ

Как да не може ? Направи достатъчно ,че на всеки българин все по-често да му се налага да тегли кредити , да рефинансира стари и т.н.
 
От: Банкови кръвопийци!

Да те опровергая тези просрочки са теглени в пика на кредитния балон :D
А иначе за сваляне на лихвите имат основна заслуга ние депозитантите - Дянков най-много би успял да прокара занон за регулации и изисквания за формиране на лихвата, само БНБ има пряк контрол над банките - но в тези условия на валутен борд не може правим доста за намалване на лихвите - освен някакви врътки в регулация с капиталовите адекватностти и частияния резерв(минималните изискани резерви)
 
От: Банкови кръвопийци!

Да те опровергая тези просрочки са теглени в пика на кредитния балон :D
А иначе за сваляне на лихвите имат основна заслуга ние депозитантите - Дянков най-много би успял да прокара занон за регулации и изисквания за формиране на лихвата, само БНБ има пряк контрол над банките - но в тези условия на валутен борд не може правим доста за намалване на лихвите - освен някакви врътки в регулация с капиталовите адекватностти и частияния резерв(минималните изискани резерви)

Моете лично мнение е ,че тогава хората бяха усетили някакво подобрение и стабилност и кой тегли за бизнес , кой за апартамент и т.н.

banki.jpg
 
От: Банкови кръвопийци!

@soyo това колело на бизнес цикъла, фин. история колко пъти го е гледала и винаги е едно и също - на прав път си във вижданията си :) Още колко пъти ще се случва, много ми е смешно като се забрави историята, тя винаги идва и те науча на забравеното
 

Горе