Безплатни домейни (суб или под-домейни)

Bigger

Member
Здравейте на всички,

Някой може ли да ми каже има ли смисъл от това да предлагаш безплатни домейни? По какъв начин и от какво печелят тези сайтове? Намерил съм скрипт като на .co.cc поразтърсих се малко и излезнаха доста сносни домейнчета, който не са никак по лоши от .co.cc или .cz.cc, .cjb.net.. и т.н. да не говорим, че има и варянт за побългаряване :) макар че струват доста парички.. ако има смисъл може да се захвана, кажете какво е вашето мнение по въпроса, търсят ли се такива домейни, ползвате ли, какво мислите, и най-вече ме интересува по какъв начин ще си възвърна инвестицията за домейн, спрял съм се на няколко който са по около 300-400 евро :)

Поздрави,
Bigger :)
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

Аз не виждам голям смисъл.
Просто някой по-любопитен като види сайта нещоси.co.cc може да напише co.cc и да влезе в сайта, който предоставя домейните.
Може би има и друго, но все още не е достигнало до така опустелия ми акъл..
Успех!
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

Ами може да пуснеш платени домейни, опс субдомейни. Цена: един смс на година от да речем 30ст. Ако от тези 30ст остава печалба 10ст примерно и намериш да речем 1000 човека това са 100лв на година. Предполагам доста лапетии биха се навили, излиза по ефтино от прословутите инфо домейни за доларче.
Пък може към домейните да сложиш и бонус 100мб хостинг пространство.
Хм, взех да се замислям и аз за тази идея :)
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

Аз и аз за това мислех.. да си направя примерно премиум домейни, всички който са готини, от една дума която значи нещо, от 2-3 букви да речем и да струват там по един смс на година, незнам дали ще има ефект, иначе мисля за нещо от сорта на .bg.xx бихте ли си регистрирали такъв домейн, понеже на мен до една степен не ми звучи много сериозно ама.. ааа и дали ще имам право да продавам такива суб домейни, било то с смс или не, разни проблеми от .bg? все пак това е субдомейн и все пак основния домейн си е моя собственост, което значи, че мога да си правя квото искам.. ама все пак :)
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

значи ти bg.com примерно няма как да регистрираш, точно поради причината че bg е българското TLD. Затова и са забранени двубуквени домейни от ICANN. Както и еднобуквени де.
А ако домейна е примерно hit.bg не виждам причина за притеснения, освен ако hit не е запазена марка!

Аз си мисля че би имало интерес от такъв пакет субдомейн + минимален хостинг срещу смс. Интереса естествено няма да е за сериозни проекти, по скоро за тестове от лапетиите които нямат пари за свестен хостинг и домейн. Ще имаш един сериозен конкурент - ТопХост :)
Затова гледай хоста да е на ниво и премисли как ще ограничиш потребителите да не ти претоварват хоста от някое смотано скриптче. Може да не пущаш PHP ама няма да си конкурентен.
Не знам дали няма да се появят регистрации с измамна цел. Смс-а не е много анонимен, ама има вероятност примерно някой да вземе пакет за да направи сайт с който да промотира фалшиви стоки примерно, или да праща спам и т.н. Трябва да се защитиш с някакъв ТОС че не носиш отговорност.

Съветвам те да не ограничаваш услугата си само за БГ пазара.
Пусни една анкета в уеб туриста да видиш дали има интерес. Може и в някой друг чужд ламерски форум.
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

ами не е нужно да е bg.com може да е bg.nu да речем или нещо от сорта, или примерно bul.at примерно.. не съм ги проверявал.. но дори и bg да е проблем можем да преминем на bul, мисля да не се занимавам с хостинг.. не виждам смисъл от цялата работа, не стига че говорим за смешни приходи ами и и още разходи :)
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

По горе точно това ти писах че еднобуквени и двубуквени домейн имена са забранени от ICANN без значение от областта (com, net, org, co.uk,....)

Приходите съвсем не са смешни. Ти си класирай услугата на добри позиции из серпа, и съм сигурен че над 10к потребителя ще имаш годишно. От бг юзерите ще земаш по 10ст печалба, ама за другите ще е по различно, примерно по 60ст.
Направи си сметката примерно средно на юзер по 30ст печалба, при 10к юзера - 3,000 кинта годишно / 250 месечно
Не са кой знае какви пари, ама като за допълнителен доход са си перфектни.
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

Окей значи последно остава трибуквен без проблем + каквото там разширение избера, а може да купя и 2 примерно... така и така ще се работи, а ти като си взел да се замисляш, що не ми драснеш едно ЛС, можем да купим няколко домейна и да го направим заедно :)
 
От: Безплатни домейни (суб или под-домейни)

Окей значи последно остава трибуквен без проблем + каквото там разширение избера, а може да купя и 2 примерно... така и така ще се работи, а ти като си взел да се замисляш, що не ми драснеш едно ЛС, можем да купим няколко домейна и да го направим заедно :)

:) Нямам никакво време за нови неща. Толкова неща са ми на главата, че просто не ми се захваща и с още нещо.
 

Горе