Български или английски блог?

tyazo

New Member
Какви са + и - на двата вида блогинг според вас? Има ли пробили наши блогъри с чуждоезичен блог?
 
От: Български или английски?

Ако блогваш за пари, според мене нямаш големи шансове да постигнеш нещо с български блог.
А на втория въпрос, зависи какво значи "пробили".
 
Re: Български или английски?

мн хора се изхранват с афилиейт блогинг , но от това да пишеш как си се порязал на английски трудно ще правиш парси...
 
От: Български или английски?

Нашенци, които се изхранват с това.

По принцип от блогване е много трудно да се изхранваш, дори и да не си нашенец. Тези с 6 цифрените доходи от блогване са единици сред милионите, които се напъват да изкарат 50 - 100 на месец. Блогването е ужасен метод за правене на пари. Препоръчвам ти да прочетеш това:

http://sharkinvestor.com/2008/07/20/dont-make-money-blogging/
 
От: От: Български или английски?

По принцип от блогване е много трудно да се изхранваш, дори и да не си нашенец. Тези с 6 цифрените доходи от блогване са единици сред милионите, които се напъват да изкарат 50 - 100 на месец. Блогването е ужасен метод за правене на пари. Препоръчвам ти да прочетеш това:

http://sharkinvestor.com/2008/07/20/dont-make-money-blogging/

Това от собствен опит ли го казваш или си го прочел някъде? Защото мисля, че много членове на форума ще опровергаят твърдението ти :mad:
 
От: От: От: Български или английски?

Това от собствен опит ли го казваш или си го прочел някъде? Защото мисля, че много членове на форума ще опровергаят твърдението ти :mad:

Много ще се радвам, ако някой ме опровергае (с доказателства). Но се опасявам, че едва ли ще стане. Контактувам с хиляди блогъри (съвсем буквално) и сред тях богатите са единици. Продължавам да твърдя, че блогването е лош начин за правене на пари онлайн.
 
От: Български или английски?

Радвам се, че имаш такива виждания за 'прехрана' :), но аз по-скоро говорех за българи, успели да печелят по 3-4 цифрени суми месечно от подобен чуждоезичен блог. Дори и един да е този пример.

Иначе нищо чудно за останалите, след като всичко живо не може да излезе от границите на 'как се печели от интернет', 'оптимизация на адсенс', 'сео съвети'.
 
От: Български или английски?

Радвам се, че имаш такива виждания за 'прехрана' :), но аз по-скоро говорех за българи, успели да печелят по 3-4 цифрени суми месечно от подобен чуждоезичен блог. Дори и един да е този пример.

Иначе нищо чудно за останалите, след като всичко живо не може да излезе от границите на 'как се печели от интернет', 'оптимизация на адсенс', 'сео съвети'.

Имах блог, който правеше около хиляда долара месечно в продължение на година. За съжаление нишата замря и разни други неща станаха, та сега прави по 100-250 (но пък почти не работя по него повече). Иначе 3-4 цифри месечно не е непостижимо, но трябва внимателно да подбереш ниша, да работиш здраво, да контактваш подходящите хора и да имаш приличен късмет. Доста повече работа изисква от един добре направен статичен сайт, услуга или нещо подобно. И възвращаемостта почти винаги е по-ниска.

А иначе си много прав, че една от най-важните причини блогърите да не печелят, е че 90% пишат едно и също.

Ако приемаш съвет - не се захващай с блогване с единствената цел да правиш пари, поне не и директно от него. Ако имаш някакъв по-голям план, тогава може и да има смисъл. Иначе по-добре да насочиш усилията си към други методи. Пак ти препоръчвам да прочетеш статията, линкната в по-предния ми пост, както и коментарите под нея.
 
От: Български или английски?

Много хора си вадят не лоши пари с блогинг на англииски и то не само affiliate...
и PPC може и продажба на линкове и какво ли не още
 
От: Български или английски?

Намери си нещо в което си добър, интересно ти е да се развиваш в тази сфера и би споделял опита си с други хора. На английски език аудиторията е много голяма, а като натрупаш контент нямаш нужда даже от СЕО, той трафика сам си идва по longtail keywords
Много хора си вадят не лоши пари с блогинг на англииски и то не само affiliate...
и PPC може и продажба на линкове и какво ли не още
Абсолютно вярно
 
От: От: Български или английски?

Намери си нещо в което си добър, интересно ти е да се развиваш в тази сфера и би споделял опита си с други хора. На английски език аудиторията е много голяма, а като натрупаш контент нямаш нужда даже от СЕО, той трафика сам си идва по longtail keywords

Така си е...
 
От: От: От: Български или английски?

Така си е...
Знаеш ли какво ми беше учудването, че в блога ми за сео състезанието получавам по няколко посещения за Benq Joybook S32B и даже съм на второ място в гугъл.ком - линк към гугъл

Затова моя съвет е да пишеш за това което те кефи и трафика ще си дойде

 
От: Български или английски?

Хахахххаа
еми... понякога се случват и такива неща :)
 
и проблогът може да се ползва да подпомага сеото на сайта към които принадлежи както мастъра и нетсърфъра написаха по горе индексира се бързо захапва лесно лонг теил има бонус за свеж контент може да друпа линкове от социалните мрежи....


пп а аз ползвам и урдпреса като цмс и използвам предимствата на блога за да си правя сайтове ...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Български или английски блог?

Ако е само за кинти, то категорично - английски. Но като цяло влияят доста фактори. Има доста хора, на които работата не им доставя удоволствие, независимо, че се изкарват сравнително добри пари. Дето сме се сбрали в този форум имаме предимството да избираме работата си. Така че човек си прави сметката (съотношение пари-удоволствие) дали скучно да блъска да продава хапчета и таблетки или да прави пари от нещо, което съответства на интересите и хобито му, примерно.
 
От: Български или английски блог?

От което следва извода - прави пари от хобито си на английски :)
 
От: Български или английски блог?

Ако е само за кинти, то категорично - английски. Но като цяло влияят доста фактори. Има доста хора, на които работата не им доставя удоволствие, независимо, че се изкарват сравнително добри пари. Дето сме се сбрали в този форум имаме предимството да избираме работата си. Така че човек си прави сметката (съотношение пари-удоволствие) дали скучно да блъска да продава хапчета и таблетки или да прави пари от нещо, което съответства на интересите и хобито му, примерно.


Определено е така... и човек трябва да се стреми работата да му доставя удоволствие... на мен примерно някой неща с които се занимавах ми писнаха и се отдръпнах от пазара. В момента правя това което наистина ми доставя удоволствие и се мъча да си върша работата повече от перфектно... е не винаги се получава но... ;) Просто когато някои хора разберат, че парите не са всичко ще бъде много хубаво.
 
От: Български или английски блог?

Лично аз съм фен на популяризирането на услуга/собствен продукт чрез блог. Дори да има 300 посещения дневно и ако са силно таргетирани ще дойдат и продажби.
 

Горе