Валидиране Doctype и SEO

kalin4y каза:
трудно можете да ме убедите, че валидирането влияе на СЕО...след като съм правил и рисърчове и тестове, именно върху това 8)
А що се отнся до
Стандартите не са случайно измислени.
Сигурен ли си, man0l ? :roll: Просто повече авторитетни личности се изказват за дадени показали и ... хоопа ... превръща се в стандарт с който лека полека почват всички да се съобразят.

Би ли ми казал, какъв е смисъла и логиката на w3c ???

Със сигурност не питаш мен, но все пак, нека ти кажа.
Замислял ли си се какъв ефект имат стандартите в/у нашия живот?
Ел. крушки се произвеждат по стандарт за да може като останеш на тъмно у вас да отидеш до магазина да вземеш каквато и да е марка, но като знаеш, че се изработва по стандарт ще си сигурен, че ще ти свърши работа, нали така?? Това е така, защото у вас имаш стандартна фасонка. Като си вземеш нова памет за пц-то да не би различните марки да се различават по формата? Не, защото те са стандартни.

Кажи ми, как да си генерирам код за страницата ако не е по HTML, XHTML или какъвто и да е друг стандарт?

Напоследък на много хора не им минава през ума за какво са създадени стандартите...

A set of criteria (some of which may be mandatory), voluntary guidelines, and best practices. Examples include application development, project management, vendor management, production operation, user support, asset management, technology evaluation, architecture governance, configuration ...

Поздрави.

п.п. А това, че IE не е правен по стандарт е друг въпрос и си е изцяло грешка на Microsoft.
 
хах избора си е изцяло ваш. Професионалните уеб дизайнери пишат валиден код и доста добре се индексира 8)
Проблема при повечето хора които се занимават с афилиейт програми е че не разбират нито от HTML нито от програмиране ( да не се обиди някой сега ). По принцип един сайт се създава най малко от двама - програмист и дизайнер. И всеки се занимава с неговата част - валидния код е работа на дизайнера. Не можете да загубите от валиден код - можете само да спечелите, повече трафик например. Wordpress ако не му беше оптимизиран кода, нямаше да е най известната платформа за блог, не мислите ли ?

Поздрави
П.С. IE sux http://www.mozilla.com/en-US/firefox/ forever
 
Съгласен съм, че хората занимаващи се с афилиейт НЕ е нужно да разбират от програмиране. И не мисля, че това е проблем.
Затова си има програмисти . Проблема възниква когато те не разбират ;)
 
валидния код е добре да го има , но в никакъв случай гугъл не го взима присърце :) те дори не го ползват ни най малко това валидиране :) тяхните страници са с грешки и уорнинги по стотици .Получава се нещо като крадеца да вика "дръжте крадеца " :)
 
biks каза:
Съгласен съм, че хората занимаващи се с афилиейт НЕ е нужно да разбират от програмиране. И не мисля, че това е проблем.
Затова си има програмисти . Проблема възниква когато те не разбират ;)
хехе ако програмист не разбира става лошо :shock:

ilianskim каза:
валидния код е добре да го има , но в никакъв случай гугъл не го взима присърце :) те дори не го ползват ни най малко това валидиране :) тяхните страници са с грешки и уорнинги по стотици .Получава се нещо като крадеца да вика "дръжте крадеца " :)
Разбира се че е така, ама те налагат правилата ;) Ами вижте сега за мен валиден код е част от правенето на един сайт - а този сайт ще се оптимизира ли за търсачки или не е проблем на собственика му
 
Няма наказания за невалиден код

Потвърдено от батко ви Мат Кътс - Няма наказания за невалиден код

At a search engine, you have to write your code to process all that randomness and return the best documents. By the way, that's why we don't penalize sites if they have syntax errors or don't validate - sometimes the best document isn't well-formed or has a syntax error.

http://www.mattcutts.com/blog/the-web-is-a-fuzz-test-patch-your-browser-and-your-web-server/
 
Re: Няма наказания за невалиден код

coolice каза:
Потвърдено от батко ви Мат Кътс - Няма наказания за невалиден код

At a search engine, you have to write your code to process all that randomness and return the best documents. By the way, that's why we don't penalize sites if they have syntax errors or don't validate - sometimes the best document isn't well-formed or has a syntax error.

http://www.mattcutts.com/blog/the-web-is-a-fuzz-test-patch-your-browser-and-your-web-server/
Наказания преки няма, освен ако бота не се запъне някаде и спре на половината страница, все пак е програмиран по Стандартите ;)
 
Е на теория ако в3ц валидицизацията може да мине през пеиджа и да посочи грешките то и бота може да я разчете :) това го бяха дъвкали много в един от чуждите форуми (не се сещам вече къде)

Иначе ясно е че ако си поръчвам нещо на фирма / фрилансър ще изискам да ми го достави с валиден код нали си плащам за завършен проект а не за нещо където някои си е оставил ръцете :)

Просто защитавам тезата за невалидния код, защото не искам да отчаивам новите в бранша които са хванали един темплеит, цмс (джумла на$приемр) или блог скрипт /система и не разбират достатъчно да си я оправят че това ще им пречи да правят бизнес онлайн.

Създаите достатъчно качествен и уникален контент (което според е проблема на повечето уебмастъри) и билдваите линкове (првилно) и чак след мислете за неща като валидизация, а по принцип можете да се оправите и без нея :)
 
coolice каза:
Е на теория ако в3ц валидицизацията може да мине през пеиджа и да посочи грешките то и бота може да я разчете :) това го бяха дъвкали много в един от чуждите форуми (не се сещам вече къде)

Иначе ясно е че ако си поръчвам нещо на фирма / фрилансър ще изискам да ми го достави с валиден код нали си плащам за завършен проект а не за нещо където някои си е оставил ръцете :)

Просто защитавам тезата за невалидния код, защото не искам да отчаивам новите в бранша които са хванали един темплеит, цмс (джумла на$приемр) или блог скрипт /система и не разбират достатъчно да си я оправят че това ще им пречи да правят бизнес онлайн.

Създаите достатъчно качествен и уникален контент (което според е проблема на повечето уебмастъри) и билдваите линкове (првилно) и чак след мислете за неща като валидизация, а по принцип можете да се оправите и без нея :)
nice ;)
 

Горе