Внос на стока от AliExpress като ЮЛ

todor.977

New Member
Здравейте. Бихте ли ми казали дали правилно съм разбрал процеса за поръчване на стока от АлиЕкспрес като ЮЛ и ако греша някъде бихте ли ме поправили
На shipping адреса на contact name пишем името на фирмата, същото се отнася и за адреса

Трябва от митницата да си изкараме EORI номер


За фактура използваме това приложение - Ali Invoice, понеже голяма част от продавачите не издават
https://chrome.google.com/webstore/detail/ali-invoice-free/chniojlpokhaobfkdihilpfafgoealpp

Когато сме ги поръчали с Aliexpress Standard Shipping, и пристигнат на митницата, може да изпратим на email на митницата -Съгласието си българските пощи да освбодят пратката, стойността и какво включва стоката, банковото извлечение и така да си вземем пратката от пощата като платим пощенските такси + ДДС и мито

Пред счетоводителя показваме митническата декларация и фактурата
 
Здравейте.Аз когато имам задържана стока на митниците с доставка AliExpress standard shipping получавам известие.После отивам до пощата казвам,че искам те да ме представляват пред митниците.Събирам им документите и до 5-7 дни съм готов.
Аз много пъти съм искал фактури от търговците и са ми отказвали.Сега за първи път виждам това приложение с което мога да си издам фактура.Това е страхотно.Вие заплатихте ли го или работите с безплатната версия?
 

Горе