Внос от китай

spirosi

Active Member
Здравейте колеги,
някой от вас внася ли неща от Китай.
аз съм си харесал някой неща за внос но доста скъпо идва доставката с DHL.
Ако някой друг прави внос, моля дайте съвети за намаляване на цената на доставката. Предполагам, че да намеря някой който вкарва цели контейнери и да му платя да внесе няколко кашона би било най-доброто решение, но това е само теория.... Всякакви съвети от практиката са добре дошли. :)
 
От: Внос от китай

... някой който вкарва цели контейнери и да му платя да внесе няколко кашона би било най-доброто решение, но това е само теория...
Има такъв вариант. Скоро ще пусна тема с предложение за комбиниран транспорт.
 
От: Внос от китай

Здравейте колеги,
някой от вас внася ли неща от Китай.
аз съм си харесал някой неща за внос но доста скъпо идва доставката с DHL.
Ако някой друг прави внос, моля дайте съвети за намаляване на цената на доставката. Предполагам, че да намеря някой който вкарва цели контейнери и да му платя да внесе няколко кашона би било най-доброто решение, но това е само теория.... Всякакви съвети от практиката са добре дошли. :)

Аз се занимавам точно с това :) Имам контакти в Китай и от там внасям, като аз се занимавам с цялата логистика, освобождаване на стоката и я доставям до вратата или обекта ти. Свържи се с мен на лично или през контактите от сайта в подписа ми.
 
От: Внос от китай

zarrini може ли само да загатнеш на какъв принцип ще бъде организирането, в смисъл има ли как директно на китаеца да му кажа да прати стоката на място към теб или ? Говоря за сайтове не като aliexpress или alibaba, а от сайтове като нашето OLX които изпращат пратките само вътрешно из Китай
 
От: Внос от китай

Здравей Данко, има начин. Точно така ще бъде организирана експедицията. Стоката се изпраща до склад на фирмата с която работим. От наша страна ще бъде и минаване на митница.
 
От: Внос от китай

Пусни едно лс, като пуснеш темата тогава, понеже имам интерес. Ще има ли някакво минимално количество за поръчка или сума или нещо от този сорт. :|
 
От: Внос от китай

аз съм си харесал някой неща за внос но доста скъпо идва доставката с DHL.
Колко скъпо? С ДЧЛ идват за дни, с контейнера ще трябва да чакаш месеци.
 
От: Внос от китай

С DHL е доста скъпа доставката :)
вярно, че е бързо но ако ще правиш търговия, цената е водеща по принцип :)
 
От: Внос от китай

ДЧЛ ти дава сигурност, докато тия контейнери. А и зависи колко и каква стока взимаш. По-добре 150 парчета да се оскъпят по $1 и да дойдат при теб супер бързо, отколкото да чакаш месеци. Това мисля.
 
От: Внос от китай

Проблема не е само в доставката. Ако е така е добре. Но като вземеш само 150 парчета, цената им е по скъпа и в крайна сметка оскъпяването не е само 1 долар.
Когато работиш с контейнерите, взимаш и по голяма бройка и реалната доставна цена пада и от спестената доставка и от спестената отстъпка от цената.
А 500 парчета по 1.50 долара :) са си 750 долара :) който предпочитам да имам отколкото да ги дам за 10 дена разлика в доставката.


ДЧЛ ти дава сигурност, докато тия контейнери. А и зависи колко и каква стока взимаш. По-добре 150 парчета да се оскъпят по $1 и да дойдат при теб супер бързо, отколкото да чакаш месеци. Това мисля.
 
От: Внос от китай

Определено се интересувам от предложението.
Относно DHL, сигурност е доста смело казано и то ако се купува само от 1 доставчик... Ако са няколко и с по-малки количества може да не излезе сметката. Все пак целта е по-добра крайна цена, за да бъде продукта атрактивен ценово.
 

Горе