Въпроси за плащания ?

bgtifo

Well-Known Member
Интересувам се има ли проблем да използвам Visa Electron от ЦКБ чиято сметка е в долари става въпрос за bank wire при афилиейт програмите ?
Ще се радвам също да ми отговорите колко време трае въпросният превод на парите към дебитната ми карта след заявката , предварително благодаря на отговорилите.
 
От: Въпроси за плащания ?

при самото въвеждане на номера на картата ще разбереш има ли проблем или не. Ако програмата не приема дебитни карти ще ти поиска валиден номер на кредитна карта т.е. не става.

за да си извадиш кредитна карта не е непременно необходимо да имаш доказан доход - попитай за кредитна карта срещу залог на депозит: депозираш 50 долара и имаш лимит на картата 30 долара, ходи се при нотариус за заверка - няколко лева е

отнема 3-5 дни обикновено: провери таксите в тарифата на афилиейт програмата и питай в банката колко ще те одерат за получен превод - не си струва да си превеждаш малки суми - много пари за такси

поздрави
 
От: Въпроси за плащания ?

Не би трябвало да има проблеми. Трябва да питаш банката какви данни да попълниш (чел съм, че било голям зор да ти ги дадат - зависи на какъв служител попаднеш). По принцип този, който праща парите плаща таксата, но не е зле да прочетеш внимателно тарифата на банката и договора си с афилиейт програмата.

Повечето афилиейт програми предлагат плащане с ePassporte. Има си някои предимства (изобщо не ти трябва банкова сметка в българска банка; теглиш от всеки банкомат).
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за плащания ?

Благодаря за отговорите , значи все пак да разбирам че има някакъв макар и минимален шанс да мина и с дебитна карта Visa Electron ?
Иначе колко време трябва да чакам за да ми се издаде такава карта ePassporte и как точно пристига тя (най-вероятно по пощата) или чрез куриер ?
 
От: Въпроси за плащания ?

Картата пристига по пощата (в пощенската кутия). Колко бързо ще пристигне зависи от пощите - от порядъка на 3-4 седмици. Може да прочетеш какво съм писал по темата: 1, 2.
 
От: Въпроси за плащания ?

Разбрах , отново благодария и още малко инфо искам ако може , ако ползвам PayPal аз имам регистрация там но почти не се занимавам и въобще не съм компетентен мога ли да си add-на моята дебитна карта Visa electron от ЦКБ и да получавам плащанията от там и ако да каква е цената по транзакцията от афилиейт програмата към PayPal и от PayPal към моята Visa и за последно задължително ли е акаунта ми в PayPal да е верифициран за да получа плащане от афилиейт програмата , благодаря.

p.s.

Изпуснах само да питам колко време се чака превода от афф. програмата към PayPal ?
 
От: Въпроси за плащания ?

Обикновено получаването на пари в PayPal от афилиейт програмите е безплатно за теб (една сериозна афилиейт програма не би трябвало да допуска да плащаш при получаване на парите). Тегленето на пари от PayPal към картата не е много за предпочитане - по-добре ги харчи директно (ако не са много). При теглене на пари от PayPal към картата ти взимат $2.50 USD - на сайта на PayPal пише повече за тарифите.

Повечето афилиейт програми плащат един или два пъти в месеца. Прочети си договора с афилиейт програмата за подробности.

За малки суми може и да не е верифициран акаунта (но някои от партньорите ти няма да ти имат много доверие и може да откажат да изпратят или получат плащане). Но е препоръчително да го верифицираш - не е сложно - чети какво пише в сайта. После през електронното банкиране виждаш номера, който са ти пратили и го въвеждаш (или се разкарваш до банката за извлечение - там го пише).
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за плащания ?

Наистина много ми помогнахте и последният ми въпрос е свързан с отговора ти happyslacker , защо казваш че "тегленето на пари от PayPal към картата не е много за предпочитане" при положение че таксата е 2.50$ тя ако е индивидуална за каквито и да било суми не виждам проблем при факта че повечето афилиейт програми изплащат суми при достигане на 100-150$ примерно , получавам 150$ в PayPal дърпам ги към картата и реално стават 147.50$ ако не греша де :) смисъл то май това едва ли е проблем или има нещо друго , което трябва да знам ?

Благодаря много на всички за информацията!
 
От: Въпроси за плащания ?

Има вероятност да имаш данъчно-счетоводни проблеми, ако ползваш услугите на български банки (ако не си фирма законите са малко идиотски). Казват, че вероятността е малка, но...
 
От: Въпроси за плащания ?

Наистина много ми помогнахте и последният ми въпрос е свързан с отговора ти happyslacker , защо казваш че "тегленето на пари от PayPal към картата не е много за предпочитане" при положение че таксата е 2.50$ тя ако е индивидуална за каквито и да било суми не виждам проблем при факта че повечето афилиейт програми изплащат суми при достигане на 100-150$ примерно , получавам 150$ в PayPal дърпам ги към картата и реално стават 147.50$ ако не греша де :) смисъл то май това едва ли е проблем или има нещо друго , което трябва да знам ?

Благодаря много на всички за информацията!

таксата на пейпал е 2,50 отделно си плащаш за превода и още по отделно таксата за получаване на превода в бг банката горе долу разходите са около 30 долара - вж следващото мнение на харкон - той е прав (не знам за какво мисля в момента нарочно не си изтрих поста - всеки пише глупости понякога)

колкото до проблеми с данъчното: ако не си декларираш дохода определено може да ти се случи случка
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за плащания ?

Таксата е само 2.5$, когато прехвърляш парите от PayPal към картовата си сметка. Мисля, че има значение за таксите на какъв акаунт си в PayPal, но поне за мен таксата бе толкова.
 
От: Въпроси за плащания ?

Таксата е само 2.5$, когато прехвърляш парите от PayPal към картовата си сметка. Мисля, че има значение за таксите на какъв акаунт си в PayPal, но поне за мен таксата бе толкова.

прав е грешката е моя - днес определено мисля с онова, на което седя :mrgreen:
 
От: Въпроси за плащания ?

Ясно мерси и за да обобщим значи най-добре е да разчитаме на PayPal за получаване на преводи от афилиейт програмите и след това от PayPal към картата ни , тук се спомена за разлика между акаунтите в PayPal тя каква е точно ако може някой да напише и най-вече примерно от програми като Морениче колко време трае превода на парите към PayPal моля да отговарят само хора получили плащания , благодаря.
 
От: Въпроси за плащания ?

Не знам от MN към PayPal колко време трае превода, но не е повече от месец. От PayPal до банката ти в БГ е една седмица. Хубаво е картата да ти е в същата валута, за да не ти налагат курс от банката. За разликата в таксите на акаунтите чети в PayPal.
 

Горе