Въпроси от начинаещ за инвестиции с акции

Темата и на мен ми е много полезна и тепърва прохождам и проучвам. Искам да инвестирам дългосрочно на buy and hold принцип. Като чета повечето препоръчват S&P500 да се закачиш за някой индекс който го следва и мисля да направя това.

Но не ми е ясно как да започна и към кой брокер да се обърна или онлайн приложение?
- да е удобно за менаджиране защото всеки месец ще го захранвам регуларно с точна сума, даже нямам идея дали има начин да става автоматично при получаване на заплатата ми в банката с някакъв автоматичен превод на определена дата
- да има ниски такси че да не изядат парите във времето

Звучи ми като да ти трябва е торо или традинг 212, по лесни за менажиране от тези двата брокера не се сещам. Проблема е, че еторо вдигнаха прага за влизане на 1000 долара, а традинг212 не приемат регистрации в момента. Остана интреактвброкерс, ама те са всичко друго, но не и лесен за менажиране, напротив, затова пък приложението е ужасно :) А регистрацията е тегава, та тегава..... И се захранват само с банкови преводи.

За брокерите виж в тая тема. Колегата там е писал много подробно в блога си, връзки ще намериш в темата.
 
Гледам че също и револют се ползва за такива неща, но интреактвброкерс явно е най-стабилния. Имам предвид в дългосрочен план от 20 години.

Мисля да почна с една основна сума в началото, така че бариери за вход от 1000USD не ме притесняват. По скоро после ще надраждам ежемесечно с малка сума.

Точно за това наистина ми се иска да е лесно и по-скоро да става автоматично, от типа Pay yourself first, за да не виждам тези пари а те директно да отиват за инвестиции. Бих поглеждал чат пат какво става, но не искам да робувам на процеса и всеки ден да го чопля.

Благодаря за полезната информация и линка. Ще задълбая в темата!
 
Гледам че също и револют се ползва за такива неща, но интреактвброкерс явно е най-стабилния. Имам предвид в дългосрочен план от 20 години.

Мисля да почна с една основна сума в началото, така че бариери за вход от 1000USD не ме притесняват. По скоро после ще надраждам ежемесечно с малка сума.

Точно за това наистина ми се иска да е лесно и по-скоро да става автоматично, от типа Pay yourself first, за да не виждам тези пари а те директно да отиват за инвестиции. Бих поглеждал чат пат какво става, но не искам да робувам на процеса и всеки ден да го чопля.

Благодаря за полезната информация и линка. Ще задълбая в темата!

Да, и револют, аз не съм го ползвал никога, нищо не мога да кажа. Еторо е най-лесния, ама прочети повече за такси и тн, че има някои недостатъци.... Аз го ползвам да гледам биткойна и някои други крипто там, за друго не.
 

Горе