Въпрос за малко странен редирект в OpenCart

white_pawn

Well-Known Member
Здравейте,

Налага ми се не по мое желание да изместя повече от половината артикули на друг домейн и хостинг. Всичките са индексирани, някои от тях излизат на доста добри позиции в търсачката. Не ми се ще просто да ги затрия и да редиректна липсващите към главната страница... и да чакам гугъл да си ги намира на новия домейн. Предполагам и, че ефекта няма вече да е същия.

Някой ако ми каже как и по важно има ли смисъл от следната гимнастика / или евентуално по добър вариант / :

Името и пътя до продукта си остава същото. Сменя се само домейна.

Тоест премахвам продукта domain1.com/produkt1 и го премествам на domain2.com/produkt1

Редиректвам всички липсващи страници от domain1.com към страници със същото име в domain2.com

Тоест за потребителя трябва нещата да изглждат по следния начин:

Вариант 1: Клиента влиза през индексираната страница, и се озовава на domain1.com/produkt1, поръчва си го и така 10 000 като него и аз ставам милионер...

Вариант 2: Клиента влиза през индексираната страница, продукта обаче липсва на domain1.com/produkt1 - преместен е на domain2.com/produkt1. Клиента бива автоматично пренасочен към domain2.com/produkt1. Поръчва си го от там иии... аз пак ставам червив от кинти...

Вариант 3: Клиента влиза през индексираната страница, продукта липсва на domain1.com/produkt1. Бива автоматично пренасочен към domain2.com/produkt1. Продукта обаче липсва и там /изтрит е перманентно да кажем/. И понеже съм решил да дооплескам нещата този вариант ако се изпълни да бъде върнат към главната страница на... domain1.com естествено за да си поръча нещо, обясних по горе защо /ако смятате, че вече ще е прекалено нахално може и към domain2 да е последното пренасочване/ :rolleyes:

Та това може ли да стане чрез htaccess пренасочване или ще трябва скрипт. И най вече заслужава ли си всичко това заради 500- 600 индексирани страници. Иии какво мисли биг Г за такъв редирект. Смисъл аз не искам да направя нещо нередно. Дефакто пациента ще си посети същия продукт със същото описание, цена и т.н., просто на друг адрес или ще се върне в началото ако и там го няма...

Има ли смисъл това да се прави?
 
Последно редактирано:
От: От: Въпрос за малко странен редирект в OpenCart

Аз как го виждам. Има 2 варианта


1) Тия продукти имат нещо общо в урл-то, примерно категория,

тогава с няколко хтаксес записа ще може да прехвърлиш всички продукти от съответните категории на другия домейн


2) Нямат нищо общо в урл-то.

Не съм запознат с опънкарт и аз бих си направил една mysql таблица само с продуктите за редирект
и в началното пхп бих сложил една проверка - ако го има продукта в таблицата - редирект към домейн2.
Като е индексирана таблицата за 500-600 реда няма да го усеща изобщо.

За обратния редирект пак бих бръкнал леко и нежно в началното пхп хахах,

Но предполагам, че може и да има начин всичко това да стане с плъгин или да има предвидени опънкарт някакви фукнции и т.н.
за тая цел.

Мда, като написах последното изречение хвърлих един бърз поглед и открих това - http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5388&path=21

Но не ми вдъхва доверие много много, най-малкото ще трябва да вкараш на ръка редиректите урл по урл и не знам колко ще е ефективно по тоя начин, а искат и $20

Иначе 301 схемата, която си замислил си е чудесна поне според мен. Може би след 301 към несъществуваща не знам дали бих върнал към стария сайт, малко неестествено ми се струва.
 
От: Въпрос за малко странен редирект в OpenCart

Благодаря и на двама Ви за предложенията. Но нещо не успях да ги наглася нещата както ми се искаше. Ако някой отбира от OpenCart и има желание може да драсне един ПМ.


edit: Така, колегата SylaR реши проблема. Получи се перфектно!
 
Последно редактирано:

Горе