Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

2fast4you

Well-Known Member
Здравейте,
купих си едно телефонче на стойност 800лв. някъде март месец тази година от онлайн магазин.
Телефона преди 3 месеца даде дефект и го пратих да го оправят.
Държаха го 1 месец и го оправиха но след още месец дефекта се появи в много по лошо състояние та дори се появи и втори дефект.
Тези дефекти са си от телефона и не са породени от моето използване.
Взех скъп телефон да върша работа а той беше толкова време в сервиз и след това пак проблеми.. Губя пари с него и не го искам вече.

Въпроса ми е.. Мога ли да върна телефона и да искам пълно възстановяване на сумата?
Предложиха да ми дадат "пазарната му цена" след оглед и ако искам друг телефон да си взема от тях.
Под пазарна цена разбирам 300/400лв..
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Трябват ти три ремонта по гаранционно обслужване свързано с дефект на стоката. Иначе няма как. чл 114 ал.3 от ЗЗП

(3) (Нова - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Търговецът е длъжен да удовлетвори искане за разваляне на договора и да възстанови заплатената от потребителя сума, когато след като е удовлетворил три рекламации на потребителя чрез извършване на ремонт на една и съща стока, в рамките на срока на гаранцията по чл. 115, е налице следваща поява на несъответствие на стоката с договора за продажба.
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

По принцип е така, но от подобна жалба се бяга с члена за удовлетворена рекламация, тоест - има рекламация, осигурен е сервиз в срок => няма нарушение...

С други думи можеш да си искаш след 3 ремонта, но аз не смея да прогнозирам дали ще мине. Закона е на твоя страна, особено ако е за едно и също. Можеш да пуснеш жалба в следния ред: искане за възстановяване на сума поради дефект, установено несъответствие с договора за продажба и възникнало обстоятелство по чл. 132...мисля беше ал. 2 - увреждане на стоката в сервиз по повод новия проблем.

Off-topic: Баси, да взема да предлагам писане на жалби, а? :D
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

И каква работа може да вършиш на телефон? Аз на лаптоп си представям трудно как се върши работа (а имам богато въображение)...
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Отговаряш на имейли в движение? Да обработиш поръчка?
И каква работа може да вършиш на телефон? Аз на лаптоп си представям трудно как се върши работа (а имам богато въображение)...
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Благодаря Ви колеги. Все пак ще отида до кзп да видя какво ще ми кажат и те.
Поддръжка съм на няколко неща и ми се налага здрав мултитаскинг ако възникнат проблеми и не съм пред лаптопа.
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Отговарянето на поща без клавиатура е като да правиш секс без жена. На теория става, ама...

820ab15247efc16b86c521aef53023bfe38913400a039db726c4b9ded7d93366.jpg


smartphone_c_191238.jpg
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Хапъ, хвърляй нокиата с фенерче и вземи един смартфон. Нямаш си и на идея колко улеснява живота. Тея картинки не са за нас а за кифлите и тези които ги взимат за гъзария само.
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Най-лесен е живота когато се ползва настолен компютър с подходящо бюро и стол.

Да хвърчиш насам-натам като куриер (с телефон) не е живот.
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Не е ама ти позволява да си навсякъде и да си вършиш друга работа и да реагираш светкавично на мейли и т.н. С голям смартфон е супер лесно да се отговаря и пише, гаранция.
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Пичове, загубена кауза. happyslacker е контра на всяко твърдение във форума. Не искам да знам ако 3-ма от Вас кажат, че е хубаво да си хетеросексуален и да чукаш жени, как ли ще Ви обеди в обратното ?!?
 
  • Like
Реакции: Sky
От: От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Пичове, загубена кауза. happyslacker е контра на всяко твърдение във форума. Не искам да знам ако 3-ма от Вас кажат, че е хубаво да си хетеросексуален и да чукаш жени, как ли ще Ви обеди в обратното ?!?
С гей комикси? :lol:
 
От: От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Май ще излезеш прав.
Пичове, загубена кауза. happyslacker е контра на всяко твърдение във форума. Не искам да знам ако 3-ма от Вас кажат, че е хубаво да си хетеросексуален и да чукаш жени, как ли ще Ви обеди в обратното ?!?
 
От: От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

С гей комикси? :lol:

Сакън, ще загубим детската аудитория..... :(
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

трябва да направят отделна комисия - КЗМ, 800 лева за телефон...
 
Re: От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Принципно, 3 ремонта както ти казаха.
На практика не виждам защо някой си купува от бг е-магазин телефон (а и квото друго да е електроника) след като има амазон - де, юк, фр - със сигурност цените са подобни, може малко по-скъпа доставка, но връщането е без проблем (за неща продавани от амазон, не 3ти лица)
 
От: Въпрос свързан с КЗП и гаранционен срок

Аз пък моята Нокиа с фенерче не съм я носил на ремонт. А предишния ми телефон още работи - държа го за резерва (един път го лепих, защото корпуса му леко се разпадна - иначе електрониката излезе здрава - само батерията понамали капацитета).
 

Горе