Галерия

Andrey Petkov

New Member
Здравейте, аз съм любител фотограф и с един приятел искаме да качваме снимките си в наш сайт за да са достъпни от всякъде и от всеки. Има ли някакъв начин лесно да си направя сайт, в който да има два акаунта, с които аз и той лесно да можем да качваме снимките си в различки албуми. Може ли да се намери някъкво приложение, с което да работя. Искам да имам и собствен домейн. Предпочитам да е качен на сървар някъде (за което ще си плащаме ежемесечно). Предпочитам да си направя дизайна сам.
Благодаря!
 
От: Галерия

Wordpress + някоя тема подходяща за портфолио или галерия, има хиляди. Добавки също. Според мен това е най-лесният вариант.

И http://www.juicebox.net е опция. Има още много възможности.
 
От: Галерия

Wordpress е доста ограничен. А и пространството е много малко, все пак ще качваме снимки.
Благодаря за отговора, но не ме устройва :(
 
От: Галерия

Здравейте, аз съм любител фотограф и с един приятел искаме да качваме снимките си в наш сайт за да са достъпни от всякъде и от всеки. Има ли някакъв начин лесно да си направя сайт, в който да има два акаунта, с които аз и той лесно да можем да качваме снимките си в различки албуми. Може ли да се намери някъкво приложение, с което да работя. Искам да имам и собствен домейн. Предпочитам да е качен на сървар някъде (за което ще си плащаме ежемесечно). Предпочитам да си направя дизайна сам.
Благодаря!

А ти въобще търсил ли си нещо?
Има доста платформи - и платени, и безплатни, за фотогалерии. Част от тях са преведени и на български, с добре развити форуми за поддръжка. На някои от тези софтуери съм виждал дори цели сайтове изградени.
Взимаш си домейн от http://www.hostbulgaria.com/ , получаваш 12 ГБ място и от контролния панел можеш да си качиш автоматично 3 или 4 галерии. Да ги разгледате, да си изберете 1 от тях, да и потърсите тема и да си нагласите нещата. Отделно самата тема може да допреправи и да отговаря напълно на вижданията ви.
Ако не ви харесат тези, има още много платформи.
 
От: Галерия

Coppermine Photo Gallery идеално за снимки ако ще и 1000 потребителя да направиш и да качват снимки, а е лисно и за работа и инсталация
 
От: Галерия

Wordpress е доста ограничен. А и пространството е много малко, все пак ще качваме снимки.
Благодаря за отговора, но не ме устройва :(

Става въпрос за Система за управление на съдържание "Уордпрес", която може да се инсталира ако щеш и на сървър с 1 терабайт място. Няма как да не ви стигне мястото. Аз съм търсил галерии и мога да ти кажа, че има някои доста читави, с хубав дизайн и подходящи за твоя случай. Просто се поразрови.

Можеш и с Джумла да направиш такъв проект. Аз лично съм сглобявал фотографски сайт и потребителите си качваха снимки и си имаха албуми. Коментари, гласуване и т.н.
 
От: Галерия

Coppermine Photo Gallery идеално за снимки ако ще и 1000 потребителя да направиш и да качват снимки, а е лисно и за работа и инсталация
Снимки Градина Вискяр
Набързо скалъпена галерия за снимки.
 
От: Галерия

има си и други предимства освен бързата инсталация - може да се гласува за снимките, да си ги нареди по албуми и т.н. :)
 

Горе