Гарантирани импресии; ad management system

predpriemachka

New Member
Здравейте!



Първо, поздравления за изключително полезния форум!


Имам 2 въпроса за:
  • гарантираните импресии
  • ad management system за български сайт
  • Гарантирани импресии – какво ТОЧНО значи гарантирани импресии
гарантирани импресии 175 000 за работните дни
CPM 6 лв.

Това значи ли, че въпросната страница се зарежда 175 000 пъти дневно, т.е. имат капацитет да разпределят 175 000 views на n броя рекламодатели?

  • Каква ad management system може да се ползва за български сайт – т.е., чуждите системи в състояние ли са да обработват и таргетират потребители, които са се регистрирали на кирилица?
Благодаря на всички! :)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Гарантирани, го разбирам че има ПОНЕ 175 000 импресии дневно, т.е. дневен минимум. И може да се разпредели между n броя реклами разбира се... за management system ще трябва някой друг да ти отговори, не съм много навътре, но си мисля, че със сигурност има подходяща система за българските сайтове.


пп. Добре дошла във форума, ще си прекараш доста приятно времето тук :)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

хаха цената за 1000 импресии е 6лв?!?
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

хаха цената за 1000 импресии е 6лв?!?


мда, 6 лв., 9 лв. и 5 лв. според позицията с гарантирани импресии съответно 175 000, 110 000 и 29 000 - много или малко е 6 лв.??


HavVvoc, благодаря! :)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

ами хич не е малко 6 лв за 1000 импресии. Зависи какви хора посещават сайта и зависи ти какво продаваш. Ако продаваш апартаменти и има шанс 5 на ден да дойдат на твоя сайт и на 1 поне да продадеш - тогава си ОК.
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

ами хич не е малко 6 лв за 1000 импресии. Зависи какви хора посещават сайта и зависи ти какво продаваш. Ако продаваш апартаменти и има шанс 5 на ден да дойдат на твоя сайт и на 1 поне да продадеш - тогава си ОК.

мда, това наистина е най-важното, но има и други цели, като просто запознаване на посетителите с твоята марка. тоест от типа на билбордовете.

@Sobieski: бате, малко се запознай с цените на големите мрежи, имам чуството, че ще останеш неприятно изненадан :)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

6 лв. за 1000 импресии май не е много по принцип, ако сайтът има 175 000 зареждания дневно - това не е ли добра посещаемост?

Dir.bg искат 16.80 лв. и 30 лв. за флаш банер за началната страница.

А някой да знае нещо по втория въпрос за ad management software за български сайтове??
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Няма значение дали сайта е Bg или En . Софтуера пак ще си работи :)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

6 лв е достъпна цена за 1000 импресии, но много внимавай дали е таргетиран трафика на мястото където се предлагат тези импресии :) Когато човек си купува такава реклама, трябва да се замисли дали тези посетители биха се интересували от сайта му, както и колко е Ctr на рекламната позиция която закупува (за да си направи сметка от тези 1000 импресии, горе долу колко клика ще получи и съответно ако продава нещо, колко дивиденти ще конвертира от тези уникални посещения...) Като цяло, наистина има и друга положителна страна освен директните посещения - а именно запознаването на хората с марката ти. Но това става с по - продължителна реклама, може би 2-3 месеца и нагоре...
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

6 лв. за 1000 импресии май не е много по принцип, ако сайтът има 175 000 зареждания дневно - това не е ли добра посещаемост?
Това означава, че за един ден ще ти вземат 1050 лева. Да ти кажа за тези пари много ефективан адуърдс кампания ще си спретна.

Относно ад меиджмънта - ако ти трябва софтуер, който да върти банери по твои сайтове - значи OpenX е решението. Има едн голям кусур, трупа много логове и ако си на малък хостинг план, бързо ще изчерпи ресурса (HDD).
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Виж офертата на Vicove.com vicove.com . На ден има по няколко хиляди уникални и доста импресии. Аз рекламирам при него за 3 лева на ДЕН и съм доволен :)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Няма значение дали сайта е Bg или En . Софтуера пак ще си работи :)

Дали? Питам за българския, защото евентуалният ми сайт ще има регистрационна форма на български - пол, години, сфера на дейност, интереси и др. - ad serving software-a ще може ли да таргетира рекламите, след като базата данни е на кирилица??

Знаете ли какво използват големите български сайтове, например dir, abv? Или те са със собствени разработки...
 
От: От: Гарантирани импресии; ad management system

Това означава, че за един ден ще ти вземат 1050 лева. Да ти кажа за тези пари много ефективан адуърдс кампания ще си спретна.

Относно ад меиджмънта - ако ти трябва софтуер, който да върти банери по твои сайтове - значи OpenX е решението. Има едн голям кусур, трупа много логове и ако си на малък хостинг план, бързо ще изчерпи ресурса (HDD).

Разгледах OpenX, но в Targeting specs не виждам това, по което искам аз да таргетирам - пол, години, сфера на дейност, интереси и т.н. - и затова питам дали ще работят с български - регистрационната форма ще е на български, но може би само променливите в кода имат значение??
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Дори от Адуърдс НЕ МОГАТ да ти гарантират демографско таргетиране на България. Дира, АБВ-то ползват собствени системи за таргетиране по демографски признак, доколко е ефективно, не мога да кажа. Единствено, ако рекламираш в бг-мамма, тама трафикът е 95% жени.
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Дори от Адуърдс НЕ МОГАТ да ти гарантират демографско таргетиране на България. Дира, АБВ-то ползват собствени системи за таргетиране по демографски признак, доколко е ефективно, не мога да кажа. Единствено, ако рекламираш в бг-мамма, тама трафикът е 95% жени.

Аз няма да използвам само ad networks - ще си търся рекламодатели - и затова ми трябва софтуер, който да си инсталирам на сървъра и който да ми таргетира по колкото може повече параметри..
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

За да можеш да таргетираш по демографски принцип, първо трябва да си нзясно с демографския профил на аудиторията си. Това софтуерът НЯМА как да го знае. Ще ти дам пример. АБВ изискват ЕГН, според което правят разделяне по възраст и пол.
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

За да можеш да таргетираш по демографски принцип, първо трябва да си нзясно с демографския профил на аудиторията си. Това софтуерът НЯМА как да го знае. Ще ти дам пример. АБВ изискват ЕГН, според което правят разделяне по възраст и пол.


В 12 и 13 постинг по-нагоре казвам, че посетителите ще попълват регистрационна форма на български език - и поначало нямаше да задавам въпроси за таргетиране, ако не предвиждах да съм наясно с профила на посетителите.

ABV искат дата на раждане, пол, град, държава, образование, позиция, сфера на дейност, личен месечен доход - в предишните постинги писах, че и моята регистрационна форма ще включва подобни въпроси и, след като отговорите ще са на кирилица, питам - това има ли значение или само променливите в кода имат значение?
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Здравей, Предприемачке! :) И аз искам да ти пожелая весели минути и часове във форума :)

Имам едно питане към теб - (извинявам се на всички за офтопика) познаваме ли се? Ако не - бих ти разяснил чрез ЛС защо привличаш вниманието ми ;) (в случай, че това те вълнува)
 
От: Гарантирани импресии; ad management system

Ще взема да се перефразирам, че се получава недоразумение май :)

Значи:

1. Имате сайт с регистрирани потребители И директни рекламодатели.

2. В регистрационната форма потребителите са дали подробни данни за себе си като професия, доходи, интереси и т.н. - по тези параметри ще бъдат таргетирани.

3. Регистрационната форма и съответно базата с инфо за потребителите е на български.

ВЪПРОС: Какъв ad serving софтуер - поименно, колеги :) - ще използвате на вашия сървър, за да показвате ТАРГЕТИРАНО рекламите на ДИРЕКТНИТЕ си рекламодатели - и ще има ли значение за таргетиращите функции на софтуера, че базата ви с данни е на БЪЛГАРСКИ, или само променливите в кода имат значение?
 

Горе