Граждански договор при изработка на сайт?

leonssss

Well-Known Member
Имам поръчка за изработка на сайт, но искат да сключат ГД с мен за изработката на сайта? Това добре ,но после искат и подръжка на сайта.Подръжката могат ли да я пишат към гражданския договор или за всичко поотделно се сключва договор?:):wink:
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

То от теб зависи бе леонсио, разбирате се кво да пише в договора, какъв срок и пари, па така подписвате :) я кажи кой ти прежлоди договор, от тук ли е :p
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Тя е леонсия :wink:

бе пишете квото си искате....кви са тия глупави въпроси
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Тя е леонсия :wink:

бе пишете квото си искате....кви са тия глупави въпроси

да бе да глупави
а виж ко пише

ВИДОВЕ ГРАЖДАНСКИ ДОГОВОРИ

По Закона за задълженията и договорите

договор за изработка
договор за поръчка
комисионен договор

По Търговския закон

договор с търговски управител
договор с търговски пълномощник

някъде да пише за подръжка а ?

прочетено тук


пс.не е от тук един стар клиент
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

А бе важното е парите да вземеш, кво ти пука за договора, за поддръжката ще направите допълнително споразумение или нещо от този род, близко е до акъла :)
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Поддръжката може да се тълкува както ти скимне, кеф ти изработка, кеф ти поръчка, кеф ти квот щеш. В поръчка могат да влязат найсе неща нали се сещаш :) Ама вече ти ако не щеш да фигурира такъв, можеш точно това да им кажеш "къде пише поддръжка а?" Аз за това ти казвам, това са си отношения между вас и можете да си пишете каквото искате
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Поддръжката може да се тълкува както ти скимне, кеф ти изработка, кеф ти поръчка, кеф ти квот щеш. В поръчка могат да влязат найсе неща нали се сещаш :) Ама вече ти ако не щеш да фигурира такъв, можеш точно това да им кажеш "къде пише поддръжка а?" Аз за това ти казвам, това са си отношения между вас и можете да си пишете каквото искате

изработка и то цяла година нещо не се връзва, нали
няма ли някой примерен догожор за подръжка или подобна услуга
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Бе къв пример...ГРАЖДАНСКИ ДОГОВОР, да не мислиш че е по калъп... Пишете "нещо си" и това е :) Хех ти как задълба не е истина :D
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Бе къв пример...ГРАЖДАНСКИ ДОГОВОР, да не мислиш че е по калъп... Пишете "нещо си" и това е :) Хех ти как задълба не е истина :D

дълбането му е майката
една мома още ми носи мед от далеко

абе не им се дават парите без договор!
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Ми напиши си ДОГОВОР ЗА ПОДДРЪЖКА. Или искаш да намериш калъп за него в нета? :)
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Ми напиши си ДОГОВОР ЗА ПОДДРЪЖКА. Или искаш да намериш калъп за него в нета? :)

мача е в антракт
калъп обрзец
нещо от този род
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Давай смело, гражданските договори са свободни съчинения... "оня наречен за краткост А, се задължава да му такова на този - наричан за краткост Б...." и в тоя дух :D
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Давай смело, гражданските договори са свободни съчинения... "оня наречен за краткост А, се задължава да му такова на този - наричан за краткост Б...." и в тоя дух :D

ами ак искат да им подървам сайта с години безсрочен ли ще е този договор
всъшност хост компаниите ни предлагат нещо подобно такава услуга
подръвка на линукс хостовете си
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Естествено че има срок. Ако сте се договорили да влиза някаква част към цената за НОВ сайт, си пишеш например найсе месеца по найсе лева. И после ако желаят допълнителна поддръжка, тоест такава след този така да го кажем гаранционен период (уж че ше им бачка сайта на жица) си се прави нов договор, който вече си е само за поддръжка. То и зависи какво разбираш под поддръжка... Ако е само това че сайта ще е онлайн е едно, но ако треве се ъпредйтва, контентва и прочие - е съвсем друго. За това им пиши например 6 месеца поддръжа (която принципно влиза в цената на сайта - изработката) в която влиза: ъпдейтъване на системата, защита от вируси и атаки...един вид сайта да е винаги онлайн. И вече по-натам вече си праскаш яките цифри ако желаят (след като вече са се УВЕРИЛИ че сайта е ток и жица)
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

подръжката включва и още качване на снимки и текстове
аз ще им подържам сайта
едит корекции дизайн и всичко дори сео и реклама
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Значи първите 3 месеца "безплатна" поддръжка, тоест се бръмваш да се занимаваш уж фор фрии (че нали това влиза в цената за изработка) Но за тях си правите отделен "договор за поддръжка" за найсе лева, че нали всичко им трее да е с договори. И после ако искат да продължаваш за "поддържаш" (в кавички щото то вече си е яка услуга, а не поддръжка) си правите нов договор за найсете лева дет сте се разбрали на месец 12хнайсе.... Бе нищо сложно...не разбирам кво те мъчи толкова :)
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Значи първите 3 месеца "безплатна" поддръжка, тоест се бръмваш да се занимаваш уж фор фрии (че нали това влиза в цената за изработка) Но за тях си правите отделен "договор за поддръжка" за найсе лева, че нали всичко им трее да е с договори. И после ако искат да продължаваш за "поддържаш" (в кавички щото то вече си е яка услуга, а не поддръжка) си правите нов договор за найсете лева дет сте се разбрали на месец 12хнайсе.... Бе нищо сложно...не разбирам кво те мъчи толкова :)

да плащам малко данъци
нап дали ще узнаят за този договор
регват ли ме и там
 
От: Граждански договор при изработка на сайт?

Ще узнаят естествено. Ти си прецени дали ще надхвърлиш необлагаемият минимум и реши как ще процедираш - дали ще пишете реални суми в тоя договор или не. Ако тия твоите държат на подобни разходи, то май ти е сговнясано положението и май ще е по-добре да минеш с фирма, а не по граждански договор - тогава ще имаш на твоя страна СИЛАТА - всевъзможните разходи :)
 

Горе