Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Някой може ли да препоръча WP плъгин, който да оптимизира всички CSS и JS и да не чупи сайта?
 
От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Пускате си някоя от безплатните ЦДН-и, оптимизирате си снимчиците през smush.it, пускате си кеширането на браузъра и си свиркате.
 
От: От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

ахх, и тия ше ми дават наклон на уя доколко да ми били оптимизирани страниците... :rolleyes:
Виж файлът 9124

Това беше удар под кръста :D
Гадния фейс дали ще го оптимизират, че компа ми цвили вече от зор. Или това със спийда се отнася само за сайтовете на цървули като нас?

И как да зареждат по-бързо все по-модерни сайтове с много снимки и приложения накичени по тях. Да се върнем към html наистина.
 
От: От: От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Да се върнем към html наистина.

За малки сайтове ползване на CMS е пълна загуба на ресурс. Никоя CMS не може да постигне нещата, които се правят с чист HTML.
 
От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Иска та...аз от кога разправям, че един от методите е оценка на скоростта на зареждане...ама тукашните сеота се смех им е у устата
 
От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Ето ви един бонус и от мен - чудовище под GNU General Public License version 2.0 (GPLv2). Мачка цели папки със снимки с яка скорост! Прави си автоматично подпапка на компресираните файлове.
Свалих си снимките на доматите - доста съм оптимизирал страницата по-рано, че имам показател 50 за мобилни и 61 за настолни PC.
62 файла на 50 % качество - по подразбиране, с общ размер 1,45 Мб ги сдъвка на 350 Кб за по-малко от половин секунда. Визуална разлика не виждам, явно може още!
На 20 % качество ги направи 202 Кб, със съвсем приличен вид.
Онлайн магазините да почерпят, като се видим. :p

Як компресор на снимки - Mass Image Compressor

Препоръчвам - не вярвах, ама наистина доста добър резултат. Пример: 240кб снимка я направи на 30кб с буквално никаква видима разлика в качеството.
 
От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

То само jpegетата да ги минеш през пейнта и пак сейф в същият формат и ти ги плеска с поне 50% :wink:
 
От: От: От: От: От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Искаш да кажеш, че CMS системите генериран някакъв нечист HTML ли?

Отвори кой да е "модерен" УП сайт и гледай как едва додрапва до 5-7 % текст. Всичко друго е талаш.
 
Re: От: От: Гугъл иска бързи сайтове. Забранява NPAPI и плъгини.

Това беше удар под кръста :D
Гадния фейс дали ще го оптимизират, че компа ми цвили вече от зор. Или това със спийда се отнася само за сайтовете на цървули като нас?

И как да зареждат по-бързо все по-модерни сайтове с много снимки и приложения накичени по тях. Да се върнем към html наистина.

фейса има значения само за отворените страници те на хоум пейджа не логнат имат 98 ама като нямаш нищо на хоума е така

а страниците който са отворени дават 87 зелено :) http://developers.google.com/speed/...s://www.facebook.com/predpriemach&tab=desktop
 

Горе