ДЗПО - къде?

Maverick

Well-Known Member
Някой да има информация частните фондове какво предлагат като условия ако се осигуряваш при тях? Търся в нета, но всичко е толкова объркано и НЕсинтезирано. Искам да видя всички възможности и да ги сравня.
 
От: ДЗПО - къде?

В общи линии всички предлагат едно и също и действат по едни и същи правила (закони). Разликата е в това кой каква доходност може да ви докара. И няма кой да ви каже как ще се справя даден фонд в бъдеще. От посочените два фонда по-горе Алианц има една от най-ниската доходност от почти всички фондове до сега, а ING са се справяли много добре.
 
От: ДЗПО - къде?

От къде я имаш тази информация?
 
От: ДЗПО - къде?

Не може да се очаква от пенсионен фонд висока доходност.
Това противоречи на принципа за максимална сигурност, от който се водят пенсионните фондове.
 
От: ДЗПО - къде?

Ето ти малко инфо:

oo_2275625.jpg
 
От: ДЗПО - къде?

"От къде я имаш тази информация?"

Информацията е от Комисия за финансов надзор.

Разгледайте тази таблица, направена е по данни на КФН. Мисля че няма нужда от обяснения и сам ще се справите с анализа по нея.

Виж файлът 11434
 
От: ДЗПО - къде?

Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
 
От: ДЗПО - къде?

Пак същото. Може би проблема е при мен.
 
От: ДЗПО - къде?

По случай едно оплакване от друг форум, че е получено официално писмо от въпросния допълнителен осигурителен фонд (не се споменава точно кой) в което се съобщава (не в прав текст), че парите който са превеждани се топят. Та попаднах и на това: http://www.glasove.com/categories/v...10-fakta-za-pensiite-koito-ne-iskat-da-znaete

Та според 2та източника извода с прости думи е: две пенсии са по-малко от една.
Даже си го пише точно така в лика. Та въпросите ми са:
1) Вие да сте получавали такива известия?
2) Сменихте ли си задължителния допълнителен пенсионен фонд и колко време ви отне? И защо избрахте тях?
3) Към кой сте сега?
 

Горе