Да продам в Ибей- въпрос по шипинга

hotreks

New Member
Проблемът е, че нашите пощенски кодове са 4 цифрени, там ми искат 5 или 9 цифрени ZIP кодове. Къде да ги намеря и нормално ли е в БГ да ми ги искат. Искат да дам само една цена за уърлдуайд, а цената на Български пощи се дели на 5 зони? Предпочитам български пощи. Какво точно да направя. Очаквам отговори от хора с опит, благодаря предварително! :) п.с. Кодът на производителя как изглежда обикновено при мен май са 6 цифри...
 
От: Да продам в Ибей- въпрос по шипинга

И аз имам същия проблем. По принцип пускам една плоска цена за целия свят (10 долара), в която влизат всички цени на пощите. Но не е много яко - потенциални клиенти от близки дестинации могат да се откажат заради цената, а такива от Океания или Индонезия примерно - да ме вътрят. Освен това за по-евтини продукти 10 долара за доставка си е доста и направо ще откаже хората ...
 
От: Да продам в Ибей- въпрос по шипинга

Пращал ли си колет по пощата, за да видиш как и къде се изписват тези кодове и въобще как работи пощата? :)

Прецени си шипинга и пробвай. Слагай актуалните цени за дадено тегло, не за 100 грама да искаш 10 евро, като ти струва 10 лева. Вече според това дали се вътриш с транспорта или си напред (дестинация и т.н.) прецени дали да намалиш цената или да я вдигнеш малко.

Първо почни да продаваш после се чуди как да го правиш, защото много малко неща могат да се продават от България конкурентноспособно в ебей...
 

Горе