Дубликация на авто статии от сайт с back-линк

Autohop.bg

New Member
Имам един въпрос, ако имам набор от статии копирани (с разрешение) от един авто весник за новия ми сайт и ги индиксирам в Google, това ще ми повлияе ли зле на PR рейтинга заради дубликация на контент? Сайта се казва Autohop.bg а статиите са на главната страница което ги прави много лесно индиксиращи от търсачките, по добре ли ще е ако ги преместя някъде по закътано из сайта?
 
Онлайн

е те не четат весници но това са онлайн статии които са 1 към 1 с тези на сайта по простата причина че са взети от този сайт (напълно легално с позволение но все пак не са писани от мен оригинално) и затова се чудя дали си струва допълнителното съдържание на сайта за сметка на бан от Google заради повторения, но гледам доста български сайтове го правят така че сигурно няма да има особен проблем.
 
H1pNoTiC каза:
:lol: :lol: :lol:
колега паяците на google все още не са започнали да четът весници :D спокойно и аз имам много статии от весници и списания. Важното в този случай е да посочваш задължително автора/източника

Само че това не е съвсем вярно, нямаш право да публикуваш чужди статии освен ако нямаш изричното съгласие на автора, имаш право само да цитираш като посочваш източника.
 
AxCx каза:
H1pNoTiC каза:
:lol: :lol: :lol:
колега паяците на google все още не са започнали да четът весници :D спокойно и аз имам много статии от весници и списания. Важното в този случай е да посочваш задължително автора/източника

Само че това не е съвсем вярно, нямаш право да публикуваш чужди статии освен ако нямаш изричното съгласие на автора, имаш право само да цитираш като посочваш източника.

Зависи... има си лицензи, в които си пише кой какво има право
 
има си договори, споразомения и т.н. А плюс има и толкова начини за избягване на дублиращо съдържание :wink: Аз напрамер съм наблудавал следното:
1| Вземам някоя статия от някой сайт
2| Правя така че да не стане дублиране на съдържанието
3| След 2-3 дни съм по напред в търсачката в сравнение с автора(сайт) на тази статия :lol:

За моят автомобилен аз лично ползвам услугите на Speed-Press, като имам споразомение с тях. Препоръчвам ти ги :wink: :arrow:
 
Ходих на сайта на Speed Press но не мога да открия нищо, изисква регистрация. Тези статии от този сайт само за членове ли са? Аз използвам Auto-Press.net, пишат страхотни статии и доста редовно - 1-2 на ден. За Speed Press плашташ ли нещо за статиите или е на свободна договорка?
 
@Autohop . bg
Регистрацията е безплатна на ден има около десетина новини. Пиши им на за да се договорите за условията (дали ще ги позоваваш, рекламираш или каквото се договорите там). Дир.БГ също използват техните услуги. Новинарска агенция са - събота и неделя нямат новини (почиват) :wink: дано съм ти бил полезен 8)
 
От: Дубликация на авто статии от сайт с back-линк

какво разбираш ор копира легално и нелегално?
 
От: Дубликация на авто статии от сайт с back-линк

Ами щом казва, че копира легално, разбирам, че спазва точките в копирайта и изпозлването. Предполага се, че има разрешение, или каквото там има.

Но не му пречи да си мисли, че ги копира легално де...
Просто приемам по-положителния вариант.

Иначе тия неща най добре се разбират в съда
 
От: Дубликация на авто статии от сайт с back-линк

Баща вампир завел синчето си да пие кръв. Фанал му един чичко и синчето смуче.
- Сине, стига толкова!
- Татко, татко искам още, сладко ми е!
- Сине, ние сме вампири, не адвокати
 
От: Дубликация на авто статии от сайт с back-линк

според мен трябва нещо като дукомент или квото е там защото ти може да ме питаш може ли да ти копирам сайта и аз да ти кажа ДА обаче утре да си кажа ае зако не лапна някой лев и почваме да се съдим и ще излезе така че все едно не съм ти позволи няма доказателство...
 
От: Дубликация на авто статии от сайт с back-линк

Устното споразумение, си е легално споразумение по принцип.

just for information.

А и днешно време има Интернет комисии по тия въпроси. Не е баш така.
За доказателство става всичко, скайп логове, смс-и и прочие
 

Горе