Държавен данък в онлайн бизнеса?

Georgiev7

New Member
Здравейте на всички, имам 1 въпрос относно онлайн бизнеса.
Наскоро чух от познат, че за всяка парична облага трябва да се плаща държавен данък.
Това важи ли за интернет бизнеса?
Има ли някакви други неща които трябва да направя преди да започна?
 
От: Държавен данък в онлайн бизнеса?

хубаво че не си го чул от някой с надпис ДАНС :)

няма приход който да не се облага още от каменната ера насам :)
за малко пари няма да те подгонят
ако е постоянен доход хубаво е да направиш нещо
макар че има хора и с по над 10 000 на месец и пак не плащат
 
От: Държавен данък в онлайн бизнеса?

А друго нещо трябва ли да направя освен да плащам този държавен данък?
Не съм запознат в тази сфера и не искам после да се занимавам със съдебни дела и т.н.
 
От: Държавен данък в онлайн бизнеса?

А друго нещо трябва ли да направя освен да плащам този държавен данък?
Не съм запознат в тази сфера и не искам после да се занимавам със съдебни дела и т.н.

Най-добре е да се консултираш със счетоводител.
Зависи под каква форма получаваш дохода. В опредлени случаи - ако е случаен доход се декларира като доход на физическо лице. Ако е постоянен доход вече е възможно да трянва да се регистрираш като свободна професия. Ако примерно е от Адсенс - може да се тълкува като доход от наем на рекламна площ - макар че от НАП не са много съгласни с тази постановка. АКо имаш предвид сериозен бизнес в интернет в повечето случаи е добре приходите да се отчитат чрез собствена фирма.
Въпросът е много комплексен и едва ли в един форум можеш да получиш изчерпателна информация.
Намираш си кадърен счетоводител и обясняваш всичко, коеот мислиш да правиш - той ще ти разясни кое е най-изгодно за тебе.

И да знаеш, че първо идват от НАП и си искат данъците "со кротце со благо", и ако не стане тогава идва ДАНС "с малко кютек".
 

Горе